Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Problem z gonieniem ogona

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 29 cze 2012, o 09:16

Witajcie, po wielu wizytach u WIELU weterynarzy w końcu mamy diagnozę dlaczego nasza sunia goni ogon i jak się okazało ma chorobę psychiczną na którą narażone są najczęściej owczarki niemieckie. Weterynarz stwierdził,że prawdopodobnie ma ją w genach,bo w większości powstaje ona gdy pies się nudzi, nie ma ruchu,boi się itd,a nasza malutka nie może narzekać na nudę.
Daisy ma dopiero 16 miesięcy podobno z wiekiem choroba się uaktywnia zobaczcie filmik o psie z taką właśnie chorobą http://www.milanos.pl/vid-nanie-76292-P ... rectw.html
Postanowiłam napisać o tym,bo niestety w internecie niewiele pisze na ten temat, dużo ludzi zastanawia się co dolega ich pupilom,a niekiedy tak jak u nas weterynarze nie potrafią określić co dolega psiakowi,a potem pies nagle traci ogon.
Nie wiem czy ta choroba jest uleczalna,ponieważ nikt nie potrafi mi tego powiedzieć ,były przypadki,że psy goniły ogony,a potem odgryzały je sobie i weterynarz zmuszony był odcinać po kawałku uszkodzonego ogona,(aż w końcu pies stracił go całkowicie) tworzyły się rany,a z bólu pies jeszcze bardziej gryzł ogon, bywało,że psu wystarczyło założyć kołnierz,wyleczyć ogon,ale po zdjęciu kołnierza gdy pies nie miał śladu po ranie pies na nowo go obgryzał.
W naszym przypadku Daisy ma wymamlany ogon mało sierścisty i małą rankę na końcówce ogona u nas nie widać tych ranek na ogonku,bo ciężko dojrzeć je w sierści.

Czytałam wiele postów w internecie pt,,mój pies gryzie ogon co robić?'' ludzie odpowiadali,że to taka zabawa,ale wiecie często myślimy ,że pies po prostu ma taką zabawę,ale lepiej udać się do weterynarza by zapobiec cierpieniu psa najlepiej podpowiedzieć,że psiak może mieć chorobę psychiczną,bo nikt z Was nie chciałby chyba aby Wasz kochany psiak stracił ogon.
Ja cieszę się,że w końcu wiem co dolega mojej kochanej psince i będę walczyć o jej zdrowie.
Od wczoraj bierze leki na uspokojenie i smarujemy ogon póki co jest w miarę okey nie goni tak ogona i jest mniej nadpobudliwa.
Po leczeniu ogonka myślę aby skontaktować się z jakimś behawiorystą psim i zobaczymy może też coś doradzi w tej kwestii,bo boję się,że po leczeniu na nowo zacznie gryźć ogon.

Pozdrawiamy Was Serdecznie, Karolina i Daisy;-)
Karolina88
Losowy avatar

Re: Problem z gonieniem ogona

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 5 lip 2012, o 09:14

Nasza Roxy miała podobnie. Ganiała ogon, kręciła się w kółko. Jest suczką po bezdomnej, dzikiej matce. Żyła w norze, więc o jej socjalizacji można by pisać i pisać...

Film, który przedstawiłaś, też jest nam znajomy. To jest zakopywanie pokarmu. W ten sposób dzikie psy zakopują "na później". Nasza suka do tej pory (czasem) zakupuje w taki właśnie sposób kości , gryzaki w posłaniu, a nawet zabawki na spacerze.

Powiem Ci, że to kręcenie się i gryzienie ogona jej przeszło. Nie zachowuje się już w ten sposób. 01.07 skończyła 2 latka.

Za każdym razem, gdy przejawiała takie zachowania, odwracaliśmy jej uwagę i skupialiśmy ją na sobie. Było to monotonne i trwało jakiś czas, ale udało się.

Ps. Karmiona też jest RC Calm i podawany miała naturalny antydepresant 5-HTP , ale czy to dało jakiś efekt ??? Nie wiem...łapaliśmy się wszystkiego żeby ją tylko odczulić, choć wydaje mi się, że to, co osiągnęliśmy, to przede wszystkim praca, praca i cierpliwość...

a to maluch - taką sierotkę adoptowałam Obrazek

a tak wysrosła Obrazek
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje