Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez grasiu » 04 maja 2015, 20:51

Witam, jak w temacie. Suczka ma 2 miesiące i ledwo dobiła 4kg. Suchej karmy nie je prawie w ogóle. Serwowalismy jej brita dla szczeniąt I Royal Canin Vet junior 14kg. Podjada troche takie paszteciki brita, max 200gr dziennie i jako przysmak gotowane szyjke z indyka (samo mięso). To ostatnie relatywnie mu smakuje. Czasami tez białego sera. Piesek jest z prawdziwej hodowli, z rodowodem i innymi papierkami. Hodowca powiedział ze jest najmniejszym pieskiem z calego miotu. Ma wszystkie szczepienia, był odrobaczany 2 razy. Poza tym chetnie się bawi, łatwo się uczy, i dlugo śpi pomiędzy, sygnalizuje sama kupkę i suisiu. Mimo to boję się że tak mało pokarmu może negatywnie wpłynąć na jej rozwój.
Próbowałem juz mieszać karmę z mokrym, zwilzac olejem a także behawioralnie tj karmic po naszym posiłku, wystawiać regularnie miskę w okreslonym czasie na 15-20 min i nic:(
Pomóżcie!

Ps) piesek jest z nami od zeszlego poniedziałku. To chyba wszystkie informacje jakie posiadam.
grasiu
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nela
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Lokalizacja: Groblice
Dołączył(a): 04 maja 2015, 20:30

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 05 maja 2015, 05:15

A nie lepiej karmić naturalnym jedzeniem, a nie chemią?

Proponuję zapomnieć o nonsensach reklamowanych jako karmienie behawioralne. W stadzie dzikich psowartych szczeniaki maja pierwszeństwo przy jedzeniu i żaden wilczy ojciec nie nażera się przed szczeniakami. Szczeniaki mają pierwszeństwo tak długo, jak długo nie są w stanie same coś upolować - inaczej byłyby słabe i niedożywione i nie przetrwałoby żadne psie stado.
Naprawdę lepiej nauczyc szczeniaka zaufania do nas przy misce.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 05 maja 2015, 06:44

Może na początek spróbuj karmić gotowanym mięsem z jarzynami z ręki.
U mnie to bardzo pomogło.
Było podobnie, jak u Ciebie, z tą różnicą tylko,że przez pierwszy tydzień pobytu u nas pies nie jadł kompletnie nic, pił tylko wodę.
Karmiłam z ręki malutkimi porcyjkami gotowanym mięsem, potem dołożyłam nieco warzyw, następnie ryż.
Jak maluch się oswoił,to nauczyłam jeść z miski (tam, skąd pochodzi moja poczwarra nie było żadnego problemu z jedzeniem)- widocznie rozłąka ze stadem tak na niego wpłynęła,że nie chciał jeść.
Może z Twoim maluszkiem jest podobnie.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 05 maja 2015, 10:28

A czym była karmiona u hodowcy? Spróbuj dać jej surowe mięso, np pokrojoną wołowinę rosołową, jak najwięcej chrząstek i " żył ". Może uda cisię kupić żeberka cielęce.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 66
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 24
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez grasiu » 06 maja 2015, 08:15

No właśnie surowe, ale boję się by czegoś nie złapała. Na razie powoli skutkuje dokarmianie jako nagroda za dobrze wykonane polecenie a na szczęście jest jest bardzo pojętna!
grasiu
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nela
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Lokalizacja: Groblice
Dołączył(a): 04 maja 2015, 20:30

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 06 maja 2015, 08:38

Surowe badane, dostepne w handlu mięso jest jak najbardziej bezpieczne dla psa.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 06 maja 2015, 09:40

Grzesiek, wielu forumowiczów karmi surowym, w tym ja.
Zapewniam Cię,że nic się nie dzieje złego, z tym,że maluszka trzeba przyzwyczaić do surowizny.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 06 maja 2015, 11:29

Jeśli nie chcesz karmić surowym, to możesz gotować np. ryż, marchewka, mięsko. Tylko przy gotowanym pamiętaj o suplementach ( witaminy dla szczeniąt).
Ja gotuję dla jednego z psów i u nas się to sprawdziło, więc w razie pytań zapraszam na priv.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 39
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 06 maja 2015, 11:35

U mnie jak szczeniak przyjechał do domu to w pierwszy dzień ukradł kość dorosłemu psu (chyba żeberka wieprzowe,ale nie pamiętam) i zeżarł. Potem miał oczywiście biegunkę, bo w hodowli jadł suchą karmę. Później w wieku ok. 12 tygodni lub ciut więcej przestawiłam go na surowe i tak już 3 rok leci na takiej diecie. Trochę zachodu z tym miałam, bo kupowałam takie mięso i kości, żeby sobie z tym poradził, tak samo z suplementacją ale nie jest to niewykonalne.
Tylko mój żarłok zjadał wszystko co mu podałam, jednak surowe jest u mnie wygodniejsze :ok:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Pomocy mój maluch mało je.

Nieprzeczytany postprzez grasiu » 21 cze 2015, 00:40

Dziekuję za odpowiedzi, piesek zaskoczył, obecnie w 14 tyg. waży około 12kg, więc nie jest źle:-)
grasiu
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nela
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Lokalizacja: Groblice
Dołączył(a): 04 maja 2015, 20:30

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post