Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Problem z gryzieniem

Nieprzeczytany postprzez pestka19861 » 8 lip 2016, o 10:57

Witam i znowu wracam do Was z kolejnym problemem ....A więc problem polega na zachowaniu psa a dokładnie na bardzo nie dobrym zachowaniu... Brendy to taka łobuziara że nawet nie da się pogłaskać od razu gryzie .... nie reaguje na komendę nie wolno zostaw... A jak zobaczy palca którym jej się grozi to wpada w szał szczekanie iskanie nogawka skarpetka ręka kolano co kolwiek z części ciała by tylko ugryść..... Przyznam szczerze że w domu mieszkam z rodzicami którzy tak jak i ja zajmują się Brendą największym problemem dla mnie jest fakt że dałam jej się zdominować... I nie wiem jak teraz pokazać jej że to ja tu żądze nie Ona ... Jeśli chodzi o tate jego nie gryzie on powie nie wolno podniesionym głosem pies się usokaja ... Mama to sama... A jeśli chodzi o mnie nic nie działa kompletnie nic ...Była bym wdzęczna za pomoc co mam zrobić jak się zachowywać..By Brendy zrozumiała że to ja jestem jej Panią a nie ona Moją
pestka19861
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Karolina

Re: Problem z gryzieniem

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 11 lip 2016, o 09:57

Ja bym tutaj nie mówił o dominacji gdyż dominowanie kogokolwiek nie jest w interesie psów. Tu bardziej chodzi o Twoje miejsce w hierarchii Waszego "stada" ;-) . Psy w naturalny sposób są uległe tym którzy zaspokajają ich podstawowe potrzeby takich jak pożywienie, woda. Jeśli ktoś im tego dostarcza to po co nad nim panować... żeby musieć samemu się o to troszczyć? Z drugiej jednak strony próbują ustalić (lub przesunąć) granice. To tak jak małe dzieci... również próbują na ile mogą sobie pozwolić z dorosłymi. Psy żyją na zasadzie skojarzeń i być może Brendy kojarzy Cię tylko z zabawą i traktuje jak młodszego członka "stada". Skoro rodzice nie mają z nią problemów to prawdopodobnie to oni najczęściej dają jej jeść i to daje Brendy poczucie bezpieczeństwa więc instynktownie traktuje ich jako przewodników. Co ja bym na Twoim miejscu zrobił:
1. Częściej dawał posiłki (w sensie wyręczał rodziców).
2. Ustalił granice (np. miska na ziemi po komendzie "siad", idąc na spacer pierwszy wychodzę przez drzwi za mną pies),
3. Konsekwentnie przestrzegłabym wyznaczonych granic (jak wychodzę z domu pierwszy to zawsze nawet jak jest grzeczna, słodka i przytulaśna),
4. Asertywność (starałbym się wydawać komendy tonem niskim, energicznym ale spokojnymi, zniżającym się, ignorowałbym zachowanie które mi się nie podoba),
5. Nagradzałbym przysmakiem każde dobre zachowanie nawet te które wydają się błahe (np. jak się nakręca i po komendzie zostaw lub siad usiądzie, przestanie biegać, kłapać zębami itp).
6. Dużo bym się z nią bawił i jeszcze więcej szkolił (siad, waruj do mnie itd) oczywiście przysmaki i jeszcze raz przysmaki w nagrodę.

W dużej mierze problemy z czworonogami wynikają z winy właścicieli a wielu ludzi dopatruje się problemów w psie i zwalają na niego winę za swój brak wiedzy i umiejętności. Szacun dla Ciebie za to że zauważyłaś że sprawy podążają w złą stronę i chcesz coś z tym zrobić. Czy Ci się uda to będzie zależeć od tego na ile będziesz konsekwentna. Powodzenia!
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 11 lip 2016, o 13:29

Nauczyć delikatności do naszego ciała, kiedy próbuje capnąć rękę,czy nogawkę,to zatykać paszczę tym,co wolno jej gryźć,a więc pluszak, gryzak.
Zacząć osobiście pracować z psem, komendy podstawowe: siad, waruj, stój, zostań i sowicie nagradzać.
Jak sama nie dajesz sobie z tym rady,to zwrócić się do trenera,żeby pokazał, jak to robić,żeby było dobrze.
Ignorować takie zachowanie, jak szczekanie na ciebie, kiedy jest nakręcona,a nagradzać spokój i podchodzenie bez pajacowania.
Maleństwo szybko skojarzy,co się bardziej opłaca,ale to Ty musisz być konsekwentna. Nie śmiać się i okazywać radości, kiedy broi,bo to motywuje jeszcze bardziej.
To są moje doświadczenia, jako,że Falko, kiedy był szczenięciem, zachowywał się podobnie. Bardzo pomogły książki pani Zosi Mrzewińskiej i jej blog o Raszce oraz uczenie psa posłuszeństwa i osobiste ze mną zabawy,ale na moich zasadach, nie psich.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 12 lip 2016, o 13:14

Zachowanie Twojego psa nie ma nic współnego z dominacją, a jest oznaką nudy. Pies chce coś robić razem i zaczepia jak umie - trzeba zacząć jak najszybciej psa szkolić. Polecam poczytać:

http://ciekawe.onet.pl/zwierzeta/artykuly/sztuka-mowienia-nie,1,4954933,artykul.html

http://ciekawe.onet.pl/zwierzeta/artykuly/niespotykanie-agresywne-szczenieta,1,4952993,artykul.html

http://m.onet.pl/wiedza-swiat/nauka,kp11r
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje