Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Pogadajmy o kościach :)

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 7 lis 2012, o 23:12

...i na dodatek przez gotowane może powstać czop wapienny w jelitach, który można usunąć tylko operacyjnie...

Ja nie piszę, ze na pewno tak się stanie, bo każdy pies jest inny i np. moje psy jadły przez całe życie takie kości i im nic nie było.. ale w internecie chodzi wiele postów gdzie psy właśnie przez gotowane miały takie problemy..
Teraz też tylko surowe :ok:
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 8 lis 2012, o 19:08

a ja powiem tak:
ogolnie nasz wet sie wypowiedzial ze kosci nie sa wcale (wbrew przekonaniu) psu do zycia potrzebne.
Ja daje mojemu psu kosci raz/ dwa razy na tydzien i TYLKO tzw kulkowe (czyli duze kosci udowe z glowka chrzestkowa) i TYLKO podgotowane ( to tak zeby sobie zeby oczyscil)
Surowizna mojemu psu niestety nie sluzy. Ponadto pies takiej wielkiej kosci nie obgryzie zaraz po podaniu...memla ja i obgryza ze trzy dni, wiec taka surowa kosc na drugi dzien poprotu ...smierdzi. A podgotowana nie.
Jesli chodzi o lamanie sie kosci gotowanych na drzazgi, to owszem moga byc niebezpieczne, ale wtedy gdy sa to kosci takie ktorych sie psu podawac NIE POWINNO: drobiowe, czy zeberka czy wogole kosci tzw ciensze/plaskie.

ps cyt: ...i na dodatek przez gotowane może powstać czop wapienny w jelitach, który można usunąć tylko operacyjnie... czop wapienny moze powstac po kazdych( !!!) skonsumowanych kosciach, obojetne czy gotowanych czy surowych. Zalezy od ukladu trawiennego psa, jego predyspozycji trawiennych jak i tez ilosci, czestotliwosci podawania kosci.
Bazooka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wilania » 15 lis 2012, o 19:37

My dajemy surowe. Kupujemy takie ze sporą ilością mięsa (co to na nich zupę można ugotować).
Wilania
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 17 lis 2012, o 18:26

Z tego co czytałam to kości drobiowe nie powinny być po prostu gotowane i nie same tylko z mięsem, wtedy są bezpieczne.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez dariex » 26 lis 2012, o 10:59

Bazooka napisał(a):a ja powiem tak:
ogolnie nasz wet sie wypowiedzial ze kosci nie sa wcale (wbrew przekonaniu) psu do zycia potrzebne.
Ja daje mojemu psu kosci raz/ dwa razy na tydzien i TYLKO tzw kulkowe (czyli duze kosci udowe z glowka chrzestkowa) i TYLKO podgotowane ( to tak zeby sobie zeby oczyscil)
Surowizna mojemu psu niestety nie sluzy. Ponadto pies takiej wielkiej kosci nie obgryzie zaraz po podaniu...memla ja i obgryza ze trzy dni, wiec taka surowa kosc na drugi dzien poprotu ...smierdzi. A podgotowana nie.
Jesli chodzi o lamanie sie kosci gotowanych na drzazgi, to owszem moga byc niebezpieczne, ale wtedy gdy sa to kosci takie ktorych sie psu podawac NIE POWINNO: drobiowe, czy zeberka czy wogole kosci tzw ciensze/plaskie.

ps cyt: ...i na dodatek przez gotowane może powstać czop wapienny w jelitach, który można usunąć tylko operacyjnie... czop wapienny moze powstac po kazdych( !!!) skonsumowanych kosciach, obojetne czy gotowanych czy surowych. Zalezy od ukladu trawiennego psa, jego predyspozycji trawiennych jak i tez ilosci, czestotliwosci podawania kosci.

Kości w składzie zawierają sole mineralne,więc są potrzebne psom,których podstawą żywienia jest surowizna. Mój pies je wyłacznie surowe jedzenie ,nie podaję mu żadnych suplementów i nie wyobrażam sobie w jaki inny sposób mogłabym uzupełnić niedobór w/w soli w jego organizmie :-) Pomijam wzgląd potrzeby zjadania tkanki chrzęstnej,bo mowa o kościach strikte.
Dodatkowo kości zawierają wapń( jak wiadomo ale ten można uzupełniać inaczej),a także fosfor,ktory wchodzi w skład wszystkich komórek w organizmie,takze komórek nerwowych i tkanki mózgowej.
Podgotowane kości faktycznie psu mogą być potrzebne wyłącznie do czyszczenia zębów bo w wysokiej temperaturze stają się przydatne w konsumpcji tak jak kawałek drewna ;)

Do zaczopowania wapniem może dojść wtedy,kiedy pies spożywa kości w nadmiarze,no ale rozsądny własciciel psa karmionego BARFem oczywiscie podaje różne składniki pokarmu,nie tylko kości.
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 27 lis 2012, o 18:34

Chciałam przy tej okazji dopytać o kości wędzone dla psów, które można kupić w sklepie lub na rynku. Macie jakieś doświadczenia ze swoimi psami. Czy służą im te kości czy nie.
Psom dajemy generalnie kości surowe, ale z reguły szybko się z nimi rozprawiają. Poszukuję rozwiązania na dłużej niż jeden dzień, bo Zulek dostaje kości na drogę po szkoleniu, żeby nie ży..ł. To działa, niepotrzebna jest Cerenia i podróż mija bez niespodzianek. Zimą to pół biedy na następny dzień przechowanie wielkiej kości, ale latem to jest już dla mnie trudniejsze. Dlatego myślę o wędzonych. Podzielcie się swoimi uwagami, proszę. :-(
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez dariex » 27 lis 2012, o 18:53

Gocha,to najgorszy syf jaki może być,gdyż kości te nie są wędzone na dymie ale wędzone chemicznie ( sama pewnie zauważylaś,ze te wędzone kostki,świnskie uszy i inne leżą na w zoologu w pudełeczkach na półeczkach i nie są nawet z osobna pakowane i nadal sa śliczne i "świeże",co tylko dowodzi temu ile w nich chemii)
Psy bardzo często po takich "smakolykach" dostają obstrukcji lub alergii. Odradzam zdecydowanie.
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 27 lis 2012, o 19:21

No dobrze a te kości takie białe wapienne ,są dobre czy nie bo już sama nie wiem co kupować za dużo tego na rynku
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez dariex » 27 lis 2012, o 21:59

Czy kupilabyś dla siebie produkt,który może leżeć miesiącami bez opakowania i nadal jest zdatny do spożycia?
dariex
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 28 lis 2012, o 10:04

dariex napisał(a):Czy kupilabyś dla siebie produkt,który może leżeć miesiącami bez opakowania i nadal jest zdatny do spożycia?

ja wczoraj wyciągnęłam jabłko z lodówki,wygląda jak ledwo zerwane z drzewa ....z tym że ono w mojej lodówce leży już piaty miesiąc :roftl: aż strach by było je zjesc :lool:
ja co prawda z surowizny Brunowi dawałam tylko ogony wieprzowe,skrzydełka kurze,i szyje indycze....i bardzo przestrzegam przed zostawianiem psa samego gdy je kosci.Moje Burco dusiło się własnie ogonem,uwielbiał je...nie przegryzał do konca i połykał ...gdy mu z pychola wyciagnęłam tego ogona wyglądał jak hmmmm ...jak korale....na szczescie '' mama ''czuwała :-)
nie zostawiajmy psów samych podczas jedzenia kosci!!!
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje