Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: podwórko

Nieprzeczytany postprzez katiii1014 » 27 gru 2012, o 22:53

kalyna napisał(a):jak chcesz psa stróżującego to raczej nie ta rasa :ooops:

swoją droga to mam małego kundelka, który nie wpuści na podwórko nikogo z obcych...
i mam 2 Owczary, które wpuszczą każdego..

A w rzeczywistości to jak Ciap jest na podwórku to każdy próbuje na chama wejść.. jak są Owczary każdy grzecznie czeka przy płocie..

Dlatego uliczkę mamy zawsze zamknięta na klucz, wywieszoną tabliczkę i dzwonek..

Kierowałam sie opiniami innych ludzi, nie jeden owczarek strozuje u mnie na osiedlu :) ale takze przepieknym wygladem i madroscia. Nie wyobrazam sobie teraz zycia bez niego, daje mi tyle radosci nawet gdy bedzie caly czas taka ciapa to i tak nie oddam go nikomu :-P hehe :)

-- 27 gru 2012, o 22:54 --

saacrum napisał(a):w takim razie proponuje firmę ochroniarską, która w kilka minut przyjedzie w razie W. Złodziej tak czy siak da rade przechytrzyć psa ;)
ONki nie nadają się na psy stróżujące

To prawda ze przechytrzy ale raczej taki zawodowy a nie takie tam lajzy co chodza i patrza co ty ukrasc zeby piwko sobie kupic ;)
katiii1014
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 27 gru 2012, o 23:06

katiii1014 napisał(a):Kierowałam sie opiniami innych ludzi, nie jeden owczarek strozuje u mnie na osiedlu :) ale takze przepieknym wygladem i madroscia. Nie wyobrazam sobie teraz zycia bez niego, daje mi tyle radosci nawet gdy bedzie caly czas taka ciapa to i tak nie oddam go nikomu :-P hehe :)

u nas na co drugim podwórku jest Owczarek.. nierzadko są 2..
ale czy te psy faktycznie pilnują? nie wiem...
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 27 gru 2012, o 23:07

kalyna napisał(a):
katiii1014 napisał(a):Kierowałam sie opiniami innych ludzi, nie jeden owczarek strozuje u mnie na osiedlu :) ale takze przepieknym wygladem i madroscia. Nie wyobrazam sobie teraz zycia bez niego, daje mi tyle radosci nawet gdy bedzie caly czas taka ciapa to i tak nie oddam go nikomu :-P hehe :)

u mnie na wsi to samo. jeśli dziamganie na wszytko co się rusza to stróżowanie to moja wieś jest bezpieczna :roftl: :roftl:
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez katiii1014 » 27 gru 2012, o 23:09

kalyna napisał(a):

wydaje mi sie ze bardzo duzo zalezy od charakteru pieska :) Dziękuje za wymiane swoich poglądów, zycze milej nocy Dobranoc :)
katiii1014
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 27 gru 2012, o 23:12

katiii1014 napisał(a):mam dosc spora posesje i wybralam owczarka pod kątem stróżowania, nie lubie obcych ludzi panoszących sie po moim ogrodzie ;)

to kiepską rasę wybrałaś na stróża. lepiej zamykać furtkę na klucz to i ludzie nie będą się panoszyć po ogrodzie.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 27 gru 2012, o 23:38

Decydując się na owczarka też myślałam że w bonusie dostanę idealnego stróża ale teraz wiem ,że się przeliczylam . Nora szczęka przy branie ale jak ktoś wejdzie to jest potencjalnym kandydatem do zabawy. za to mały kundelek nie wpuści obcego za nic a w razie konieczosci łapie. za nogawkę
:mur:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 28 gru 2012, o 00:08

saacrum napisał(a): (.....)

a dlaczego :scratch , czemu tak twierdzisz?
ojeja
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 28 gru 2012, o 10:19

ojeja napisał(a):

Bo owczarek niemiecki jest rasą stworzoną do współpracy z człowiekiem. Do samodzielnego stróżowania zostały stworzone inne rasy, na przykład owczarek kaukaski, moskiewski stróżujący itp.

Bezustannie zadziwiają mnie poglądy, że owczarek niemiecki świetnie spełni się w roli stróża i obrońcy. Od tego są firmy ochroniarskie. Lub kursy samoobrony.
Owszem, owczarek niemiecki może działać odstraszająco swoim wyglądem, ale ja wolę, gdy mój pies żyje w przyjaźni z ludźmi. Nawet potencjalnymi złodziejami. Bo wtedy jestem spokojniejsza o jego życie.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez katiii1014 » 28 gru 2012, o 12:53

MarzenaG napisał(a):
ojeja napisał(a):

Bo owczarek niemiecki jest rasą stworzoną do współpracy z człowiekiem. Do samodzielnego stróżowania zostały stworzone inne rasy, na przykład owczarek kaukaski, moskiewski stróżujący itp.

Bezustannie zadziwiają mnie poglądy, że owczarek niemiecki świetnie spełni się w roli stróża i obrońcy. Od tego są firmy ochroniarskie. Lub kursy samoobrony.
Owszem, owczarek niemiecki może działać odstraszająco swoim wyglądem, ale ja wolę, gdy mój pies żyje w przyjaźni z ludźmi. Nawet potencjalnymi złodziejami. Bo wtedy jestem spokojniejsza o jego życie.

Tak są inne rasy ale nie odpowiadaly mi,dlatego ze niektore sa krotkowlose a takiego pieska na dworze bym nie zostawila, owczarki kaukaskie sa za duze, owczarek niem jest idealnym psem pod kątem wielkosci :) znam takie owczarki ktore nikogo nie wpuszcza az im piana z pyska leci ale te psy byly zamykane w kojcach od malego bez kontaktu z czlowiekiem a na takie cos bym sie nie zgodzila bo pies takze ma uczucia. Kaukazy tez nie sa takie stróżujące niektóre moze tak ale rzadko mozna takiego spotkac, a jak bedzie dalej z moim pieskiem dowiem sie w najblizszym czasie :)
katiii1014
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 28 gru 2012, o 13:55

Kasiu, nie chcę się czepiać, ale się przyczepię.
Podtrzymam to, co napisały MarzenaG i Saacrum, że owczarek niemiecki nie jest dobrym psem do samodzielnego stróżowania,we współpracy z człowiekiem, owszem.
Przyczepię się natomiast do tego, co powiedziałaś o kaukazach, bynajmniej nie po to, by cię urazić, ale po to, by uświadomić ci jak mało wiesz o kaukazich zwyczajach.
Kaukaz to jeden z najlepszych psów stróżujących, jakie wymyślił człowiek i natura. One pozornie nie pilnują, wydaje się tylko, że to lenie patentowane(taki misiek, co sobie drzemie i nawet uchem nie ruszy).
To psy samodzielne i niezbyt głośne(może szczekanie ma być wyznacznikiem pilnowania ? ), które do upadłego będą bronić swojego podwórka i rodziny. Fakt, mają jedną wadę: lubią się włóczyć- dotyczy to głównie młodych samców.
To, że kaukaz nie szczeka jest mylące, bowiem może zaatakować bez wyraźnego ostrzeżenia. Naprawdę bardzo rzadko zdarzają się egzemplarze, które faktycznie nie pilnują- odwrotnie do tego, co Kasiu piszesz.
Jeżeli chciała byś poznać troszkę tę rasę, to zapraszam do rozmowy, mogę ci dużo ciekawych rzeczy opowiedzieć. :)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje