Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Problem z jedzeniem

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 22 gru 2014, o 22:00

Jak na razie fundujecie suczce misz masz żywieniowy i ciężko stwierdzić co jest przyczyną świądu. Może to być kurczak,może mleko a może te podroby?(jeśli drobiowe tym bardziej).Makaron/ryż to wypełniacze i powinno ich być jak najmniej.A jaką suchą je psiak?
Myśleliście o BARF?Może macie łatwy dostęp do surowego ?
Jeśli oczywiście w grę wchodzi uczulenie na jedzenie.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Lolita » 25 gru 2014, o 14:50

Jakoś nie jestem przekonana do surowego mięsa... Mała dostawala acane ale miała rewolucje jelitowe wiec dajemy jej purine dog chow z jagniecina a ostatnio próbujemy Boscha z jagniecina.
Lolita
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lola
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 25 gru 2014, o 19:16

Ja przerabiałam royala dla owczarków (kurczak), 2 rodzaje pro planu (jagnięcina i kurczak), brit care activity (też jagnięcina), 2 rodzaje totw (bizon i łosoś), brit care sensitive (łosoś), nutrivet (totalny mix różnych mięs, ale w sumie aż 80% i żadnych zbóż, więc skład naprawdę super). Każda karma była zjadana bez kręcenia nosem średnio przez pierwszy tydzień czy dwa. Oczy non stop czerwone i zaropiałe, permanentne biegunki. Po karmach z kurczakiem dochodziło jeszcze drapanie się i małe strupki na całym ciele, stąd weterynarz sugerowała, że to kurczak i zboża ją uczulają. Proponowała jakiegoś super drogiego royala albo hillsa (jedno i drugie ze składem jak dla królika). Zamówiłam totw z łososiem i ziemniakami, potem brita, też z łososiem - Luna powąchała, rozgrzebała, ale nawet głodówki nie były w stanie zmusić jej do jedzenia. Jagnięcina z ziemniakami ostała się najdłużej, bizon też nieźle wchodził, ale biegunki cały czas były. Ostatecznie zrezygnowałam z eksperymentów z suchym, kiedy Lu miała 6 miesięcy z przerwą 1,5 miesiąca w czasie wakacyjnych wyjazdów, kiedy jadła, a właściwie miała jeść nutrivet - schudła wtedy 5 kg więc do suchego już nigdy, przenigdy nie wrócimy. Od kiedy dostaje surowe, ma świetny apetyt (wręcz jest wiecznie głodna) i nie ma żadnych objawów alergii mimo, że często dostaje kurczaka. Nie będę się tu rozwodzić nad wszystkimi zaletami barfa, bo jest ich zwyczajnie za dużo. Po prostu nie rozumiem, czemu ludzie mają takie opory przed dawaniem psu surowego mięsa, co przecież jest w 100% zgodne z jego naturą.
Nyks
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 25 gru 2014, o 19:47

Lolita napisał(a):Jakoś nie jestem przekonana do surowego mięsa... Mała dostawala acane ale miała rewolucje jelitowe wiec dajemy jej purine dog chow z jagniecina a ostatnio próbujemy Boscha z jagniecina.

ta purina i bosch mają dość kiepski skład
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Lolita » 25 gru 2014, o 21:00

Wiem ze maja kiepski ale co zrobic jak pies innego jesc nie moze. Uwiezcie mi sie bylam wsciekla wrecz mialam ochote plakac czlowiek chce jak najlepiej dla malej kupowalismy acane ktora niby taka dobra, cena tez nie mala a ona rozwolnenie miala takie ze szkoda gadac... A co sadzicie o jedzieniu z doliny noteci?babka w sklepie bbardzo ja zachwalala a I Loli bardzo smakuje. Dodam ze to uczulenie nie jest jakies tragiczne tylko niepotrzebnie sie drabie, ma niewielkie krostki co jakis czas na brzuszku, a ani pchel ani innych pasozytow czy tez chorob nie ma...
Lolita
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lola
Imię: Marta

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje