Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez tomsik » 18 mar 2013, 13:38

Moja suczka ma 6 ms. i tydzień. Przygotowuję ja do wystaw. Byliśmy w Katowicach ale tylko na stój coś pokazała, ponieważ jak poszliśmy w ruchu to tak zaczęła ciągnąc że nie mogłem nic zrobić. Tata czyli właściciel nawoływał ją z ukrycia ale gdy go tylko usłyszała ciągnęła źle takie "skoki" do przodu,a gdy się schował nie chciała wcale iść. Gdy ćwiczymy w domu na własnym ringu jest inaczej troszkę ją wymęczę i zwalnia ale tez nie ma większej różnicy i dlatego zakładam jej kolczatkę i w niej jest okej ale gdy zakładam ringówkę znów jest źle :(Jeżeli ktoś wie jak pomóc ? co robić ? niech piszę będę bardzo wdzięczny ! :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
tomsik
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Tomasz
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódz
Dołączył(a): 13 mar 2013, 14:53

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez basia79 » 18 mar 2013, 14:49

naucz psa komendy równaj lub noga i powinno być git. Sunia powinna chodzic, biegać po ringu dużą ilością bodźców np głosna muzyka i takie tam. Jeśli to opanujecie to sobie poradzicie
basia79
Losowy avatar

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 18 mar 2013, 15:48

6 miesięczna sunia i kolczatka :przerażenie:??
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 22
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 18 mar 2013, 16:25

A hodowca nie może Wam pomóc w nauce kłusowania po ringu?Na wystawie innych wystawiających nie pytałeś o radę?

http://forum.owczarkopedia.pl/jak-przygotowac-psa-do-wystaw-t516.html
www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez matinee » 18 mar 2013, 16:33

basia79 napisał(a):naucz psa komendy równaj lub noga i powinno być git. Sunia powinna chodzic, biegać po ringu dużą ilością bodźców np głosna muzyka i takie tam. Jeśli to opanujecie to sobie poradzicie


To nie jest dobry pomysł. Komenda noga oznacza, że pies ma pozostawać przy nodze przewodnika, "równaj" - ma iść równiutko z łopatką przy nodze. Na wystawach wymagane jest bieganie z psem wyprzedzającym przewodnika, aby ocenić psa w ruchu musi on poruszać się kłusem. Podrygiwanie, podskoki i galop są błędami i uniemożliwiają ocenę. Bieganie po ringu z psem przy nodze dopuszczalne jest jedynie przy ocenie w klasie użytkowej.
Ponieważ zasadniczo nie chcemy, by pies ciągnął na smyczy i biegł przed nami w sytuacjach innych niż wystawa, najlepiej nauczyć psa specjalnej komendy na wystawy, np. "kłus". No i dużo ćwiczyć takie bieganie po zaimprowizowanym ringu. I bardzo wyraźnie rozróżniać te dwa ćwiczenia: "równaj" - piesio idzie spokojnie przy nodze, "kłus" - piesio biegnie kłusem przed przewodnikiem. Żeby nie było za łatwo, niektórzy sędziowie wymagają, aby pies biegł przed przewodnikiem, ale nie ciągnął...
Tomsik, najprościej jest znaleźć szkołę dla psów, która świadczy usługę przygotowania psów do wystaw - wiele szkół ma to w swojej ofercie.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Moderator
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 66
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez tomsik » 18 mar 2013, 17:58

Jeśli chodzi o ta kolczatkę to nie myśl że ja ją męczę po prostu na normalnej smyczce moja Miśka za bardzo ciągnie. I to nie jest jakaś mocna kolczatka tylko tak specjalna dla mniejszych psów. Nie podcinam jej i nie ciągnę, nie chce jej przestraszyć i nie ranie. :)właśnie na wystawie sunią nie może równać ona musi ciągnąć ale też nie za mocno tzn. musi biec swobodnym kłusem lecz smycz musi być ciągle naprężona. Szukałem w internecie takich szkuł ale coś słabo mi to szło :(wszystko co widziałem to IPO lub inne i wolałbym sam ją wyszkolić a nie oddawać innym :)Ona urodziła sie u mnie kupiliśmy suczkę Baxi i ona urodziła nam 3 suczki więc hodowcy nie mogę się poradzić bo wygląda na to że ja nim jestem :P
Może ktoś trenuje i zna metody które dadzą efekty ?
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
tomsik
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Tomasz
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódz
Dołączył(a): 13 mar 2013, 14:53

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 18 mar 2013, 18:11

tomsik napisał(a): wolałbym sam ją wyszkolić a nie oddawać innym :)

Zobacz tutaj-lekcja 15 zł.Nie będziesz jej oddawał tylko sam ją będziesz uczył pod okiem trenera,który podpowie Ci jak masz to robić. :-)
http://www.szkolenie.lodz.zkwp.pl/kursy.html
Tu też przygotowują do wystaw:
http://www.szkoleniepsow.net/szkola.html
www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez tomsik » 18 mar 2013, 18:46

wszystko super tylko że mieszkam 20km od łodzi,a mój wiek to 17 lat więc auta nie posiadam :)tata ma firmę i właśnie dziś miał operacje na bark, dlatego nawet jak bym chciał to z dojazdem trudno. Dziękuje za pomoc , no ale jak na razie nie mogę z tego skorzystać :(jakieś inne propozycje? :)
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
tomsik
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Tomasz
Wiek: 19
Lokalizacja: Łódz
Dołączył(a): 13 mar 2013, 14:53

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 18 mar 2013, 19:46

Ktoś może podrzuci jakiś filmik z przygotowania psa do wystawy? :-)
www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Potrzebuje pomocy !!

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 18 mar 2013, 19:47

Możesz jechać z mamą :Dmoja ze mną jeździła 40km w jedną stronę na szkolenie, bo z moim psem sama nie poradziłabym sobie w samochodzie (mam prawko)

A jakbyś wyżej podniósł rękę z smyczą? albo wyrównać tempo biegu, aby kłusowała? tzn. nie zbyt szybko, ani zbyt wolno?

Komenda kłus na pewno pomoże. Albo jak daleko biegł Twój tata? może poobserwuj, czy nie za daleko czy nie za blisko. Jak była blisko innych psów?

jak biegacie po prowizorycznym ringu w domu, to może warto byłoby poćwiczyć z większą ilością psów?


A kolczatka nie jest dobrym wyjściem dla szczeniaka.. co to jest te 6 miesięcy? nie mów, że nie utrzymasz i nie zrobisz korekty na obroży.... Uwierz, że macie jeszcze czas na kolce...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 25
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post