Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Program "Przygarnij mnie"

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 14 mar 2016, o 13:31

Obejrzałam wczoraj drugi odcinek programu i pomimo tego, że zdaję sobie sprawę, że dla występujących w nim osób jest to sposób na lansowanie swojej osoby to bulwersuje mnie jedna rzecz. Dokładnie w 22 i 23 minutach Pan Pudzianowski wpatruje się w zamkniętego w kojcu ONka, który wg. mnie wyraźnie okazuje lęk. Z założenia ten program ma pełnić funkcję edukacyjną. Wg. mnie występujące tam osoby podające się za ekspertów powinni tą sytuację skorygować i wyjaśnić chętnym do adopcji, że nie należy w ten sposób postępować, żeby nie powodować u i tak już zestresowanych zwierząt niepotrzebnego lęku. Ten ON został tylko przedstawiony jako agresor i "przeciwnik" dla Pana Pudzianowskiego. Czy wg. bardziej doświadczonych ode mnie forumowiczów takie postępowanie jest właściwe? Co o tym sądzicie?
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra

Re: Program "Przygarnij mnie"

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 14 mar 2016, o 17:22

Powiem szczerze, że zawsze byłam fanką Pudziana ale po tym co usłyszałam i zobaczyłam w pierwszym odcinku całkiem mnie odrzuciło :negatyw: Drugiego nie oglądałam i nie zamierzam :-P
xxxkaluniaxxx
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 mar 2016, o 17:23

Nie widziałm jeszcze drugiego odcinka, tylko zapowiedź, ale z tego co Pudzianowski mówił w pierwszym wnioskuję, że ten przestraszony pies jest przedstawiony jako "agresor", z którym ten chce "sobie poradzić". Postawa tego pana wyraźnie agresywna, może się skończyć pogryzieniem przez psa (w obronie własnej) co tylko potwierdzi "trudny charakter i agresję".
Niestety co to zobaczyłam w pierwszym odcinku pokazało jak pracownicy schronisk mało wiedzą o psach, jak nie potrafią z nimi postępować (wyciągnie przestraszonej suni na siłę na spacer zamiast zachęcanie łagodnym wołaniem i smakołykami). Nie spominając już o lansującej się w mediach pani behawiorystce, która każe powtarzać hasło, którego pies zwyczajnie nie rozumie i nie jest w stanie wykonać. Poza tym dowiadujemy się, że panowie mają z psem "pracować", a co się kryje pod tym hasłem nie wiadomo. Nikt im nie wytłumaczył jak się do tego zabrać i palą sobie przywołanie po całości. No, ale mieli dobre chęci więc nagroda będzie! Założenia programu może i dobre, ale przykro się patrzy na te i podobne "wpadki".
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez olaoliwka » 14 mar 2016, o 20:17

Właśnie mam podobne spostrzeżenia i odczucia co Wy. O ile pierwszą edycję programu dało się jakoś oglądać o tyle druga wydaje mi się zrobiona bardziej w celach "celebryckich". Wydaje mi się, że jedynie Anna Popek postąpiła odpowiedzialnie rezygnując z adopcji. Pozostałe osoby szukają w psach kolegi dla pierwszego, psa chwilowo zastępującego dziecko, agresora do zdominowania itp. Tutaj można obejrzeć drugi odcinek:
http://przygarnijmnie.tvp.pl/24320202/odc-2ii
Ola, Kora, Morka i Micek
olaoliwka
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Aleksandra

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 15 mar 2016, o 19:38

Program potrzebny ale mnie się nie podoba to, że ci ludzie, którzy przymierzają się do adoptowania psa są do spotkania z psem zupełnie nieprzygotowani. Powinni wiedzieć czego absolutnie nie wolno robić, że inicjatywę do kontaktu fizycznego powinni zostawić psu a nie narzucac mu się no i nie nalezy psa głaskać po głowie. O tym powinny być pouczone zwłaszcza dzieci, które mają tendncje traktowac psa jak zywą maskotke. Nie wolno było dopuścić do sytuacji jaka miała miejsce u p. Obuchowiczów. Szkoda, że Aneta Awtoniuk nie poradziła rodzinie na co trzeba zwracac uwagę zanim stało się to co absolutnie nie powinno miec miejsca. Moim zdaniem gdy w domu są małe dzieci to naprawdę trzeba dobrze rozważyć decyzję o adopcji schroniskowego psa z nieznaną przeszłością. Ewentualnie dobrze do tego przygotować rodzinę. Pudzianowski się waha i wolałabym żeby odpuścił. Nie ma co kozaczyć, ten owczarek wygląda na agresywnego i tu nie tyle jest potrzebna siła ile doświadczenie w pracy z psami. A pan Mariusz patrzy psu w oczy co dodatkowo go drażni. Lepiej by zrobił gdyby przykucnął i odwrócił głowę w bok. Tyle wyłapałam.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 16 mar 2016, o 14:47

Obejrzałam drugi odcinek i bardzo nie podoba mi się ocena behawiorystki psiaka początkowo wybranego przez zespół. Na cała Polskę poszło, że z psem jest coś nie tak, a przecież on ciągle siedzi w kojcu i miał prawo być podekscytowany tym, że go opuścił! W dodatku został przez jednego z chłopaków zachęcony do zabawy...
Strasznie mnie razi to, co wygaduje pani prowadząca - namawia Pudziana na innego pieska "do domu" i stwierdza, że pies bojący się burzy uciekał, ale gdyby mu było dobrze to by tego nie robił - masakra! Czyli jak ktoś go weźmie i mu zwieje przestraszywczy się huków to dlatego, że było mu źle? Porażka :mur:
Nikt z pracowników nie potrafi udzielić rad jak zachęcić lękliwego psa do kontaktu - to dziewczyna "zakochana" w psiaku wpadłą na pomysł by usiąść przy chłopaku by pies się przełamał. Niekt nie zaproponował karmienia z ręki - ani pracownicy, ani behawiorystka. To samo w domu, w którym psiak kłapnął na dziecko. Niby fajnie, ale nie można było jeszcze nauczyć psa choć siad podaj łapę i wciągnąc w to dzieci? Zachęcić do karmienia psiaka z ręki? Mało edukacyjny ten program, a taki potencjał :-(
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 18 mar 2016, o 10:11

BarbaraS napisał(a): Nie wolno było dopuścić do sytuacji jaka miała miejsce u p. Obuchowiczów..

to, że Figa chapsnie zębami wiedziałam zanim on jeszcze zadzwonił do behawiorystki pochwalić się jak im super idzie... szkoda tylko, że nie dostali żadnych zaleceń co do pierwszych chwil w domu czy kontaktów i psica zdążyła wystraszyć dziewczynki.

Pudzian i jego branie psów do klatki to porażka. i to jeszcze w takie warunki pchają mu owczarka niemieckiego. gdzie ta psina jest agresywna? bo szczeka przez kraty? gdzie on widzi, że to diabeł?

prowadząca program też powinna mieć jakieś pojęcie o psach, a nie wygłaszać idiotyczne opinie o powodach ucieczki psa przed burzą :mur: a opinii o behawiorystce też mi program nie zmienił. noi reklamowanie pedigree jako super zbilansowanej karmy najlepszej dla psa to też porażka.

założenie programu jest dobre, ale całość jest niedopracowana. a szkoda, bo można by naprawdę fajną rzecz z tego zrobić.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 mar 2016, o 12:37

Dokładnie - przecież Figa wcześniej kłapnęła na wetkę... :mur:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 18 mar 2016, o 13:06

pierwszego odcinka nie widziałam, ale na drugim było widać jak bardzo cała sytuacja jej nie pasuje. ciekawa jestem czy oni dostali, już poza kamerami, wytyczne jak z nią postępować, bo to co widać w programie pesymistycznie widzę jako przyszłe kłopoty.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez BarbaraS » 18 mar 2016, o 13:10

Co do tego kłapnięcia zębami - ja od zawsze robię co w mojej mocy by nie dopuścić do tego pierwszego razu (niewazne czy dziabnięcie czy gonienie kotow, kur itp). Bo potem to juz niczego byc pewnym nie mozna. I dlatego mnie tak poruszyło, że fakt dziabnięcia dziecka nie spowodował relegowania psa z tego domu. On nie powinien tam zostać. Pewnie, jest za mały żeby dziecko zranić czy zabić ale ja bym nie narażała dzieci na psie zęby niezależnie od ich wielkosci.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Pochwały: 6

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje