Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: PO zerwie łańcuchy?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 8 paź 2013, o 08:32

Zofia napisał(a): (...)
Wystarczyłoby uznać każde rozmnażanie psów za działalność gospodarczą i wymagac pisemnego przeniesienia aktu wlasnosci. Z opodatkowaniem każdego hodowcy; wszystko jedno, czy rozmnaża interchampiony FCI, F.C.I., czy wielorasowce podwórkowe, czy jeden raz swoją kanapową Perełkę.
Ale proste rozwiązania nie pasują chyba do mozliwości myślenia logicznego naszych wybrańców (z ostrożności procesowej nie wymieniam posłów zajmujących się psim tematem).

Zofia Mrzewińska

Zgadzam się z Panią w całej rozciągłości. Ale nie da się... nie da, tego wytłumaczyć. Wystarczy przejrzeć dyskusje na FB.
Najśmieszniejsze, że przy okazji poprzedniej ustawy, były na Dogomanii awantury z udziałem tych samych osób. Nie ma szansy, żeby ktoś zechciał myśleć logicznie.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 8 paź 2013, o 10:00

apropo opodatkowania ;) z tego co mi wiadomo hodowca musi się rozliczyć za każdą sztuke hodowlaną czy coś pokręciłam? :D
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Joan » 8 paź 2013, o 10:08

Tak - 36 zł rocznie od jednej sztuki hodowlanej.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 paź 2013, o 10:53

36 zl - niezależnie od ilości sprzedanych szczeniąt. Jesli hodowca jest członkiem organizacji wymagającej wystaw/testów/szkolenia/badań/wykupienia metryk/trwalego oznakowania - ponosi wieksze koszty niż "hodowca" wystawiajacy podpisany przez siebie świstek, że Misiu jest synkiem Koruni. Ale podatek jest taki sam; przy braku wymogu trwałego oznakowania, rejestrowania, pisemnej umowy przekazania wlasności mozna produkować dowolną ilość szczeniąt nawet bez tej opłaty.

To jest właśnie przyczyna nadmiernej ilości psów w Polsce, coraz wiekszej bezdomnosci i coraz większego barbarzyństwa w "komercyjnych" schroniskach, którym gmina płaci jednorazowo za przyjęcie jednego psa - placi też temu, kto go odlowił. No to opłaca się rozmnożyc sukę i odławiać szczeniaki nawet na wlasnym podwórku. I przyjąc do schronu, najlepiej na jeden dzień, potem wypuścic na ponowne odlowienie albo zabić jak najszybciej.

"Człowiek to brzmi dumnie", czyż nie tak???

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 8 paź 2013, o 11:23

o tak, na grzywaczowym forum mamy taki wątek ile takie "wyprodukowanie" szczeniąt w prawdziwej hodowli kosztuje.Od poczęcia do przekazania nowym właścicielom powiem szczerze suma mnie na początku przeraziła :D
Tacy hodowcy związków burkowych czy rozmnażcze mają praktycznie sam zysk :( co mają rozmnożą troche wiecej suczy jedzenia dorzucą co przeżyje sprzedają i tyle :/ a jak jest papierek nie ważne że nic czesto nie znaczy to zysk jeszccze wiekszy :/
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 paź 2013, o 11:40

No to może przed nastepnymi wyborami wybierzmy sie na spotkania z kandydatami na poslów i zadawajmy pytania w rodzaju "cegła waży kilo i pół cegły, ile waży cegła" lub "kto wypłaca posłom pensje". Natychmiastowa błędna odpowiedź ZAWSZE oznacza brak umiejętności logicznego myslenia; jeśli ktoś jest na bakier z logiką, nie powinien mieć możliwości stanowienia prawa.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Joan » 8 paź 2013, o 11:50

Urząd Skarbowy wie, co robi, obliczając taki podatek od jednej sztuki. Lepszy taki, niż żaden, ponieważ rozliczając się na zasadach ogólnych (księga przychodów i rozchodów), przy odpowiedniej dbałości o psy, można mieć same straty. Można również, nieuczciwie, wrzucać koszta zebrane od "znajomych i krewnych królika" tak, jak to robi większość małych i dużych przedsiębiorców, a o psy w dalszym ciągu nie dbać. Pominąwszy natomiast koszta i zyski, ścisła ewidencja powinna być - wtedy nie byłoby możliwości ukrycia zwierzęcia, ani dokooptowania.

Co do schronisk i postulatu: ZAKAZ PROWADZENIA SCHRONISK DLA ZWIERZĄT DLA ZYSKU CZYLI PRZEZ PRZEDSIĘBIORCÓW , to nie bardzo wiem, kto mógłby się niekomercyjnie schroniskami zajmować. Niekomercyjne ( nie dla zysku) mamy już "posady i etaty", nie wspominając o stażach... W końcu nie każdy przedsiębiorca jest nieuczciwy, a wolontariusz krystalicznie czysty...
I jeszcze to: MOŻLIWOŚĆ PODEJMOWANIA INTERWENCJI INSPEKTORÓW SPOŁECZNYCH W ASYŚCIE POLICJI NA PRYWATNYM TERENIE. Już sobie wyobrażam tę samowolkę w narodzie... To już było.

-- 9 paź 2013, o 00:27 --

Posty z eventu z FB:

Joanna Zalewska Zakłada Pani event w celu przedyskutowania nietrafionych pomysłów, czy sie mylę?
2 godz. temu · Lubię to!
Katarzyna Śliwa-Łobacz Nie, to tylko wydarzenie informacyjne, nie spodziewam się, że cos zmieni w naszym projekcie. I jest to wyraźnie napisane w opisie.
2 godz. temu · Lubię to!
Joanna Zalewska To dziękuję, dobranoc. Jeśli nie można nic zmieć w propozycji ustawy, to chyba trzeba zmienić ustawodawców...
2 godz. temu · Lubię to!
Katarzyna Śliwa-Łobacz zapraszam na wybory - za dwa lata
2 godz. temu · Lubię to!

Ewa Pikulska Ja tak już nie w psich tematach tylko tak mi się dziś nasunęło. Pomimo, iż z wieloma osobami prowadzącymi tutaj rozmowę się nie zgadzam to przyznam, mam jedno przykre wrażenie. Że założycielka tego wydarzenia cierpi na to co dziś było doskonale widać przez 1,5 godziny w tv - na chorobę arogancji, im bliżej jest się władzy tym silniejsza ta arogancja - dziś w tv w wykonaniu księży i policji. To, że Pani nie znajduje w tych wypowiedziach propozycji i różnych uwag - mniej lub bardziej sensownych to Pani ból - ale one tu są to Pani nie odnosi się do nich w sposób merytoryczny Wiele osób nie neguje ty dla negowania jak Pani twierdzi - tylko wyraża własne zdanie, problem tylko w tym, że one nie jest identyczne z Pani entuzjazmem. Ludzie - zwykli obywatele wypowiadają tu swoje zdanie - jak rozumiem zupełnie bez potrzeby. Proponuję więc zamknąć to wydarzenie lub zwyczajnie nazwać rzecz po imieniu - Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt - rewolucja i duże zmiany - my tak uważamy to tak musi być, mile widziany jedynie aplauz - demokracja już była. I proszę się zdecydować czy oczekuje Pani pomysłów i propozycji oraz dyskusji czy i tak to niczego nie zmienia MY - was tylko tak informujemy, bo tak nam się podoba. I mnie pozostaje mieć tylko nadzieję, że po uchwaleniu tych cud miód propozycji nie będzie tak jak przy poprzedniej nowelizacji, która sporo bałaganu narobiła i ta ma bałagan ten właśnie niby posprzątać choć co ciekawe podąża w wielu przypadkach taką samą drogą. A ja pamiętam i entuzjastyczne promowanie poprzedniej nowelizacji... Pożyjemy zobaczymy. Do zobaczenia przy następnej nowelizacji.
około godziny temu · Nie lubię · 4

A "władza"- ta maciupeńka jeszcze, ale już tak odpowiada:
Katarzyna Śliwa-Łobacz Słuchajcie, nie musi wam odpowiadać taka forma przekazywania informacji. udział w wydarzeniu jest dobrowolny. Ja nie mam w stosunku do Was żadnych obowiązków i wy ich nie macie w stosunku do mnie. pretensje do polityków sugeruję kierowac do nich. pisanie tutaj to strata czasu . I powtarzam - nie podoba sie wydarzenie - nie musicie tu być. Tyle.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- :głupol:
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje