Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Adopcje.

POMOCY! Koszmarnie zaniedbany i chory owczarek błaga o pomoc

Nieprzeczytany postprzez Sue » 20 mar 2016, o 20:23

POMOCY! Koszmarnie zaniedbany i chory owczarek błaga o pomoc

Nie wiem od czego zacząć tą tragiczną historię... owczarek niemiecki z dobrej hodowli, którego przyszłość jawiła się w pięknych kolorach, stał się niepotrzebnym dodatkiem.

Jest rodzina trzy osobowa z gminy Leszno pod Warszawą. Chora starsza osoba, która potrzebuje stałej opieki, pan który ma wszystko gdzieś i nie wylewa za kołnierz i pani, która kupiła owczarka ale po kilku latach wyprowadziła się kilkadziesiąt kilometrów dalej, a teraz przyjeżdża w każdy weekend i po pracy w ciągu tygodnia by zajmować sę starszą Panią. Nie ma czasu nawet dla siebie.

Pies ma 11 lat. Ja jestem tam średnio co dwa tygodnie i za każdym kolejnym razem widzę, że pies jest w coraz gorszym stanie. Jeśli nie zostanie stamtąd jak najszybciej zabrany po prostu umrze w męczarniach. Jest okropnie zmizerniały, łysieje i ma narośle na łokciach. Jest przeraźliwie chudy (chociaż zdaniem "właścicieli" je), ledwo chodzi, na pozór gęstą sierść ma tylko na pysku, gdzie indziej wyłysiały, wyrywa sobie resztę włosów, drapie się, zaczął robić sobie rany, na dodatek narośle na łokciach stały się ogromne. Teraz doszły jakieś problemy z uszami (trzepie uszami). Jest to obraz nędzy i rozpaczy, który błagał o interwencje. Sama nie mogę mu pomóc stąd moja wiadomość.

Namówiłam Panią, żeby pojechać z owczarkiem do weterynarza, wpakowaliśmy go do samochodu, a ponieważ była niedziela po 15 cudem udało nam się złapać jednego weterynarza. Pan nawet nie raczył zaprowadzić nas do gabinetu, widząc psa w samochodzie powiedział, że to na pewno świerzb. Dał krople o nazwie Advocate, tak jak do stosowania na kleszcze, do wpuszczenia na grzbiet. Do tego jakieś witaminki na porost sierści. Całe szczęście główny lek był w postaci kropli i został od razu zapodany, bo oczywiście witaminy nie są podawane psu, bo ci ludzie mają go gdzieś. Pies dalej cierpi, jest w opłakanym stanie.

Poprosiłam o poradę jedno ze stowarzyszeń pomocy zwierzętom. Powiedzieli mi, że świerzb to naprawdę ciężka do wyleczenia choroba i nie skończy się na jednorazowym zakropleniu psa i podaniu mu witaminek. Chcę tego psa jak najszybciej stamtąd zabrać. Żaden pies nie zasługuje na takie zaniedbanie. Sama nie mam cienia możliwości zabrania go do domu. Błagam, aby znalazł się ktoś kto będzie mógł się nim zaopiekować, a zrobię wszystko, żeby go stamtąd zabrać.

Błagam o pomoc!

Poniżej zdjęcia, które udało mi się dzisiaj zrobić.

W linku poniżej zdjęcia psa :(

http://s279.photobucket.com/user/corpla/library/Cygan
Sue
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zuza

Re: POMOCY! Koszmarnie zaniedbany i chory owczarek błaga o p

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 21 mar 2016, o 11:57

skoro z dobrej hodowli to co na to hodowca? nie pomoże?

świerzb to poważna sprawa, z resztą trzeba by mu zrobić zeskrobiny i badanie krwi, tak na początek. weź napisz tutaj: https://www.facebook.com/Skarpeta-Owcza ... 457380419/
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Sue » 24 mar 2016, o 11:03

Hodowców interesuje los psa, który od nich wyszedł?

Dziękuję za linka.
Sue
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zuza

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 29 mar 2016, o 13:48

jeśli hodowla jest dobra to interesuje. jeśli jest do bani to własciciele hodowli mają w czterech literach co się dzieje z ich psim dzieckiem.
beatrx
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje