Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Pogadajmy o kościach :)

Nieprzeczytany postprzez daniel78 » 21 lut 2014, o 22:48

Witam mam pytanie co sadzicie o kosciach z baraniny kregoslup w UK jest problem ze swiezymi i to jedyne jakie moge dostac chetnie zjada wiec dlaczego mam mu to odbierac
daniel78
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 22 lut 2014, o 12:29

jeśli te kości są surowe to niech pies wcina, byle nie za dużo na raz, bo może zatwardzenia dostać.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 22 lut 2014, o 13:39

Powiem tak,moja 16 miesięczna Kora wcina surowiznę aż miło do tego potarte surowe jarzynki z łyżeczką oleju lnianego,wcina aż jej się uszy trzęsą
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez daniel78 » 23 lut 2014, o 00:07

Moj psiak rowniez wcina kostki wole zeby mial lekkie zatwardzenie niz rewolucje mialem troche problemow przez suche pierwsza jaka jadl to byla PURINA DOG CHOW no i rewolucja pozniej zmienilem na ARDEN GRANGE i przyznam szczerze ze po niej ok zadnych rewolucji
daniel78
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 15 kwi 2014, o 12:14

Mam takie problem: Cala karmiona jest rano gotowanym (żołądki, serca kurze, skrawki wołowiny, indyka co się trafi + ryż lub chleb razowy + marchewka albo inne warzywo), wieczorem sucha karma TOTW rybna, przy takim jadłospisie nie ma żadnych rewolucji, ładnie trawi, dobrze wygląda i ma mnóstwo energii w ramach rozrywki ( jej rozrywki oczywiście) chętnie podałabym jej kości do "memlania", bo to uwielbia, zawsze kupowałam w zoologu albo białe albo wędzone kości czy to ogon teraz się naczytałam, że to sama chemia i pomyślałam, że lepiej byłoby w takim razie dawać jej surowe kości tylko czy to nie będzie za duża mieszanka? gotowane, sucha i kości? Nie chcę dawać jej kości codziennie, raz na jakiś czas. Jeśli tak to czy mogą to być np. szyje indycze albo korpus z kurczaka? Jakie kości najlepiej się nadają dla psa a jakich unikać?
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 kwi 2014, o 12:38

W zasadzie nie powinno się za bardzo mieszać w jadłospisie, jednak jeśli nie ma żadnych sensacji,to raz na jakiś czas spokojnie możesz podać psu szyjkę kaczą, indyczą, czy kurzą, korpusy kurze,czy kacze. Zasada jest taka,że psu nie dajemy żadnych gotowanych kości-ten temat był poruszany.
Jedni mówią,że nie daje się żadnych kości kurczakowych długich tzn. od uda,czy skrzydła,bo się łupią na igły i mogą przebić jelita lub utkwić gdzie indziej, drudzy zaś,że można.
Dlatego została bym przy szyjach lub korpusach, o ile pies nie ma alergii na kurczaka lub inny drób, można też dawać kości z kulką jagnięce lub wołowe.
Osobiście nie podaję wieprzowych surowych, bo Falko ma po nich biegunkę. U nas hitem był ogon cielęcy i wołowy :)
Dla zdrowego psa im bliżej naturze,tym lepiej.
Zdarzyło mi się Rudemu podać mięcho nie pierwszej świeżości i wywołało to u niego dziki zachwyt-nic mu nie było (mięso nie było zepsute,a jedynie u mnie wzbudziło wątpliwości). Złota zasada mówi,żeby z niczym nie przesadzać,więc myślę,że przy odrobinie zdrowego rozsądku powinno być dobrze ;D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez poziomka » 15 kwi 2014, o 12:48

ok dzięki za odpowiedź, to wypróbuje najpierw taką indyczą szyją, bo na moje oko wygląda dość apetycznie :-)
poziomka
Losowy avatar
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Cala
Imię: Emilia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 15 kwi 2014, o 13:19

Moje psisko za indyczą szyjkę da się zabić. W oczach widać wyłącznie pożądanie pt daj mi, daj mi to wreszcie :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez 85Lena » 18 maja 2014, o 11:19

jakie kości w jakim wieku można podawać? Saharka ma 4 miesiące czy mogę jej już coś dać?
Łapy, łapy, cztery łapy, a na łapach pies kudłaty. Kto dogoni psa? Może ty, może jednak ja!
85Lena
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sahara
Imię: Lena

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 18 maja 2014, o 18:04

Myślę, że nie ma przeciwwskazań, to już duży piesek :-) tylko pilnować, żeby nie były za małe, żeby nie zjadła w całości i kontrolować, czy nie wcina zbyt łapczywie :lool: Na barfnyswiat.org, twierdzą, że już od 8 tygodnia mogą jeść już jak dorosłe.
Obrazek
WarOfWorlds
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje