Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: porządnie skaleczona łapa

Nieprzeczytany postprzez Agnieszka » 17 kwi 2011, o 17:28

Bardzo szykowna skarpeta :ok
Agnieszka
Początkujący owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 17 kwi 2011, o 18:09

Przemyć rivanolem i posikać Aluminium w aerozolu do buta i na trzeci dzień już bez buta tyra . Buty z kevlaru "Manmat".
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez malkin » 17 kwi 2011, o 18:37

rivanol, bandaż i skarpeta.
I to tak robiłam zabieg: maczałam łapę w rivanolu potem zakrecałam bandażem i na koniec zakładałam but.
Poduszki nie ma jak zszyć.....
malkin
Początkujący owczarkarz
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 17 kwi 2011, o 20:24

no teraz to wszystko jasne :-) szukalem u kotecka skarpetki i nie znalazlem ;-) ;-) ;-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 17 kwi 2011, o 20:53

U nas było tak. Jak tylko pies doszedł do domu, krew lała się strasznie więc na pierwszy ogień szedł babski tampon, świetnie chłonie krew. Kiedyś stosowaliśmy kompresy ale szybko przemakały. Jak już ustawało krwawienie, obczajaliśmy skąd się dokładnie lało i po odkażeniu nadmanganianem zakładaliśmy opatrunek na kilka godzin do chodzenia po domu, żeby nic z podłogi do rany się nie dostawało. Na spacer kompresy n.j. bandaż i bucior trxie. W domu już na drugi dzień pomykał bez bandaża, dezynfekowaliśmy 1-2 razy dziennie. Ponieważ buty ochronne trixe to szajs i spody szybko się przerywały i pękały więc dałam do kaletnika i miła pani wypruła spody i wszyła solidną skórę, za grosze.
Karoll
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez KasiaMagdalena » 17 kwi 2011, o 22:24

dzięki :dzieki , kupiłam plaster i jak taśmą owinęłam tą skarpetę i super się trzyma :-)
KasiaMagdalena
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 18 kwi 2011, o 10:04

Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 21 lut 2012, o 18:42

My mamy problem, Zulus rozciął porządnie opuszkę koło pazura, cholerstwo nie chce się goić przez ten lód na dworze! Próbowałam już dezynfekować, smarować tribiotykiem, na to kładłam waciki i gazę, następnie zakładałam moją skarpetkę, owijałam taśmą (taką do klejenia paczek) i dooopa! Zjeżdża wszystko. Ani się sierści nie trzyma ani skarpety. Później to samo tyle, że na skarpetę worek foliowy. Też lipton. Zdezynfekowałam i Zulus na noc nie wychodzi z kojca bo całe podwórko we krwi! Macie jakiś pomysł jak to zabezpieczyć na spacerach ? Muszę z nim wyjść chociaż na trochę bo go energia rozsadzi ;-).
Kiria
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 lut 2012, o 19:22

Sprawdzone, trzymaja się idealnie na opatrzonej łapie. my kupiliśmy z sklepie zoologicznym za 17 zł.
Takie
http://allegro.pl/but-buty-ochronne-dla ... 08231.html
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 21 lut 2012, o 19:33

Jeśli nie w zoologicznym to u weterynarza powinnaś dostać podobny bucik do tego z aukcji. Sprawdza się doskonale.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje