Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Problem z kupą u szczeniaka ON długowłosego

Nieprzeczytany postprzez meme512 » 31 maja 2018, o 15:35

Witam wszystkich. Mam problem z moją suczką ON długowłosego, ma 7 miesięcy i prawie 25 kg. Od jakiegoś czasu zaczęłam jej dawać smakołyki naturalne z Maceda i po jakimś czasie zaczęła załatwiać się luźną kupą. Odstawiłam i było dobrze. Jednak chwilę temu na spacerze to była po prostu kupa- prawie plynna między jednym a drugim, aż tak nigdy nie miała. Jest na karmie Brit Junior Large breed a od wtorku dostaje do tego puszkę karmy mokrej raz dziennie Rafi junior od Doliny Noteci. Może ktoś coś pomoże?
meme512
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Blanka
Imię: Karolina

Re: Problem z kupą u szczeniaka ON długowłosego

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 31 maja 2018, o 15:52

Moja miała podobnie kwestia przyzwyczajęnia żołątka
Pozdrawiam
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Nieprzeczytany postprzez meme512 » 31 maja 2018, o 16:09

Martwi mnie tylko to, że za każdym razem jak dostanie jeść coś innego to ma ewolucje żołądkowe. Chyba trafiła mi się wrażliwa psina... Mam nadzieję tylko, że nic jej nie będzie poważnego przez te biegunki.
meme512
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Owczarek niemiecki: Blanka
Imię: Karolina

Nieprzeczytany postprzez dobrapsina » 31 maja 2018, o 21:42

Obserwuj i jeśli to się nie zmieni to może wizyta u weterynarza. Swoją drogą czytalem sporo o tym jakie produkty są brane do produkcji karm doliny noteci i raczej nie kupię tego psu.
dobrapsina
Nowy forumowicz
Imię: Władysław

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 1 cze 2018, o 14:10

Z doświadczenia z moimi psami- czasem lepiej zabrać na spacer przekąski zrobione domowym sposobem-ciasteczka wątróbkowe, czy szprotkowe, obgotowane mięso,czy serduszka indycze.
U moich znajomych,a właściwie ich psów dość często obserwuję podobną wrażliwość, więc nie jest to rzadkość. Często psy karmione suchą karmą mają delikatniejsze żołądki,bo inaczej trawi się surowe mięso, czy gotowane,a inaczej chrupki i każdy dodatek skutkuje rewolucją.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez JolkaB » 10 cze 2018, o 20:25

Też właśnie zaobserwowałam wrażliwośc na inne pokarmy przy długotrwałym podawaniu suchej karmy. Dlatego od jakiegoś czasu psy dostają oprócz suchej inne pożywienie typu mięsa różnych gatunków, czasem trochę ryżu czy warzyw, wywary miesno-warzywne i ich żołądki się ponaprawiały... żołądek przyzwyczajony do jednego rodzaju żywienia jest zubożały i sobie nie radzi gdy otrzymuje nagle inne jedzenie, dlatego stwierdziłam, że będę karmić różnorodnie, żeby żołądek się uelastycznił. Psy oczywiście zachwycone bo jedzenie jest niespodzianką.. a ja mam poczucie że urozmaicając pożywienie psom przysługuję się do tego, że są zdrowe i mają się dobrze.
JolkaB
Losowy avatar
Świeżak
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Quincy
Imię: Jola
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez lusiaa » 1 lip 2018, o 18:27

Możliwe że psina ma uczulenie na jakiś składnik z karmy jaką mu podajesz, moze spróbuj zmienić mu dietę, tutaj znajdziesz wiele ciekawych producentów karmy https://www.maxandmrau.pl/pol_m_pies-100.html To co działa dobrze na jednego psa na drugiego może oddziałowywać zupełnie inaczej.
lusiaa
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: lucyna

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje