Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problem z załatwianiem na dworze.

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 26 mar 2012, o 21:02

blaaa napisał(a):Właśnie wróciłam z Raylunia ze 'spaceru' - dokładniej byłyśmy odprowadzić mojego mężczyznę na autobus.
Nie wiem czy to z ekscytacji na jego widok czy po prostu, Raya zrobiła siusiu. !
Co prawda wyglądało to jak by jej pociekło, ale liczy się fakt.
Została wy tulona przez nas, i obrzucona smakołykami.
Mam nadzieje że teraz pójdzie szybciej , zostałam zachęcona ;)

ale zrobiła w sensie tak jak się załatwia czy po prostu popuściła z emocji? żebyście sobie problemu na potem nie narobili i nie nauczyli psa popuszczać na wasz widok
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 27 mar 2012, o 15:24

Właśnie nie wiem, raczej popuściła. Od tamtego momentu, siusiu na dworze dalej ani śladu.

Znowu jak to z rodzicami hm.. Mam ojczyma które pewnie przez pierwsze 2 tyg. będzie w nią zapatrzony, a później mu to minie.
Za każdym razem gdy z nią wychodzę, uczę ją iść przy nodze, by nie szczekała na psy i ludzi, nie skakała, by na swiatłach siadała itp.
Widzę efekty pod wieczór, na ostatnim spacerze. Ale gdy np. dziś wróciłam ze szkoły, wyszłam z Raya, a ona nic, ani siad, ciągnie jak szalona itp.
I pierwsze pytanie czy był z nią na dworzę ? Oczywiście że tak. No to już mamy rozwiązanie.Wiem że to szczeniak i nie mogę za dużo wymagać, ale widzę różnice gdy pies wychodzi ze mną a z nim.
Wiem że nie na temat, ale się zdenerwowałam.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 mar 2012, o 16:28

A w jaki spoosb jest nagradzana za prawidlowe zachowania?
Pies nie uczy się niczego od razu - może siadać na jednej ulicy i w domu, na drugiej ulicy juz nie - pies uzależnia się od sytuacji. No i szkolenie i ciagłe powtarzanie, przypominanie tych samych elementów trwa całe życie zwierzaka.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 27 mar 2012, o 16:33

Oczywiście przysmakiem i pogłaskaniem.
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 mar 2012, o 16:53

Podrążmy temat. W jakiej kolejności? Najpierw smakol, potem pogłaskanie, czy odwrotnie, czy rozmaicie? Za każdym razem?
Czyli na przykład - polecenie siad, szczeniul usiadł (sam z siebie czy z pomocą? jesli tak, to jaką?) dostaje smakol, jest pogłaskany - dokładnie tak?

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 27 mar 2012, o 17:13

Tak, siad , psica siada, dostaje smakołyk jest głaskana i tyle ;) nie używam pomocy fizycznej tylko naprowadzam psiaka, tym że gdy zrobi dobrze dostanie nagrode ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 27 mar 2012, o 17:19

Myślę, że chodzi o kolejność nagradzania ;-) ... Najpierw nagroda słowem np."dobrze", następnie mizianki, potem smakołyk.
Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn. Ed Frawey
Tajgowa
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 27 mar 2012, o 17:42

No to spróbujemy tak ;)
blaaa
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 mar 2012, o 18:41

Najpoierw trzeba nauczyć słowa "dobrze" - dalam tu w innym wątku (także w dziale wychowanie) linki do artykułów na onecie - m.in. Chwalmy te psy, Sztuka mówienia nie.
Pies sam z siebie nie rozumie słowa pochwały, trzeba go nauczyć. A potem przy prawidłowym zachowaniu pochwała zawsze, mizianko - niekoniecznie, wbrew naszym przekonaniem nie każdy pies to lubi, i nie w każdej sytuacji, a na końcu smakol. I smakol nieregularnie, a pochwała zawsze. Chodzi o to, aby pies zrozumiał, że pochwała zapowiada nagrodę. Wtedy wystarczy jeden smakol na godzine szkolenia:-))) - oczywiście szczeniaka nagradzamy częściej smakolem, ale warto by także nagradzać zabawą w polowanie - na pileczkę.
Powodzenia w pracy.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez blaaa » 29 mar 2012, o 21:17

Niestety, poprawy w załatwianiu dalej nie ma.. ;(
blaaa
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Trendiction i 1 gość

Opcje