Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Po jakim czasie pies może chodzić luzem?

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 17 wrz 2012, 06:31

Mam pytanie po jakim czasie mogę lenoxa puszczać bez smyczy
boloniusz87
Losowy avatar

Re: po jakim czasie

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 17 wrz 2012, 06:42

Jak będzie odwoływalny, pod warunkiem że nie wykazuje agresji do innych psów i ludzi. Oczywiście luzem tylko i wyłącznie na terenach niezurbanizowanych.

Tytuł tematu zaczynamy z dużej litery oraz staramy się zawrzeć w nim treść postu. Zmieniłem go ale kolejne tego typu polecą prosto do kosza.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 38
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Po jakim czasie pies może chodzić luzem?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 17 wrz 2012, 06:53

My puszczaliśmy luzem w bezpiecznym miejscu podczas zabawy (nauki przez zabawę).
Cały ten czas piesek miał zajęcie, oczywiście na tyle by go nie przemęczyć. jak tylko wykazywał objawy zmęczenia czy znudzenia to był czas na odpoczynek i wtedy już na lince.
Np. rzucanie piłeczki i jak ją już złapała udawaliśmy, że uciekamy w przeciwna stronę, jak dobiegł do nas nagroda, rzucanie jesiennych liści, gonienie szmatki zaczepionej na wędkę.
Również w czasie spaceru w stadzie z psami dobrze ułożonymi, by szczeniak uczył się przez naśladownictwo.
Nie puszczałabym szczeniaka samopas, rzeby sobie sam wynajdywał zajęcie, bo to niczego go nie nauczy.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Po jakim czasie pies może chodzić luzem?

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 17 wrz 2012, 07:00

lenox jest bardzo spokojny i przyjazny ale inne psy szczególności yorki latrelki i mieszance są w jego stronę agresywne
boloniusz87
Losowy avatar

Re: Po jakim czasie pies może chodzić luzem?

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 10 paź 2012, 21:57

A Lenox już wie co znaczy "do mnie"? Przybiega za każdym razem?
Bo jeśli masz wątpliwości, czy pierwszy spacer z psem luzem nie będzie Waszym ostatnim (odpukać!) to może najpierw używaj długiej linki - lekkiej, np. 5 metrów.
Lenox będzie miał więcej swobody a jednocześnie będziesz go mógł kontrolować. Tyle, że trzeba się nauczyć samemu nie wpadać w sploty linki :roftl:

Nie puszczałabym go w pobliżu ulic ani innych miejsc, gdzie jest dużo ludzi, pojazdów, kotów i psów. Jak zauważy coś fascynującego, to nie wierz, że będzie Cię słuchał - pójdzie jak przecinak!
Najpierw tylko Ty i Twój pies. Niech się przyzwyczaja, że jesteś obok i tak ma pozostać :lool:
Ale i tak oczy musisz mieć "dookoła głowy', bo psiak mały, to poleci wszędzie i nieszczęście gotowe. To Ty musisz pierwszy zauważyć potencjalne zagrożenie, co wcale nie jest łatwe. Człowiek chciałby, żeby jego pies miał frajdę i wybiegał się i myśli trochę życzeniowo: "Eee, nic mu nie będzie". Często jednak nie jest tak jak byśmy chcieli. Nie raz żałowałam, że nie przypięłam smyczy. To jak z małym dzieckiem. Tylko myśli, że myśli :lool:

Ena ma rację - on nie może sam się sobą zajmować. Ale można to jego bieganie wykorzystać w zabawie i zupełnie "przy okazji" uczyć go.
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 60
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post