Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Proszę o pomoc - nieposłuszeństwo

Nieprzeczytany postprzez JCVD » 23 sie 2012, o 08:23

Witam mam problem z posłuszeństwem np wydam komendę siad albo leżeć i pies ją wykona ale po kilku bądź kilkunastu sekundach zmienia sobie pozycje albo idzie dalej, nie słuchając mnie. Jak doprowadzić do tego aby zostawał w jednej pozycji do chwili aż go z niej nie zwolnię?
JCVD
Losowy avatar

Re: Proszę o pomoc - nieposłuszeństwo

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 sie 2012, o 09:14

A w jakim wieku piesek? Trudno powiedzieć jak to zrobić... Na moim przykładzie mogę Ci powiedzieć że z kaprysami mojej suńki jest rożnie. Raz takze powiem jej komende i nie słucha i idzei dalej a raz kaze jej lezec to lezy i lezy obok mnie dopóki i ja nie wstane albo dopóki coś ciekawego nie zobaczy.;)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 sie 2012, o 09:17

Psa trzeba stopniowo uczyć pozostawania - nie można od razu wymagać wytrzymania i czasu i odległości. Pies powinien przedtem poznać hasło, które z warowania czy siadu zwalnia lub oznacza zmiane pozycji - to nie jest nieposłuszeństwo, tylko niezrozumienie przez psa zadania. To my stwarzamy sytuacje szkoleniowe - jeśli pies czegoś nie rozumie, to jest nasz błąd, nie psa, pies nie rozumie słów. Czy i w jaki sposób pies jest nagradzany za pracę?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez JCVD » 23 sie 2012, o 10:29

Ma 4 miesiące , nagradzamy go małymi smakołykami jeżeli coś dobrze zrobi, ćwiczymy z nim codziennie, ale nie ukrywam jest troszkę nygusem, jak mu się czegoś nie chce to tego nie robi...
JCVD
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 23 sie 2012, o 10:39

Nie jest nygusem, to za mały psiak aby był "nieposłuszny" ;). Ty na pewno też po 2 miesiącach nauki na studiach nie zdasz na magistra ;).
Zapoznaj się z linkiem który mam w podpisie - i życze owocnej pracy :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 sie 2012, o 10:54

Noo dokładnie Aga ;) To jeszcze szczeniak :)
:papa:
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 sie 2012, o 11:41

Nagradzanie smakołykiem powinno zawsze być poprzedzone słowem pochwały. I - jesli pies już zakończył ćwiczenie - hasłem kończenia pracy, po którym może robić co chce. Pochwała zawsze, smakołyki - nieregularnie. Pies na ogół rozumie podanie smakola jako koniec ćwiczenia.

4 miesiące to rzeczywiście szczeniak, ale przy dobrej wyobraźni i samodyscyplinie właściciela może mieć opanowany program PT-1 i podstawy pracy węchowej - nie jest to zbyt wiele dla owczarka.

Proponuję kontakt z dobrą psią szkołą - po to, by się samemu nauczyć jak uczyć psa.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 23 sie 2012, o 12:27

JCVD napisał(a):Witam mam problem z posłuszeństwem np wydam komendę siad albo leżeć i pies ją wykona ale po kilku bądź kilkunastu sekundach zmienia sobie pozycje albo idzie dalej, nie słuchając mnie. Jak doprowadzić do tego aby zostawał w jednej pozycji do chwili aż go z niej nie zwolnię?

Ja bym Ci polecil wyuczyć wpierw komende hamującą, stopującą. Może być to komenda zarówno ustna ( określone slowo, najlepiej jak najkrótsze) lub gestowa ( np określony gest dloni, pstryknięcie na palcach, ale tu jest trudniej, ponieważ pies musi być skupiny i Ty musisz mieć dobry kontakt z psem) jeżeli pies to zaskoczy reszta staje się banalna.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 24 sie 2012, o 18:58

a ja bym sie sklaniala do tego co napisala Pani Zofia ( autorytet w szkoleniu psow)...najpierw trzeba samemu sie NAUCZYC zeby UCZYC- wtedy nie popelnimy bledow.
Bazooka
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje