Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem:Szybko nudzący się i wymagający nagród pies.

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 17 maja 2013, o 18:57

Dla mnie czasem "piątka" też jest dyskomfortem jak Amisz wymusza smakola za nic i wali mnie z łapy :lool:
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 17 maja 2013, o 21:58

kredqa napisał(a):No właśnie o to mi chodzi...no ale jak ją wtedy "zmusić", żeby ją wykonała? Bo co z tego, że wie, że może tego nie wykonać. Nie o to mi chodzi. Ona ma wiedzieć, kiedy wykonać. I ja naprawdę nie katuję jej godzinami, żeby miała czas się zmęczyć...

skoro inne komendy robi bez problemu to może faktycznie jej to dawanie łapy darować? bo zmusić do tego jest bardzo prosto, po prostu biorąc łapkę jak psica Cię ignoruje, z tym że jeśli problem jest w dotykaniu łap to zamiast budować więź tylko ją pogorszysz.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 17 maja 2013, o 23:11

Podałam tylko przykład z "łapą"...Ona lubi podawać łapę. Nie potrząsam nią ani nie ściskam. Po prostu kładzie mi łapę na ręku. Kurczę...nie wiem do końca jak Wam to wszystko wytłumaczyć. Postaram się nagrać filmik, jak ćwiczyłyśmy zawsze.
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 18 maja 2013, o 18:03

Jesli jest tak jak mówisz,to pies po prostu nie rozumie czego od niego oczekujesz.
Jesli pies by rozumiał ćwiczenie i lubił je (czyli wiedziałby,że za jego wykonanie uzyska coś co mu się opłaca,coś co jest smaczne/przyjemne),to wykonywał by je 100/100.
Filmik myśl dobra :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 19 maja 2013, o 11:24

dariex napisał(a):Jesli jest tak jak mówisz,to pies po prostu nie rozumie czego od niego oczekujesz.
Jesli pies by rozumiał ćwiczenie i lubił je (czyli wiedziałby,że za jego wykonanie uzyska coś co mu się opłaca,coś co jest smaczne/przyjemne),to wykonywał by je 100/100.
Filmik myśl dobra :)

No właśnie kiedy mam smakołyka w ręku i ona wie, że go dostanie, to przybija "pjjjonę" z uradowanym ryjem. Jak smakola w ręku nie mam, to od razu znika jej chęć do czegokolwiek...Narazie nie mam czym, ale może udałoby mi się nagrać króciutkie filmiki, jak ćwiczy czując smakola, a jak ćwiczy, a raczej nie ćwiczy wiedząc, że go nie mam.
kredqa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez dariex » 19 maja 2013, o 13:26

Kup zwykła saszetkę na smakole,przypnij ją z tyłu i wyciągaj dobroci "znikąd".Pies doskonale wie kiedy masz cos w ręce,a kiedy nie masz i szybko się uczy,ze skoro nie widać,tzn,ze nie będzie :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez kredqa » 19 maja 2013, o 15:01

dariex napisał(a):Kup zwykła saszetkę na smakole,przypnij ją z tyłu i wyciągaj dobroci "znikąd".Pies doskonale wie kiedy masz cos w ręce,a kiedy nie masz i szybko się uczy,ze skoro nie widać,tzn,ze nie będzie :)

Spróbuje... :) Dzięki za nieocenione rady!
kredqa
Losowy avatar

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje