Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Problemy wychowawcze, ciąg dalszy!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 19 wrz 2013, o 20:55

Joan napisał(a):Co Wy z tą kastracją i Cesarem Millanem...??? Kastracja to nie lek na energię i złe zachowanie. Jedyne, co u Millana mi się podoba, to to, że umie u psa rozładować nadmiar energii, ale nie kastracją, tylko bieganiem na rolkach.
(...)

Magia telewizji... Nie bardzo chciałam się wypowiadać, bo widziałam tylko kilka odcinków, które zniechęciły mnie wystarczająco. Właśnie u niego raziło mnie to, że polecał zmęczenie psa bieganiem, a zapomniał o strefie "duchowej".
Człowiek, którego każemy przerzucać kamienie zmęczy się podobnie jak ten przekopujący ogródek. Tylko ten drugi będzie się cieszył, że urosną mu własne warzywa, ten pierwszy będzie tylko zmęczony.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Re: Problemy wychowawcze, ciąg dalszy!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 19 wrz 2013, o 21:02

Moim zdaniem, kastracja, usuwając napięcia emocjonalne u psa w okresie cieczek u suk, choćby z sąsiedztwa, ułatwia kontrolę nad tym psem. Ale sama kastracja nie nauczy psa siadania na hasło - bardzo trudny pies, ale całkowicie podporządkowany przewodnikowi, nie potrzebuje kastracji, aby nie uciekał za grzejąca się suką, aby potrafił pracowac obok takiej uwodzicielki. Ale pies mniej, lub wcale niepodporządkowany, będzie po kastracji łatwiejszy do opanowania - tyle że nie od razu. Najpóźniej efekty przyszły po trzech latach - to wśród znanych mi osobiście psów.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Trendiction i 1 gość

Opcje