Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

PRAWA PSA PETYCJA

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 20 maja 2011, o 18:42

PRAWA PSA – PIES NIE JEST NIEWOLNIKIEM!!!
- zniesienie nakazu chodzenia na smyczy dla psów małych lub nieagresywnych

Jestem przerażona, jak bardzo ludzie, którzy nie kochają zwierząt lub cierpią na fobię próbują terroryzować otoczenie. Psy są zwierzętami, mieszkańcami naszej planety i mają prawo do życia, wolności i zabawy, jak każde inne stworzenie. W tej chwili ataki osób z fobią doprowadziły prawie do całkowitej dyskryminacji tych zwierząt i ich właścicieli. Psy nie mogą swobodnie się poruszać, ani w parkach ani w lasach ani na plaży - pytanie więc gdzie jest dla nich miejsce? Na wyznaczonych placach 50x50 - dwóch w mieście? Nawet kiedy spuszczamy psa ze smyczy na trawniku, gdzie nikogo nie ma i rzucamy mu piłkę albo patyki, straż miejska od razu interweniuje. Dlaczego? Dlaczego, tylko przez fobie chorych psychicznie osób właściciele psów mają być spychani na margines społeczny i żyć w stresie? Ile w rzeczywistości było przypadków, że pies bawiący się na trawniku zaatakował kogoś? Co nam mówią statystyki? NIE POZWÓLMY SIĘ TERRORYZOWAĆ!!! NIE ULEGAJMY PRESJOM – OSÓB, KTÓRE NA WIDOK PSA WPADAJĄ W HISTERIĘ!!!

Dlaczego starsi ludzie, dla których pies jest często jedynym towarzyszem i kochają go, jako najbliższą istotę mają być atakowani przez rozhisteryzowane, nadopiekuńcze matki i ojców, którym się wydaje, że pies to potwór?

Może zamiast koncentrować się na coraz to nowych zakazach dla właścicieli psów, miasta powinny przeznaczyć środki na leczenie ludzi cierpiących na fobię przeciw psom albo szerzyć wiedzę jak się z nimi obchodzić? Żyjemy w wolnym kraju, gdzie powinny być szanowane prawa mniejszości i prawa zwierząt. I nie uzależniajmy tego od widzimisię ludzi - którzy są z natury źli - bo ludzie, którzy nie kochają i boją się zwierząt - to upośledzeni mieszkańcy naszej planety, którzy szanują tylko siebie, ignorując potrzeby innych ludzi i innych gatunków.

Zdrowe, wesołe psy potrzebują ruchu i zabawy – trzymanie ich ciągle na smyczy powoduje tylko kumulownie się agresji – której, psychicznie chore osoby z fobią tak się obawiają !!! Jeśli komuś się to nie podoba, niech się wyprowadzi do wyizolowanych miejsc, gdzie nie ma innych gatunków!!! A dzieci powinny od małego przyzwyczajać się do kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami, żeby nie skończyły jak ich rodzice!!!

Napisz do mnie: prawapsa@wp.pl, prawapsa@onet.pl

Podpisz petycję:

http://www.petycjeonline.com
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Re: PRAWA PSA PETYCJA

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 maja 2011, o 22:19

Wszystko pięknie, ale twierdzę, że zdecydowana większość właścicieli psów jest nieodpowiedzialna - to po pierwsze, a po drugie - absolutny brak kultury właścicieli oraz wychowania psów skutkuje takim, a nie innym podejściem "nie-psiarzy".
Absolutnie nie zgadzam się, żeby psy mogły biegać swobodnie w miejscach takich jak parki czy plaże, place zabaw itp.
Ups ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 22 maja 2011, o 08:46

Pomysł nie trafiony. Najpierw znieśmy wiązanie psów na łańcuchach albo zakaz wejścia z psem na smyczy do wielu miejsc jak np parki zdrojowe czy obiekty sportowe ( np nas wyprosił ochroniarz jak zimą poszliśmy na lodowisko poopatrzeć jak syn jeżdzi na łyżwach, Luka była na smyczy i z uwagi na dużą ilość ludzi - w kagańcu).
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 25

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 22 maja 2011, o 13:49

w moim miasteczku mimo,ze malutkim jest coraz wiecej tabliczek zakazujacych wprowadzania psów tu i tam,no niestety ale uważam że słusznie :oops:
egonek5
Owczarkarz
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 22 maja 2011, o 20:17

donald1209 napisał(a):Pomysł nie trafiony. Najpierw znieśmy wiązanie psów na łańcuchach albo zakaz wejścia z psem na smyczy do wielu miejsc jak np parki zdrojowe czy obiekty sportowe ( np nas wyprosił ochroniarz jak zimą poszliśmy na lodowisko poopatrzeć jak syn jeżdzi na łyżwach, Luka była na smyczy i z uwagi na dużą ilość ludzi - w kagańcu).

popieram tylko zeby jeszcze opiekunowie psow po sobie sprzątali
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 23 maja 2011, o 07:41

Hiku27 napisał(a):
donald1209 napisał(a):Pomysł nie trafiony. Najpierw znieśmy wiązanie psów na łańcuchach albo zakaz wejścia z psem na smyczy do wielu miejsc jak np parki zdrojowe czy obiekty sportowe ( np nas wyprosił ochroniarz jak zimą poszliśmy na lodowisko poopatrzeć jak syn jeżdzi na łyżwach, Luka była na smyczy i z uwagi na dużą ilość ludzi - w kagańcu).

popieram tylko zeby jeszcze opiekunowie psow po sobie sprzątali

To chyba oczywiste. Niestety nie powszechne. Ale "byki" ze SM mogliby dać parę mandatów, to zaraz by się trochę poprawiło.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez Gita » 23 maja 2011, o 08:41

O matko! Kto mógł coś takiego napisać ... w podpisach rzuciło mi się tylko w oczy nazwisko pani A. Kępki z Hauuwardu... Brak słów! Jak można nazywać innych ludzi "chorymi psychicznie" lub "upośledzonymi" ??? Czyli, jesteśmy "my, psiarze" i psychicznie chora reszta świata???
Panią Kępkę zapraszam na trawnik wzdłuż ulicy przy której mieszkam. Ulica ta służy mieszkańcom okolicznych bloków do wyprowadzania swoich piesków...po prostu powinna się nazywać ul.Gówniana. Wychodzę rano i mam piięęęękny widok - kilkanaście świeżych kup...aż się chce pomiziać wszyskie okoliczne pieski :ireful :pala :evil:
Gita
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 23 maja 2011, o 09:38

Gita napisał(a):aż się chce pomiziać wszyskie okoliczne pieski :ireful :pala :evil:

Pieski, jak pieski, ale wlascicielom doopsko nalezaloby skopac :evil:

W Berlinie znakomita wiekszosc psow jest posluszna i chodzi bez smyczy. Psy, ktorych wlasciciele radza sobie gorzej ;) Maja psy na smyczy. Psa w kagancu widzialam jednego - swojego wlasnego :D
Prawo nakazuje miec psa na smyczy, a srodkach komunikacji miejskiej rowniez w kagancu, jednak prawo to nie jest szczegolnie przestrzegane. Na ulicach jest masa bezdomnych/uzaleznionych/brudnych, ktorzy maja kolo siebie o dwa, trzy psy. Najlepiej wychowane psy, jakie w zyciu widzialam. Naprawde.
Warto zaznaczyc, ze ludzie zdaja sobie tutaj sprawe z tego, jakie sa ich psy i wypadki zdarzaja sie baaardzo rzadko. Dlatego tez, jaesli widze staruszke z dwoma rottkami na smyczy, to moge zalozyc spokojnie, ze psy sa swietnie wychowane i moge przejsc kolo nich machajac rekami i podspiewujac, a zaden z psow nie zareaguje.
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 23 maja 2011, o 10:36

nebrot napisał(a):. Na ulicach jest masa bezdomnych/uzaleznionych/brudnych, ktorzy maja kolo siebie o dwa, trzy psy. Najlepiej wychowane psy, jakie w zyciu widzialam. Naprawde.

Przepraszam za mały OT, ale Cesar Milan też w którymś z odcinków mówił, że najlepiej wychowane i najbardziej stabilne psychicznie w całej Ameryce to psy bezdomnych włóczęgów. Chyba bierze się to z tąd że taki pies ciągle jest ze swoim panem i cały czas się przemieszcza. Taki permanentny spacer.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

donald1209
Nadworny dietetyk

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 23 maja 2011, o 11:48

Gita ja również zauważyłam tam nazwisko p. Kępki i paru innych znanych mi osób. chociaż ze słyszenia. i szok przeżyłam..

Ja się pod petycją nie podpisuję !! !!:
1)
PRAWA PSA – PIES NIE JEST NIEWOLNIKIEM!!! - zniesienie nakazu chodzenia na smyczy dla psów małych lub nieagresywnych

Jak to rozumieć ?? Mały czy agresywny, czy nie to bez smyczy, a większe to już tylko nieagresywne luzem ?? Ja mam na swoim osiedlu multum tych małych upierdliwych jazgotów, co to nie są agresywne phi, rzadko się zdarza że mały piesek jest szkolony i traktowany jak pies, a nie jak zabawka..
Przykład1: byłam z psem na szkolonku i babka nawet z yorkiem była, czy małym kundelkiem - super brawo za traktowanie zwierzątka jak psa, za jego szkolenie i wychowanie. Tak być powinno !! Chociaż w zaciszu domowym szkolmy psy, tak aby nie były zagrożeniem dla innych i upierdliwe po prostu..
Przykład 2: Chociażby z wczoraj idziemy w Gdańsku po starym mieście z Kayem i Hikarim, a tam małe psy na chłopaków jazgoczą, albo pańciostwo je na rączki hop i z rączek z góry pyski drą.. Inny przykład to pies sąsiada z bloku obok, zawsze z yorko podobną suczką bez smyczy chodzi i ogólnie jest spokojna, ale nie jak są psy i co ostatnio było?? Idę sobie z Kayem chodnikiem, obok ich klatki, grzecznie spokojnie, a ta mi startuje na psa z jazgotem, ja muszę trzymać mojego bo walnąłby łapą i by ją uszkodził - jak mam go oduczyć agresji na inne psy, jak ja go krótko trzymam przy nodze a tu nagle takie małe goowno z jazgotem centralnie na niego startuje.. ?? !! Może powinnam w końcu popuścić smycz ?? ale co mi to da ?? skoro to nie wina psa, a właściciela..

Każdy mógłby takie przykłady i sytuacje z życia codziennego przytaczać.. I takie małe bez smyczy mają latać non stop ?? !!

2)
W tej chwili ataki osób z fobią doprowadziły prawie do całkowitej dyskryminacji tych zwierząt i ich właścicieli. Psy nie mogą swobodnie się poruszać, ani w parkach ani w lasach ani na plaży - pytanie więc gdzie jest dla nich miejsce? ...NIE POZWÓLMY SIĘ TERRORYZOWAĆ!!! NIE ULEGAJMY PRESJOM – OSÓB, KTÓRE NA WIDOK PSA WPADAJĄ W HISTERIĘ!!!

A kto ponosi winę za to, że co poniektórzy ludzie mają fobie i się panicznie boją psów ?? My tzw. "właściciele" psów, którzy mają za przeproszeniem w d***e swojego psa, wypuszczają go luzem, są nieodpowiedzialni..a jak im się zwróci uwagę to jeszcze z mordą wyskakują do innych.. chleb powszedni na co dzień.. A potem obrywają po tyłkach CI odpowiedzialni i prawdziwi psiarze..
Przykład1: Jakiś czas temu uwagę mi zwróciła pewna babka, że pies jest agresywny to powinien nie tylko na smyczy ale także w kagańcu być.. Tylko, że mój pies odpowiadał szczekaniem na atak innego psa, ja go trzymałam i nad nim panowałam, dodam że była ze mną kumpela z jamnikiem to usłyszała, że on też powinien mieć kaganiec a nie tylko smycz.., paranoja.. a ta "baba" to co ?? nie jej pies, bez smyczy i kagańca, ba nawet obroży nie miała, a tłumaczyła to tym, że to stara już suka jest.. A mnie to szczerze powiedziawszy yghm obchodzi, skoro rzuca mi się na psa.. inna sprawa, że mówi mi że ja psa powinnam uśpić jak się rzuca, bo jak od człowieka zapach innego psa wyczuje to go zaatakuje.. masakra..
Przykład2: Jak tacy ludzie jak moja sąsiadka (dotkliwie pogryziona w młodości) ma się panicznie nie bać psa i chować się w kąt, wręcz wtapiać się w ścianę na klatce, gdy sąsiedzi wyprowadzali swojego dobermana ?? Który ściągał ich ze schodów z IVp. na sam dół ?? i nie dało się go zatrzymać, zwolnić ani nic, on tratował ludzi na klatce.. i drzwi wejściowe do mieszkań.. Jakoś przy moich psach nigdy nie miała problemu z poruszaniem się po klatce, bo ja wiedząc że się boi to zatrzymywałam się i brałam psa za siebie żeby mogła spokojnie przejść, dzięki temu dziś mija się z moim psem na klatce bez problemu,bo to on zawsze schodzi jej z drogi, a nie ona mu..

3)
Dlaczego starsi ludzie, dla których pies jest często jedynym towarzyszem i kochają go, jako najbliższą istotę mają być atakowani przez rozhisteryzowane, nadopiekuńcze matki i ojców, którym się wydaje, że pies to potwór?

Bo często rodzice czy opiekunowie dzieci są po prostu nienormalni.. Bo kto wmawia dziecku i tłumaczy, że chodź tu do mnie bo Cie pies ugryzie, albo jak nie przyjdziesz, będziesz niegrzeczny/niegrzeczna to ten pies Cie ugryzie ?? czy to jest normalne ?? Czy tacy ludzie są zdrowi na umyśle ?? bo moim skromnym zdaniem NIE !! Ja od gówniary ciągnęłam do psów, a moja mam mi tłumaczyła tylko, że to obcy piesek jest i nie wolno go głaskać, bo on może nie lubić tego, mieć złe doświadczenia, etc. i kazała zawsze mi się pytać właściciela !! czy mogę pieska pogłaskać, czy do niego podejść..
Z drugiej strony zdarza się, że Ci starsi ludzie luzem puszczają swoje psiulki i nad nimi wręcz nie panują..

4)
Zdrowe, wesołe psy potrzebują ruchu i zabawy – trzymanie ich ciągle na smyczy powoduje tylko kumulownie się agresji – której, psychicznie chore osoby z fobią tak się obawiają !!! Jeśli komuś się to nie podoba, niech się wyprowadzi do wyizolowanych miejsc, gdzie nie ma innych gatunków!!! A dzieci powinny od małego przyzwyczajać się do kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami, żeby nie skończyły jak ich rodzice!!!

Owszem pies potrzebuje ruchu !!, ale to nie zmienia faktu, że to właściciel jest za niego odpowiedzialny, czyli DOROSŁY CZŁOWIEK.. !! i agresja nie zależy tylko od tego czy pies jest na smyczy non stop czy nie, może być powodem jej wzrostu/ kumulacji, ale przede wszystkim ta agresja zależy od charakteru psa, warunków w jakich się wychował, od jego wychowania i doświadczeń, możemy a wręcz musimy ją niwelować, ale jak to zrobić jak mamy gdzieś psa i się go pozbywamy albo po prostu olewamy.. ?? !! wyróżnia się także różne typy agresji, więc jak można je wrzucać do jednego kosza z napisem AGRESJA, są również różne przyczyny tej agresji..

P.S. Moim zdaniem po ulicy bez smyczy ma prawo chodzić pies czy to mały, średni, czy duży, który jest dobrze zsocjalizowany i odpowiednio wychowany, jest w każdej chwili odwoływalny oraz ma ODPOWIEDZIALNEGO I W 100000% PANUJĄCEGO NAD PSEM WŁAŚCICIELA/OPIEKUNA !! !! !!

P.S.2 Sorki za wywód, ale musiałam to napisać..

Autor postu otrzymał pochwałę
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje