Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez craftbb » 17 mar 2014, 21:53

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna psa. Zdecydowałem się na owczarka niemieckiego długowłosego. Są to piękne psy, trochę się o nich oczytałem i wspólnie z żoną podjęliśmy taką decyzję. Chcemy kupic psa rasowego z rodowodem. I tu pojawia się pytanie czy te wszystkie rodowody typu SWKiPR, KHRON, ZHPR, Canis e Catus itd są cokolwiek warte? Chcemy kupic zdrowego i wolnego od wad genetycznych psa. Nie zamierzam jeździc z nim na wystawy, będzie on po prostu przyjacielem- członkiem rodziny ale nie chciałbym patrzec później na jego cierpienie jeśli okaże się że już w hodowli był chory i będzie trzeba wydac krocie żeby przywrócic go do zdrowia. Czy szukając psa najlepiej będzie kupic go z hodowli należącej do związku kynologicznego? Jaka może byc orientacyjna cena psa z takiej hodowli? Tzn może inaczej, ceny psów z rodowodem SWKiPR itp wahają się średnio 800-1500 zł i pełno takich ogłoszeń na tablicy itd. Martwi mnie to, że taką hodowlę może założyc praktycznie każdy, dlatego pytam czy te ich rodowody są coś warte? Szukam jakiejś zaufanej hodowli należącej do ZKwP najlepiej w woj. Śląskim ewentualnie Małopolskim w miarę blisko Bielska-Białej. I jeszcze jedno pytanie, szukając informacji o rodowodach natknąłem się na informację o różnicy między rodowodem FCI a F.C.I. http://www.shelties.pl/forum/zkwp/dw...fci-uwaga!!!!/ Czy warto wogóle zwracac na to uwagę skoro i tak nie zamierzam jeździc z moim psem na wystawy? Z góry dziękuję za info i pozdrawiam!
craftbb
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Adam
Wiek: 31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dołączył(a): 17 mar 2014, 21:38

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 17 mar 2014, 22:07

Jest u nas wątek na forum polecane hodowle .
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 38
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez sindi » 17 mar 2014, 22:10

najlepiej zadzwonic do ZKWP ONI PODADZA WSZYSTKIE ADRESY I TELEFONY HODOWLI SWOICH CZLONKOW ZWIAZKU ,bedzie pełna gama wszystkich hodowli http://arkadia.hodowca.pl/en/nasze-psy/ ... s-arkadia/

-- 17 mar 2014, o 22:17 --

http://www.scrato.nysa.pl/
sindi
Losowy avatar
Świeżak
Owczarek niemiecki: sindi
Imię: Monika
Wiek: 1
Lokalizacja: tychy
Dołączył(a): 05 mar 2014, 07:58

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 17 mar 2014, 22:35

Tego "związku: SWKiPR unikaj jak ognia, to jakiś totalnie chory twór, zresztą rozwinięcie skrótu mówi samo za siebie "stowarzyszenie właścicieli kotów i psów rasowych" śmiechu warte. Dobrze jak chodowla jest z ZKwP, ale też są porządne hodowle PFK, ZONDu, tam są często rozmnażane psy z rodowodami FCI nawet, takie też można wziąć pod uwagę, ale warto zawsze zobaczyć na własne oczy i ocenić. :-)i jest cały dział o hodowlach, tam poszukaj, a w razie wątpliwości pytaj. Ja zarezerwowałam szczeniaczka z hodowli z ZONDU, i bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła :-):yahoo:matka szczeniąt ma rodowód FCI, więc nie ma się do czego przyczepić, a mi bez różnicy było jakiego związku będzie rodowód, bo nie zamierzam wystawiać.
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 18 mar 2014, 07:06

WarOfWorlds napisał(a): Ja zarezerwowałam szczeniaczka z hodowli z ZONDU, i bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiła :-):yahoo:matka szczeniąt ma rodowód FCI, więc nie ma się do czego przyczepić, a mi bez różnicy było jakiego związku będzie rodowód, bo nie zamierzam wystawiać.

Nie chwaliłaś się :nea:

Adam zajrzyj do tego działu ;-)
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Wiek: 39
Lokalizacja: Katowice
Dołączył(a): 30 wrz 2013, 14:13

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 18 mar 2014, 21:57

Jakoś nie zebrałam się, żeby się pochwalić :ooops:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 23
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez craftbb » 18 mar 2014, 22:47

Dziekuje Wam za informacje, na pewno wszystko sprawdze i mam nadzieje ze znajde psiaka ktorego szukam ;)pozdrawiam
craftbb
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: Adam
Wiek: 31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dołączył(a): 17 mar 2014, 21:38

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Yaro » 19 mar 2014, 07:28

craftbb napisał(a):Dziekuje Wam za informacje, na pewno wszystko sprawdze i mam nadzieje ze znajde psiaka ktorego szukam ;)pozdrawiam


A może zainteresujesz się hodowlą Dzikie Stado ja zarezerwowałem pieska właśnie tam, Agnieszka też ;-)

WarOfWorlds napisał(a):Jakoś nie zebrałam się, żeby się pochwalić :ooops:


Agnieszka rozumiem, w każdym razie jeszcze raz wielkie dzięki za PW ;-):ok::dzięki:
I feel the need - the need for speed
ObrazekObrazek
Yaro
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nico
Imię: Jarek
Wiek: 39
Lokalizacja: Katowice
Dołączył(a): 30 wrz 2013, 14:13

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez andykan » 19 mar 2014, 15:14

Mogę podać i polecic dwa adresy: Mavic : http://www.mavic.prv.pl/ z tej hodowli jest Orion mistrz świata 2012 i VA 2013 i hodowle Ebikame http://www.elbikame.pl/psy.php Reszta to kwestia dogadania sie i szczęścia, że się trafi na tego najlepszego.
pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
andykan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Wiek: 53
Lokalizacja: podkarpackie
Pochwały: 2
Dołączył(a): 17 sty 2013, 21:52

Re: Poszukuję hodowli owczarka niemieckiego długowłosego

Nieprzeczytany postprzez bodyguard » 19 mar 2014, 16:02

wklejam link dostępnej na stronie PFK bazy hodowli - tutaj masz szystkie zarejestrowane w PFK hodowle .
Musisz podzwonić, popytać , najlepiej pojechać do hodowli i zobaczyć .

http://www.pfk.org.pl/?s=13,hodowle

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 20 mar 2014, 09:38 przez bodyguard, łącznie edytowano 1 raz
bodyguard
Avatar użytkownika
Hodowca
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Pochwały: 6
Dołączył(a): 25 lut 2011, 23:26

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post