Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Popękane wargi

Nieprzeczytany postprzez olakem » 3 kwi 2012, o 17:59

Witajcie, od ok dwóch miesięcy moja sunia ma problem z pękającymi i spuchniętymi wargami. Zauważyłam też że często ją swędzą i zaczyna jej to coraz bardziej dokuczać i nie koniecznie dobrze to wygląda. Byłam u weterynarza zalecił stosowanie maści z wit A oraz serię tabletek. Stosowałam się do zaleceń lekarza ale nie przyniosło to żadnego pozytywnego rezultatu nawet minimalnej zmiany:( Chciałabym dowiedzieć się od Was czy mieliście podobny problem, a jesli tak to prześlijcie jakieś wskazówki bo nie wiem od czego zacząć i co zastosować, a cha podawanie tych kapsułek spowodowało że moja suczka bardzo się stresowała więc dobrze by było gdyby ktoś znał jakieś środki np w plynie?
olakem
Losowy avatar

Re: popękane wargi

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 kwi 2012, o 18:06

A w jakich miskach Fama ma wodę i jedzenie? Są to plastikowe?
a zabawki do memłania ma jakieś?
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Re: Popękane wargi

Nieprzeczytany postprzez olakem » 3 kwi 2012, o 18:30

pije z metalowych misek a z zabawek to ma piłkę z gumy uwielbia patyki
olakem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 kwi 2012, o 19:09

Może trop kalyny jest dobry, zmieniłabym miski i zabawki nie pozwliłabym gryźć patyków, jak za miesiąc nie będzie poprawy ponownie wet, ale może wedy inny i dodatkowe badania.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez olakem » 3 kwi 2012, o 20:02

Dzięki za sugestie!Zastanawiam się tylko nad tym że to dzieje się stosunkowo od niedawna a przecież Fama w czerwcu skończy 2 lata i wcześniej nie było takich objawów?!
olakem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 kwi 2012, o 20:31

Pewne uczulenia mogą pojawiać się z wiekiem, przez długotrwły kontakt z przedmiotem czy substancją, przedmiot mógł się zużyć, np. wytrzeć wierzchnia warstwęitp. Czasem to wystąpi kilka czynników naraz.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 3 kwi 2012, o 23:01

bo to może patyki z drzew to są jakieś uczulające... może zabawka z gumy albo w miskach osadził się kamień itp. Odstawiać po jednym potencjalnym alergencie i wtedy może wyjdzie co uczula psiaka.
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje