Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Potrzebna rada. Pilne!

Nieprzeczytany postprzez kinga417 » 12 sty 2013, o 11:51

Witam , mam psa don jest u mnie od niedawna jest to dorosły samiec 3 letni.Nie ma z nim żadnych problemów jak jesteśmy sami chodzi za mną krok w krok .Natomiast jak wypuszczę drugiego psa (suka) i ona do mnie podchodzi to on mnie atakuje . Potrzebuje rady jak zaradzić takiemu zachowaniu.Dodam ,że nie znam historii psa. ,ale wydaje mi się ,że ktoś próbował uczyć go ataku na rękaw bo z tego co widziałam tak się zachowuje. Nie chce się go pozbywać tylko pomóc dlatego proszę o radę osób doświadczonych.
kinga417
Losowy avatar

Re: Potrzebna rada. Plilne!

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 12 sty 2013, o 12:37

Sprecyzuj co to znaczy "mnie atakuje". Rzuca się z zębami do gryzienia, czy raczej próbuje wepchnąć się między drugiego psa a Ciebie, aby być bliżej. Być może to objaw psiej zazdrości o drugiego psa i don próbuje skupić Twoją uwagę na sobie.
reinevan
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 sty 2013, o 13:36

Warto skorzystać z pomocy behawiorysty lub szkoleniowca - bez obserwacji psa nikt Ci "diagnozy" nie postawi.
(Wciskanie się między właściciela a drugiego psa nie jest objawem zazdrości - jest to sygnał uspokajający.)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez kinga417 » 12 sty 2013, o 13:51

dokładnie to wygląda tak chce pogłaskać drugiego psa a on łapie mnie zębami za rękaw i to tak na poważnie ( tak ,że mam spuchnięte przedramię )tez brałam to za zazdrość ale wolałam się upewnić

-- 12 sty 2013, o 13:53 --

wiem ,że na odległość trudno cokolwiek powiedzieć , ale chodzi mi o doraźne zapobieganie zanim pójdziemy do specjalisty bo raczej nie chciałabym popełnić błędu który sprowokuje go do normalnego ataku
kinga417
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 sty 2013, o 14:16

Czy pies zna i wykonuje polecenia? Skupiłabym się na treningu posłuszeństwa. Powinnaś zadbać o zbudowanie więzi z psem, myślę, że karmienie tylko z ręki (ale nie "za darmo") jest dobrym pomysłem. Potem przyzwyczajanie psa do tego, że głaszczesz suczkę - najpierw daleko od psa (trzymanego przez kogoś na smyczy i w kagańcu) potem coraz bliżej jeśli nie będzie reagował. Można psa nauczyć, że np gdy głaszczesz suczkę on szuka piłeczki, albo siada (ważne by nauczyć go innej reakcji na tą sytuację). Oczywiście wszelkie postępy, brak reakcji trzeba nagradzać.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez kinga417 » 12 sty 2013, o 14:30

pies jest ze mna strasznie związany aż dziw na tak krótki czas zaczelismy pracowac nad posłuszenstwem bo nic nie umiał i nagradzałam z ręki puki nie ma innego psa to jest spokojny próbowałam bawić sie z nim w ganianie piłeczki na sznurku i zauważyłam ze tak przy suce jak i zabawie zaczyna biegac dookoła mnie i sie nakrecac i łapie za rece i tylko za rece ( przedramie ) wiem ze ciezko jest na odlegosc osadzic ale jak ktos ,ma doswiadczenie to mniej wiecej wie o co mi chodzi .Napewno popracuje z nim i z suką według twojej rady Wadero.

-- 12 sty 2013, o 14:31 --

zastanawiałam się czy przypadkiem ktoś nieumiejętnie próbował go uczyc gryzienia rekawa i cos nie wyszło
kinga417
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 sty 2013, o 14:45

Pies nie był od młodości uczony panowania nad emocjami, unikałabym zbytniego nakręcania go i znalazła spokojniejsze zabawy. Gdy próbuje łapać za ręce należy zabawę natychmiast przerwać! Polecam temat w tym dziale http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html i artykuły pani Zofii - nauka "nie" i "dobrze" na początek.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez kinga417 » 12 sty 2013, o 15:00

ok wielkie dzięki na pewno przeczytam już mi lżej bo wiem od czego zacząć jeszcze raz wielkie dzięki

-- 12 sty 2013, o 15:56 --

wielkie dzieki na pewno przeczytam
kinga417
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje