Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Re: Program "Przygarnij mnie"

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 mar 2016, o 13:20

Ja bym zamiast tego zaproponowała karmienie przez dziewczynki (tylko i wyłacznie) plus nauka jakiś prostych sztuczek - ze dwóch na początek. I psu i dzieciom by to dobrze zrozbiło. Tymczasem nie wygląda żeby poza mizianiem "jak trzeba" jakichś rad udzielono :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 18 mar 2016, o 13:22

tylko czemu behawiorystka dała ją do domu z dziećmi, nie tłumacząc wcześniej jak mają się zachowywać? ja serio mam nadzieję, ze w telewizji nie wszystko zostało pokazane i oni nie są tam zostawieni sami sobie.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 mar 2016, o 13:26

No słabo to wygląda, bardzo słabo :(
a możnaby fajnie pokazać jak postępować z takim przygarniętym psem, czego nie robić, jak zachęcać do kontaktu ehhh
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 18 mar 2016, o 13:35

już wcześniej miałam niezbyt dobrą opinię o tej behawiorystce, po tym programie jedynie się w tym utwierdzam. może po prostu nie mają czasu antenowego na tłumaczenia, ale ogólnie po tej wizycie w domu im coś powiedziała? bo jeśli tylko wyszła kwestia głaskania to słabo to widzę.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 22 mar 2016, o 13:41

Ostatni odcinek pokazał dobitnie jak to schron może skazać psa na dożywocie dając mu łatkę "agresywny", bo...szczeka przez kraty! Powiedzcie mi, gdzie ten owczar agresywny? Super pies, proszący się o jakąś robotę :(

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez wujek » 22 mar 2016, o 15:09

Wadera napisał(a):Ostatni odcinek pokazał dobitnie jak to schron może skazać psa na dożywocie dając mu łatkę "agresywny", bo...szczeka przez kraty! Powiedzcie mi, gdzie ten owczar agresywny? Super pies, proszący się o jakąś robotę :(

A mi sie wydaje, ze to jest po prostu pod telewizje robione. Przeciez jak by to wygladalo, gdyby Pudzian adoptowal np. ratlerka.
Dla niego musi byc ostry, waleczny pies i tyle. A ze faktycznie to jest normalny owczarek to nic - wazne zeby sie sprzedalo, ze Pudzian wychowal "agresora".

Lulekp
wujek
Losowy avatar
Nowy forumowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Kola

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 mar 2016, o 15:15

Mi po tym programie został ogromny niesmak. Masa błędów, jeszcze więcej rzeczy nie zostało powiedzianych,a powinno.
Stawianie Pudziana w kontrze z owczarkiem, co najmniej głupie.
Oglądałam i co chwila wykrzykiwałam,co zrobiono źle,aż mój ślubny zaczął się śmiać i stwierdził,że minęłam się z powołaniem.
Mam tylko cichą nadzieję,że ta pani szumnie okrzyknięta behawiorystką, poza anteną wyjaśniała co i jak,bo w programie to marnie wyglądało.
Co do owego owczarka, normalny pies, nieco zaniedbany socjalnie, do wyprostowania,aż się garnął do człowieka i pokazywał to, wcale nie agresywny, raczej nieco zagubiony i pokazujący bardzo jasno, czego robić nie należy ;)
Idea programu dobra,ale to wszystko.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 29 mar 2016, o 13:39

tia, "tygrys" walczący w władzę, bo smycz do pyska złapał :głupol: ten owczar to pies nie dla Pudziana, a przynajmniej nie w takie warunki jak to on psu proponuje. jemu potrzeba porządnej roboty, a nie klatki i przebieżki co rano. bez zajęcia to on będzie taki sam agresor jak i w tym schronisku i nie wiem, jak komukolwiek może się to podobać.
beatrx
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 29 mar 2016, o 15:55

Swoje oglądanie tego programu zakończyłam na odcinku nr 2 i oglądać nie będę,bo mnie szlag jasny trafia, jak oglądam takie kwiatki.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez norineko » 29 mar 2016, o 17:34

oświadcznie schroniska 'na paluchu'

https://web.facebook.com/SchroniskonaPa ... cation=ufi

i cytat;

Oświadczenie Schroniska wobec emisji odc.4 programu Przygarnij Mnie
Szanowni Państwo!
W związku z wieloma wątpliwościami i zapytaniami dotyczącymi udziału Schroniska na Paluchu w programie telewizyjnym „Przygarnij mnie” oraz zainteresowania adopcją pieska Jacka przez Pana Mariusza Pudzianowskiego wyjaśniamy co następuje.
W naszym schronisku obowiązują procedury adopcyjne, które zostały stworzone na postawie wieloletnich doświadczeń w adopcjach oraz z myślą o znalezieniu jak najlepszych domów dla naszych podopiecznych. Zależy nam bardzo, aby nasze zwierzęta były adoptowane świadomie, odpowiedzialnie i na zawsze. W związku z tym zależnie od danego psa zalecamy dwa lub więcej spacery przedadopcyjne tak, aby osoby zainteresowane adopcją mogły lepiej poznać swojego nowego przyjaciela, przemyśleć swoją decyzję i aby nasz psiak zapoznał się ze swoimi nowymi opiekunami. W przypadku psów ras uznanych za groźne bądź piesków z problemami behawioralnymi wymagamy minimum trzech spacerów przedadopcyjnych oraz konsultacji z naszą behawiorystką. Behawiorystka współpracująca z nami na stałe to behawiorysta z wieloletnim doświadczeniem w pracy z psami schroniskowymi, zoopsycholog, lekarz weterynarii oraz biegła sądowa w dziedzinie zachowań zwierząt w zakresie: oceny zachowań psów i kotów oraz ryzyka, jakie stwarza agresywny pies lub kot, oceny możliwości przeprowadzenia terapii zaburzeń zachowania psa i kota, dobrostanu zwierząt towarzyszących (pies i kot).
Piesek Jack przyjechał do schroniska 25 października 2015 roku. Przy jego przyjęciu dostaliśmy informację, że jest psem trudnym i potrafi zachować się agresywnie w stosunku do osób obcych. Z psem rozpoczął pracę wolontariusz z wieloletnim doświadczeniem w pracy z psami z zaburzeniami behawioralnymi. Decyzja o adopcji psa takiego jak Jacka musi być przemyślana i odpowiedzialna a osoba, która zastanawia się nad adopcją musi być gotowa na pracę z psem po adopcji. W tym przypadku wymagamy minimum trzech spacerów przedadopcyjnych oraz konsultacji i spotkania z behawiorystką współpracującą z nami na stałe. Opiekunowie zwierząt adoptowanych z naszego schroniska mają zapewnioną pomoc i opiekę behawioralną przez trzy miesiące po adopcji. W zależności od potrzeb i skali problemu pomagają wolontariusze bądź nasza behawiorystka. Opinia behawiorystki pracującej na rzecz programu "Przygarnij mnie" – na temat charakteru i zachowań pieska Jacka nie jest dla nas miarodajna i nie będzie w żaden sposób brana pod uwagę.
Dla nas najważniejszy jest PIES i jego dobro. Nie zmienimy procedur adopcyjnych na potrzeby programu telewizyjnego oraz nie wyrazimy zgodny na adopcję psa na potrzeby programu. Adoptować zwierzaka z naszego schroniska może każdy kto naprawdę chce dać dom bezdomnemu zwierzęciu ale zastrzegamy sobie prawo do sprawdzenia osób wyrażających chęć adopcji, spacerów przedadopcyjnych oraz konsultacji z naszą behawiorystką. Uważamy, że jeśli osobom zainteresowanym adopcją zależy na psie bądź kocie to kilka wizyt w schronisku i lepsze poznanie psa czy kota oraz rozmowy z pracownikami, wolontariuszami oraz behawiorystką będą efektywnie spędzonym czasem, który przełoży się na pierwsze chwile z adoptowanym zwierzakiem w domu.
Miesięcznie wydajemy do adopcji ok. 100 naszych podopiecznych. Do niedawna mieliśmy ok. 10% zwrotów z adopcji. Aby unikać takich sytuacji i sprawić, że adopcje są świadome i odpowiedzialne zmieniliśmy procedury. Dążymy do tego aby było jak najmniej zwrotów z adopcji.
Informujemy, że Pan Mariusz Pudzianowski nie dostał od nas odmowy adopcji. Zainteresowane strony czyli schronisko i Pan Mariusz poza kamerami ustaliły ze sobą, że adopcja jest możliwa po zastosowaniu się do wymagań schroniska czyli kilku wizytach przedadopcyjnych Pana Mariusza w schronisku w tym konsultacji behawioralnej oraz wizycie przedadopcyjnej w celu sprawdzenia warunków w jakich ewentualnie zamieszka pies.
Informujemy również, że nagranie które Państwo widzieliście w programie „Przygarnij mnie” przedstawiające proces adopcji w Biurze Adopcji schroniska zostało przez nas przerwane w związku z niestosownym zachowaniem behawiorystki z programu Przygarnij Mnie w stosunku do naszej pracownicy Biura Adopcji, udzielaniem przez nią odpowiedzi w imieniu osoby zainteresowanej adopcją czyli Pana Mariusza Pudzianowskiego oraz reżyserowanym spektaklem na potrzeby programu, a nie rzeczywistym procesem adopcji. Realizatorzy i behawiorystka „Przygarnij mnie” są osobami postronnymi w procesie adopcji. Niestety, nie możemy wyrazić zgodny na wywieranie presji oraz zachowanie odbiegające od ogólnie przyjętych norm podczas rozważania adopcji. Pracownica Biura Adopcji, osoba z wieloletnim stażem w pracy z psami jako wolontariusz oraz doświadczeniem w adopcjach została przedstawiona w programie w złym świetle tylko i wyłącznie dlatego, że procedury adopcyjne były niezgodne z wizją ekipy programu telewizyjnego. Jest nam z tego powodu wyjątkowo przykro, uważamy, że sposób przedstawienia procesu adopcji oraz naszego pracownika jest niebywale krzywdzący dla osoby, która zawsze kieruje się tylko dobrem zwierząt.
W roku 2015 znalazło domy i zostało wydanych do adopcji 1744 zwierzaków w tym również psy z problemami behawioralnymi takim jak: psy lękowe, psy wykazujące zachowania agresywne w stosunku do innych psów, psy nieakceptujące smyczy oraz wiele innych. Psy z takimi problemami otaczamy szczególną opieką ponieważ mamy na uwadze ich dobro oraz bezpieczeństwo człowieka.
Jeśli macie Państwo jakieś pytania bądź wątpliwości prosimy pisać – odpowiemy na każde pytanie.
Łączymy wyrazy szacunku!
p.o. dyrektora Henryk Strzelczyk
Schronisko "Na Paluchu"
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje