Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Problem z kupka

Nieprzeczytany postprzez Drunx » 26 sie 2016, o 19:10

Witam mam Onka w wieku 10 miesiecy i pewien problem. Dostaje sucha karme obecnie Taste of the Wild (wczesniej dostawal Acane i Orijena dla szzczeniat duzych ras). DOstaje ja dwa razy dziennie mniej wiecej o 6 rano i kolo 16/17 popoludniu. Rano i popoludniu kiedy jestesmy na spacerze robi kupke zwarta za to zawsze wieczorna juz jest na koniec rzadka. I nie wiem od czego to zalezy bo w sumie nie dostaje nic niezwyklego popludniu czego nie dostawalby rano i stad moje zaniepokojenie. Nie jest to biuegunka tylko po prostu poczatek zwarty pozniej rzadziej. Czy to jest normalne? Spacer ma mniej wiecej 2 godziny po popludniowym posilku. Dzieki za wszelka pomoc
Drunx
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Marcin

Re: Problem z kupka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 sie 2016, o 11:29

Ależ przecież Ty też nie zawsze robisz na twardo :D
Przyjrzyj się psim odchodom, czy kupka nie jest błyszcząca, jakby z tłuszczem, jeżeli nie,to wszystko w porządku.
Moje stworzenie jest okazem zdrowia,a czasem też kończy na miękko ;)
Obserwuj,czy nic złego się z psem nie dzieje, dla spokojności możesz zrobić psu badania pod kątem trzustki i działania wątroby oraz morfologię.
Czasem pomaga zmiana karmy, bo coś psu w niej nie pasuje.
Czy psu brzydko pachnie z paszczy, czy oczy są czyste bez zaropień, jak wygląda stan futra, czy waga jest w porządku, czy pies ma dobry humor i nie jest osowiały?
Odpowiedz sobie na te pytania i wyciągnij wnioski ;)
Z tego,co zaobserwowałam,to psy po tych karmach robią luźniej,ale nie jest to reguła.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 29 sie 2016, o 11:12

Moje psy też tak czasem mają. Wet powiedział żeby się tym nie przejmować bo czasem jelita wydalają więcej wody. Powód do zmartwienia jest w tedy jak kolor będzie żółty lub jasno zielony. Poza tym Beata napisała dokładnie na co zwrócić uwagę. Ja jeszcze dodam że warto zerknąć ile tego wydala. Czy "klocek" ;-) jest mały czy wielki jak stodoła i czy bardzo cuchnie. Wtedy warto spróbować innej karmy. Moje po acanie miały straszną biegunkę. Okazało się że Bonnie prawdopodobnie ma alergię na kurczaka i teraz próbujemy Brit care (jagnięcina z ryżem).
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 7 wrz 2016, o 08:52

Dlaczego nie chcecie przejść np. na gotowane zdrowe jedzenie, tylko idziecie na łatwiznę. Komu wyjdzie na zdrowe jedzenie całe życie suchej karmy?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 8 wrz 2016, o 08:39

...bo z gotowaniem jest trochę zachodu ;)
Równie dobrze można ugotować więcej i zamrozić, a potem tylko wyciągać z zamrażarki ;)
W sumie,to jestem wdzięczna mojemu psu,że nie chce jeść suchego, otworzyłam oczy, poczytałam dokładnie o składach...sama skubnęłam...i wcale się nie dziwię,że nie chce tego jeść.
Za podobne pieniądze można psu wyczarować prawdziwe rarytasy,ale rodzaj karmienia to i tak wybór każdego z nas.
Wracając do zawartości psich jelit,to zauważyłam,że jak dodaję więcej marchewki,to kupka jest luźniejsza, lekko śluzista, nie ma tego przy innych warzywach. U nas obecnie hitem jest szpinak-pies aż się trzęsie w oczekiwaniu na kolejną porcję :) Pewnie za jakiś czas mu się zmieni, poprzednio były to buraki ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje