Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Potrzebujemy fachowej porady

Nieprzeczytany postprzez Piotrek » 12 mar 2012, o 20:48

Witam,
Mam na imię Dorota i razem z synem Piorkiem chcielibyśmy sie przywitać i poprosić o pomoc :)
W związku z tym,że przeprowadzamy sie do domu na własny kawałek ziemi,chcielibyśmy kupić właśnie owczarka niemieckiego.Długo dojrzewaliśmy do tej decyzji(ok.3 lat)bo zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności za zwierzę.U nas chomiki żyją po kilka lat, zwierzęta traktujemy bardzo poważnie.Proszę nam pomóc i podpowiedzieć na co w szczególności zwrócić uwagę...Jest nas czworo(mamy dwóch synów 12 i 5 lat) więc zależy mi na łagodnym charakterze...Może znają Państwo jakąs sprawdzoną hodowlę w okolicach Lublina?
Pozdr.
Dorota
Piotrek
Losowy avatar

Re: Potrzebujemy fachowej porady

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 13 mar 2012, o 10:17

Witamy. Ja niestety nie znam żadnej hodowli z okolic Lublina, ale jeśli chcecie psa o dobrym charakterze i z odpowiednim zapleczem genetycznym to należy się popytać, pochodzić na wystawy psów, porozmawiać z hodowcą, jak nie na wystawie to jechać do niego osobiście. Jeśli hodowca mieszka daleko to może przyjedzie właśnie pokazać swoje psy na wystawę gdzieś blisko Lublina. Łagodny charakter to nie wszystko, z psem trzeba pracować i stworzyć z nim takie relacje by wszyscy byli zadowoleni. :-)
Ja po swojego psa jechałam dość daleko, ale było warto i jeśli miałabym brać kolejnego owczarka to z tej samej hodowli. I jeszcze jedno, jeśli pies wychowuje się z dziećmi od początku to nie będzie żadnych problemów w przyszłości.
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 13 mar 2012, o 14:34

Cześć i zapraszam do działu Hodowle. Tam możesz założyć wątek który dotyczy Twojego zapytania i na pewno uzyskasz dużo odpowiedzi w tym temacie :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez tomash » 13 mar 2012, o 19:33

Witam. Miło widzieć kolejną osobę z lubelskiego :welcome: Z dobrą hodowlą w naszej okolicy to może być problem, musisz szukać gdzieś dalej.
"Owczarek niemiecki - dzielny i wierny, przyjaciel pies"
tomash
Losowy avatar
Świeżak
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kirito
Imię: Tomek

Nieprzeczytany postprzez Piotrek » 13 mar 2012, o 19:35

dzieki za odp.:) i zajrze do Hodowli :)
Pozdr.
Piotrek
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje