Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: PRAWA PSA PETYCJA

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 26 maja 2011, o 16:48

Znajoma ma yorka, z ktorym zrobila PT. Super maluch, bawi sie z duzymi psami, a nawet rzadzi nimi. Znaczy sie da sie :D
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 27 maja 2011, o 11:13

Nasi znajomi maja pudla miniature -sunia i wierzcie mi tak ulozonego i karnego psiaka dawno nie widzialem :-) tak jak Ewa pisze znaczy sie mozna :-)
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 27 maja 2011, o 12:29

Ja mając sznaucera miniaturkę (co prawda tylko przez jakieś 6 m-cy) szkoliłam go po domowemu i uczyłam go, że nie wolno szczekać na ludzi i w ogóle być jazgotem, mu wolno było szczekać tylko w domu na zasadzie: dwa szczeki jako poinformowanie, że coś się dzieje lub ktoś do nas idzie.. i tak już mu zostało do dzisiaj, tam gdzie teraz jest ze swoja mamą :) nie szczeka bez powodu nawet nie oszczekuje ludzi ani zwierząt pod płotem.. i O to właśnie chodzi aby małego psa wychowywać tak samo jak dużego.. i się powtarzam ehh
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 28 maja 2011, o 11:02

Zgadzam się z wszystkimi którzy są przeciwko tej petycji. Nie wyobrażam sobie stada psów biegających bez właścicieli czy też z nimi,bo wtedy moje dziecko nie wyszłoby z domu na krok i to nie przez psy,ale przez to,że większość właścicieli nie jest odpowiedzialna. Ostatnio szłam do sklepu i podleciał do mnie amstaff dosyć agresywny, jego Panią była starsza kobieta która nie dawała sobie z nim rady i dobrze,że zareagował odważny sąsiad który odciągnął tego potwora ode mnie,bo nie wiem jakby się to skończyło.
W każdym bądź razie lepiej jak pozostanie tak jak jest,bo z psami można iść chociażby np do lasu pobiegać.
Karolina88
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Mayka » 29 maja 2011, o 18:33

Kay'owa napisał(a):Ja mając sznaucera miniaturkę (co prawda tylko przez jakieś 6 m-cy) szkoliłam go po domowemu i uczyłam go, że nie wolno szczekać na ludzi i w ogóle być jazgotem, mu wolno było szczekać tylko w domu na zasadzie: dwa szczeki jako poinformowanie, że coś się dzieje lub ktoś do nas idzie.. i tak już mu zostało do dzisiaj, tam gdzie teraz jest ze swoja mamą :) nie szczeka bez powodu nawet nie oszczekuje ludzi ani zwierząt pod płotem.. i O to właśnie chodzi aby małego psa wychowywać tak samo jak dużego.. i się powtarzam ehh

U nas na placu szkoleniowym też jest dziewczyna ze sznaucerkiem miniaturką, przychodzą podobno od 3 lat, bo tak im się to podoba. Mało tego startują na zawodach PT i Obi w różnych miastach. Ale już u mnie na osiedlu jest taki wlaśnie sznaucerek, który wychodzi tylko na chwilę żeby się załatwić i szczeka przez cały spacer na wszystko co się rusza.
Dla mnie trochę przerażające byłoby to, gdyby wszystkie psy mogły biegać luzem, bo ci odpowiedzialni właściciele by pilnowali swoje psy tak jak do tej pory, ale co z tą nieodpowiedzialną większością? Jeszcze bardziej by się ucieszyli, że nie muszą się szarpać ze swoim psem, tylko puszczają i niech się piesek wybiega.
Mayka
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 29 maja 2011, o 21:18

Mayka napisał(a):
Kay'owa napisał(a):Ja mając sznaucera miniaturkę (co prawda tylko przez jakieś 6 m-cy) szkoliłam go po domowemu i uczyłam go, że nie wolno szczekać na ludzi i w ogóle być jazgotem, mu wolno było szczekać tylko w domu na zasadzie: dwa szczeki jako poinformowanie, że coś się dzieje lub ktoś do nas idzie.. i tak już mu zostało do dzisiaj, tam gdzie teraz jest ze swoja mamą :) nie szczeka bez powodu nawet nie oszczekuje ludzi ani zwierząt pod płotem.. i O to właśnie chodzi aby małego psa wychowywać tak samo jak dużego.. i się powtarzam ehh

U nas na placu szkoleniowym też jest dziewczyna ze sznaucerkiem miniaturką, przychodzą podobno od 3 lat, bo tak im się to podoba. Mało tego startują na zawodach PT i Obi w różnych miastach. Ale już u mnie na osiedlu jest taki wlaśnie sznaucerek, który wychodzi tylko na chwilę żeby się załatwić i szczeka przez cały spacer na wszystko co się rusza.
Dla mnie trochę przerażające byłoby to, gdyby wszystkie psy mogły biegać luzem, bo ci odpowiedzialni właściciele by pilnowali swoje psy tak jak do tej pory, ale co z tą nieodpowiedzialną większością? Jeszcze bardziej by się ucieszyli, że nie muszą się szarpać ze swoim psem, tylko puszczają i niech się piesek wybiega.

masz racje Mayka -juz sobie wyobrazam te wszystkie luzem latajace psiaki :ireful
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 30 maja 2011, o 13:02

Mayka dokładnie u mnie sąsiadka (moja znajoma) z bloku obok ma czarnego sznaucera mini i co ?? najpierw z nim chodzili, a potem pies luzem sobie z rana lata, bo musi się wybiegać, bo ona czasu nie ma z nim chodzić, a córa jak wyjdzie to na 5 minut koło klatki się pokręci i tyle.. Fuks drze japę dosłownie masakrycznie i wszystko i wszystkich obszczekuje.. kilka razy już go jej odprowadzałam i co usłyszałam ?? a dzięki, ale wiesz co ja go oddam chyba gdzieś na wieś co by mógł się wylata, ale córa mi płacze, że nie..
a sznaucer mini ma mnóstwo energii w sobie, którą musi spożytkować odpowiednio, mój Czokuś po 4h wysiłku, mając 6-7m-cy, potrafił już po 15minutach być znowu chętnym do zabawy i urządzali sobie z Kayem wariacje w domu..

P.S. i jakby tak wszyscy mieli wypuszczać swoje psy luzem, bez nadzoru ?? nie chce nawet myśleć co by się działo..
P.S. 2 Wojtku a u nas nie brakuje luzem chodzących psów prawda ?? a jeszcze większa ich liczba ?? :pala
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 8 cze 2011, o 10:17

Oglądając CM o cziłałkach terroryzujących ludzi, usłyszałam, że ludzie uważają, że to duże psy np. rotty i owczarki niemieckie stwarzają zagrożenie, a większość pogryzień jakie mają miejsce zawdzięczamy małym pieskom, ale im się odpuszcza, nie zgłasza się tego, bo one przecież są małe i takie fajniusie i słodziaki, traktowane jak ludzie, ubierane etc.. Powiedziane zostało także (z czym w 100% się zgadzam, ale są rasy z większą predyspozycją do agresji niż inne), że agresja i terroryzm nie zależą od rasy psa, a od jego opiekuna, czyli nas właścicieli..my odpowiadamy za to jakie mamy psy.. jak są wychowane, więc skąd ta petycja ?? żebyśmy my, nasze psy, inni ludzie i wszystko co się w koło kręci, zostało zaatakowane przez takiego luźno latającego psiaka ?? bo skoro ludzie nad psem na smyczy nie panują i on robi co chce, a co dopiero bez smyczy..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje