Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Predyspozycje do tycia

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 8 paź 2012, o 11:41

Zauważyłam że Xandoniusz ma wieeelkie predyspozycje do tycia nie wiem jak z tym walczyć! Je już min. dawkę karmy (acana puppy larg breed) i nic poza tym. Martwię się o niego bo już waży 38kg( ALBO I WIĘCEJ! :O), w czerwcu ważył 37kg a w wakacje 36kg... Ma teraz mniej ruchu owszem, ale żeby tak szybko tyć? Myślałam nad zmianę karmy z mniejszą ilością tłuszczu, a większą białka. Jakieś propozycje?

edit: chyba zamówię HappyDog Toscania ma tylko 6.5% tłuszczy
Ostatnio edytowano 8 paź 2012, o 12:37 przez saacrum, łącznie edytowano 1 raz
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Re: predyspozycje do tycia

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 paź 2012, o 12:30

Nazgul za to nie potrafi tyć... ewidentnie geny robią swoje. Zapytaj może Hodowców co z tym fantem zrobić :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Re: Predyspozycje do tycia

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 paź 2012, o 12:45

Ale co Ty chcesz od chłopaka? Ile on ma w kłębie? 68cm, dobrze pamiętam? Jak dla mnie 38kg, to prawidłowa waga, w sam raz.

Jeśli wolisz szczupaki to na pewno karma typu light i trochę więcej ruchu niż zazwyczaj pomoże mu zrzucić troszkę ciałka. Mój dzisiaj wieczorem zacznie jeść właśnie Happy Doga - Fit & Well Adult Light. Jak dla mnie jej skład to porażka, gdybym nie był ograniczony % zawartością tłuszczy i błonnika nawet nie zerknąłbym na tą karmę o kupnie nie wspominając. Pod stołem czeka też na swoją kolej Bozita Dog Light, ta sama mierna jakość.

Nie wiem jaką karmę teraz podajesz, ale poszukaj z 9-10% zawartością tłuszczu - można znaleźć taką z dobrym składem a to wciąż light. 6-7% to jest ultra light dla mega grubasów lub psów nie przyswajających zbyt dobrze tłuszczu. Niestety ta kategoria jest okupowana przez marne karmy bytowe. Nie ma na polskim rynku nawet jednej takiej karmy o chociaż przyzwoitym składzie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 8 paź 2012, o 14:45

Tomku dobrze pamiętasz, ale X przy takiej wadze wygląda grubo (lekkie wcięcie w tali i proste podbrzusze). Szukam właśnie takich które mają 10% tłuszczu. No Happy Dog to zbyt dobrego składu nie mają z tego co widze...

Która wg Was najlepsza:
http://www.swiatkarm.pl/p,brit-care-lig ... ,1340.html
http://www.swiatkarm.pl/p,eukanuba-adul ... ,1399.html
http://www.swiatkarm.pl/p,acana-light-- ... g,847.html
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 8 paź 2012, o 16:42

Napisz wprost, że przygotowujesz Xandorka do startu w psiej olimpiadzie. ;)

Dla mnie obecność w składzie kukurydzy czy zboża to automatycznie czerwona kartka (tzn. teraz nie, bo nie mogę za bardzo marudzić i przebierać ale Ty możesz). Więc z tych karm wybrałbym Brita, bo dla mnie ryż jest OK, chociaż ziemniaki są lepszym wypełniaczem, szczególnie słodkie. Ważna też jest możliwie wysoka % zawartość mięsa i kolejność pożądanych i kiepskich składników na liście. No i to czy pies nie jest na jakiś składnik uczulony np. drób czy zboże.

Ale.. problem z kupowaniem przez internet jest taki, że sprzedawcy regularnie podają w opisach karm nieprawdziwe dane. Tak było też i teraz, gdy szukałem zamiennika dla RC Low Fat i MD Pure S&R. Okazało się, że w składzie na pierwszym miejscu jest kukurydza a nie mięso, zupełnie inna kolejność niż w opisie. Dodatkowo w przypadku Bozity nie zgadzała się % zawartość tłuszczu i błonnika, ale akurat rzeczywista wartość jest nam na rękę. Dlatego nauczony doświadczeniem jeśli będę jeszcze kiedyś testował nową karmę przed zakupem wykonam telefon do sprzedawcy i zmuszę go by udał się do magazynu i przeczytał mi skład prosto z opakowania. Producent kłamać na opakowaniu nie może, importer czy sprzedawca detaliczny niestety tak, byle by więcej sprzedać. Bo czy statystyczny Kowalski w ogóle to sprawdza? Nie, ale on kupuje karmę w Aldim 10kg za 30zł. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 paź 2012, o 17:02

Monia wrzucę i tutaj linkę, do małego opracowania na temat składu karmy
http://kula.ndl.pl/index.php/wybor-karmy/
Trzeba naprawdę być matematykiem, żeby temat składu karmy ogarnąć :głupol:

A może taka wysoko-mięsna karma by mu posłużyła? Ja zamówiłam Taste of The Wild, opinie ma super nawet ktoś zachwalał że pies schudł na niej po kastracji, ale to tylko 1 opinia w tym kierunku i nie wiadomo jak aktywny był pies... Parysek też waży swoje a oni są jak na moje wzrostem mniej więcej równi, kilogram nie tragedia, ale miej X na oku :) A może kotu podjadał? ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 8 paź 2012, o 17:30

Najlepszą moim zdaniem metodą na zbicie wagi jest ruch, a konkretnie dużo spacerów na których pies ma dużo biegać. To, że wydawalo by się nam, że pies ma już dość wcale o tym nie świadczy że tak jest, ponieważ psy bardzo szybko regenerują sily. Dla mnie ewidentnym sygnalem, że pies ma dość, jest piana z pyska. W ten sposób zbilem wagę u mojego Tysona z 47 na 40, ale przez kastrację znowu polecial w górę, z tym, że to normalne z uwagi na ograniczony ruch po zabiegu.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 8 paź 2012, o 17:33

Aga i N napisał(a):Monia wrzucę i tutaj linkę, do małego opracowania na temat składu karmy
http://kula.ndl.pl/index.php/wybor-karmy/
Trzeba naprawdę być matematykiem, żeby temat składu karmy ogarnąć :głupol:

A może taka wysoko-mięsna karma by mu posłużyła? Ja zamówiłam Taste of The Wild, opinie ma super nawet ktoś zachwalał że pies schudł na niej po kastracji, ale to tylko 1 opinia w tym kierunku i nie wiadomo jak aktywny był pies... Parysek też waży swoje a oni są jak na moje wzrostem mniej więcej równi, kilogram nie tragedia, ale miej X na oku :) A może kotu podjadał? ;-)

Patynio i X mierzą tyle samo. Parys jest od X grubszy o 1 może 2kg. Właśnie myślałam nad tą karmą, ale ma 16%tłuszczu :(

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez puma » 8 paź 2012, o 17:33

A ja bym postawiła na żarełko domowe/naturalne (ciężko byłoby znaleźć taką karmę), praktycznie bez wypełniacza (to węglowodany tuczą, tłuszcz sam w sobie nie). Czyli mięsne części (w których jest stosunkowo mało czystego mięśnia), najlepiej takie z duuużą ilością chrząstek, błonek, ścięgien, tłuszczyku, dodatkowo szpikowe kości, podroby, jajka. Taki zmodyfikowany barf, ze zmniejszonym udziałem warzyw. To bardzo zdrowy i naturalny model żywienia, dodatkowo baaardzo wysoko energetyczny i ... stosunkowo tani.

Zbychu chudnie się przede wszystkim dietą, a dopiero potem aktywnością fizyczną :-)
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 8 paź 2012, o 17:37

dorzucisz łyżke jogurtu 0% i będzie 0% ;-) 16*0=0 :roftl: :roftl: żart :)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje