Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Proporcje składników odżywczych w karmie dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 29 paź 2013, o 07:40

Jestem właścicielką 4-miesięcznego ON i zastanawiam się, jakie są najbardziej odpowiednie proporcje białka/tłuszczu/węglowodanów dla dzieciaka w tym wieku?
Piesek jest bardzo żywiołowy, chodzimy codziennie na 1,5-2h spacer, bawimy się piłeczkami, gania koty, także ruchu ma dość dużo.

Mój maluch w tej chwili jest na karmie TOTW High Prairie (klasycznej nie dla szczeniaków), która zawiera ok. 33% białka, 18% tłuszczu i 30% węglowodanów.

Zastanawiam się, czy tak dużą ilością białka w pokarmie nie spowoduję zbyt szybkiego wzrostu pieska, który i tak jest bardzo mocnej budowy (waży 22kg).

Rozważam przejście na mniej białkową wersję TOTW Pacific Stream (25% białk, 15% tłuszczu, 36% węgli).

Ze względu na znacznie mniejszą zawartość mięsa i bardzo dużą błonnika (5%) wersji TOTW puppy nie chciałabym na nią przechodzić. Mam wrażenie, że wersja puppy jest zrobione trochę na siłę aby trafić w potrzeby rynku :/

Bardzo proszę znawców tematu i doświadczonych hodowców o pomoc, gdyż słyszałam już bardzo różne opinie i zaczynam się gubić.

Z góry dziękuję.
lalesia
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Re: Proporcje składników odżywczych w karmie dla szczeniaka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 29 paź 2013, o 18:53

Witam Ja podawałam rojala dlaszczeniąt ,raz dziennie rano potem około 14 twarug ,jajko ,mięsko ryby,obrane z ości na przemian a wieczorem ryż z miesem i warzywami a tak dokładnie proprcji to nie znam
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 1 lis 2013, o 13:10

Jeżeli chcesz karmić szczeniaka suchą karmą to uważam, że powinnaś podawać karmę przeznaczoną dla szczeniąt, zgodnie z zaleceniem producenta. szczeniak ma inne zapotrzebowanie i nie chodzi ty o białko, ale wapń i fosfor-budulec kości, zębów.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Joan » 1 lis 2013, o 22:18

lalesia napisał(a):(...)

Zastanawiam się, czy tak dużą ilością białka w pokarmie nie spowoduję zbyt szybkiego wzrostu pieska, który i tak jest bardzo mocnej budowy (waży 22kg).

Rozważam przejście na mniej białkową wersję TOTW Pacific Stream (25% białk, 15% tłuszczu, 36% węgli).

Ze względu na znacznie mniejszą zawartość mięsa i bardzo dużą błonnika (5%) wersji TOTW puppy nie chciałabym na nią przechodzić. Mam wrażenie, że wersja puppy jest zrobione trochę na siłę aby trafić w potrzeby rynku :/

Matkoooo!!! Co Wy z tym białkiem. Ilość białka wymieniona na opakowaniu karmy, to całość, wraz z białkiem roślinnym ( a może i melaminą), całkowicie niestrawnym dla psa! Mięso mięśniowe zawiera w swoim składzie wyłącznie 17 do 20% białka, a normalny pies może jeść do 32% białka i to będzie dla niego odpowiednia dieta (czyli samo mięso , w tym połowa suszonego). Jaką te koncerny "wodę z mózgu" ludziom robią... 50 lat temu psy żyły średnio 20 lat, a teraz 10. Jest tu wątek ( nawet kilka) o żywieniu psa. Może przeczytaj najpierw a potem pytaj, bo odpowiadając, nie wiadomo od czego zacząć.
cala-prawda-o-zywieniu-psow-dla-poczatkujacych-i-nie-tylko-t2892.html

Jeszcze raz, żeby było jasne: jak na opakowaniu jest napisane, że karma zawiera 25% białka, to strawnego dla psa, białka zwierzęcego faktycznie zawiera 1 do 2 %.

http://www.sangoma.pl/pol/p_zywienie.htm
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez kuzminska » 5 sty 2014, o 18:20

Witam jestem szcześliwą posiadaczką 4miesięcznej suni owczarka niemieckiego ,niestety po kontakcie z kleszczem sunia złapała babeczie ledwo udało sie nam ja odratować ale problem mój polega na tym że sunia mając 4 mc waży 12 kilo i zastanawiam sie jak jej podbudować ta masę dostaje royala dla szczeniaków oraz gotowane warzywka mieso /przybywa na wadze ale bardzo malutko w dwa miesiące ok 4kg przybrała(dodam że po perypetiach mocno nam schudła)

proszę o podpowiedzi doświadczonych właścicieli Owczarków bede niezmiernie wdzięczna. :-)
:-)
kuzminska
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje