Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Powolność

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 kwi 2011, o 20:29

Do zadania pytania zainspirował mnie wątek założony przez Eagle o tym,jak nie spowolnić psa w przywołaniu. Ja mam problem z przyspieszeniem Gamonia w przywołaniu :cry: . Jeżeli komenda "do mnie" pada z odległości np. 20 metrów, wykonywana jest galopem i zatrzymanie następuje praktycznie na mnie. Ale jeżeli stoję np. 5-7 metrów od niego, jest to już kłus z przejściem w "stęp", wreszcie spacer i w końcu pies siada ... pół metra przede mną. :twisted:
Jak to zmienić? Jak przyspieszyć Gamonia???
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Re: Powolność

Nieprzeczytany postprzez eagle » 13 kwi 2011, o 20:33

Brawurka napisał(a):Do zadania pytania zainspirował mnie wątek założony przez Eagle o tym,jak nie spowolnić psa w przywołaniu. Ja mam problem z przyspieszeniem Gamonia w przywołaniu :cry: . Jeżeli komenda "do mnie" pada z odległości np. 20 metrów, wykonywana jest galopem i zatrzymanie następuje praktycznie na mnie. Ale jeżeli stoję np. 5-7 metrów od niego, jest to już kłus z przejściem w "stęp", wreszcie spacer i w końcu pies siada ... pół metra przede mną. :twisted:
Jak to zmienić? Jak przyspieszyć Gamonia???

Jeżeli mogę coś doradzić. Ja swojego przyśpieszałem "do mnie" w ten sposób że prosiłem drugą osobę o przytrzymanie psa i prowokowałem go. Dopiero jak Borysowi gały wychodziły na wierzch kolega go do mnie puszczał. Za co była oczywiście nagroda.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 13 kwi 2011, o 20:41

że to ma być takie proste?! :o
Jeżeli rzeczywiście się okaże, że tak, zabiję się własną pięścią!!!
Eagle :dzieki
Poinformuję o efektach (albo ich braku :lool: )
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 14 kwi 2011, o 06:18

zacznij jeszcze uciekać.
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Haga » 14 kwi 2011, o 12:48

A ja uczyłam się od obediencowców i bardzo fajnie po tym Haga chodziła. Wołałam do mnie i wyrzucałam zaraz za siebie piłkę. Haga gnała na złamanie karku ;) Potem jeden raz bez piłki i pies bardzo ładnie i szybko biegł do mnie
Monika z Wegą, Sajgą i Zuzią
Cortina i Haga [']
Haga
Świeżak
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 14 kwi 2011, o 13:16

Ja to bym musiała założyć wątek - "hamuj zanim we mnie walniesz"! :lol: bo mój Demon przy przywołaniu zatrzymuje się ... na mnie (45 kg żywej wagi * przyspieszenie... :evil: )
Wczoraj przy przeszkodzie - skok i bieg do pańci nie zdążyłam wstać z kucków (robiłam zdjęcie). Aparat cały - ufff spox a pies szczęśliwy :lol:
Czarnewilki
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 kwi 2011, o 18:45

Na takiego wariata co biegnie na zlamanie karku do panci uhahany i nie ma w zwyczaju kurturarnie usiasc przed - dziala powtorzona niskim glosem komenda wydana w odleglosci kiedy pies powinien wyhamowywac. Nazgulowy tez po mnie deptal i uznawal za worek treningowy ;) wystarczylo 5m przed dobiegnieciem srogie D O M N I E ! ! i pies wyhamowywal :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Czarnewilki » 15 kwi 2011, o 08:50

Aga i N - próbowałam już różnych sposobów ze staniem w bezruchu włącznie w nadziei że ma odrobinę przyzwoitości i się zatrzyma albo wyminie ...
Niestety - następuje wielkie buuum - jego 45 kg kontra moje 58... :ireful
Czarnewilki
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Czarne Wilki
Imię: Kasia

Nieprzeczytany postprzez Mayka » 16 kwi 2011, o 19:05

Kenzo na "do mnie" biegnie jak szalony, ale siada pół kroku przede mną. Nasza szkoleniowiec radziła by jak już dobiega, to odbiegać parę kroków do tyłu wołając go lub wyrzucić między nogami piłkę za siebie. I faktycznie rezultaty są, bo zdarza się, że Kenzo wręcz wbija nos w mój brzuch ;-)
Mayka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 16 kwi 2011, o 20:34

Cześć Majka!!! :) Uwielbiam to wiercenie nochalem w brzuchola :)
Czarne Wilki - powtórzoną komendę niskim tonem też próbowałaś? Nazgul jak biegł jak wariat z uszami do tyłu przez całą długość placu (lub boiska szkolnego) usłyszawszy "basem" tę samą komendę 5metrów przede mną nastawiał uszy na odbiór i przygotowywał prędkość do zatrzymania się w siadzie przede mną...
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje