Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 6 lis 2012, o 09:05

Nasze wątróbkowe ciasteczka.
Skład: wątróbka, jaja, oliwa, czosnek, mąka.
Czosnek jest bardzo zdrowy, dlatego warto dodawać do psich wypieków.

Obrazek
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 6 lis 2012, o 17:50

Aneta, rewelacja! A jakie proste i szybkie :ok:
Teraz już poznaliśmy jeden malutki sekret Twoich sukcesów wychowawczych :yahoo:

Ena, jak długo takie wspaniałe ciasto może poleżeć w lodówce? Bo w temperaturze pokojowej chyba nie długo?
Czy jest bardzo wilgotne? Można zabrać na spacer w kieszeni, czy raczej się sklei?
Ewa-Hunter
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 6 lis 2012, o 20:27

Ciasto kroję w kosteczki i dzielę na porcje i zamrażam. Niezamrożone spokojnie tydzień w lodówce mogą leżeć.
Moje ciasto nie jest wilgotne, ani tłuste, oliwy dodaję tak na oko, ale nie więcej jak pół szklanki na 1/2 kg wątróbki, do tego 2 całe jaja, a mąki tyle żeby dokładnie wymieszać ciasto.
Na spacery noszę w kieszeni w woreczku, albo w saszetce biodrowej, wtedy luzem. Ręce się nie tłuszczą, kawałeczki się nie rozpadają.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 19

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 6 lis 2012, o 21:06

Super :lool: Spróbuję, jak "wyjdą" już moje ciasteczka.

Aaa, po 2 dniach z kopytkami wątróbkowymi nic się złego nie dzieje. Zamknięte w pudełku są nadal chrupkie, można je przełamać na pół i wtedy wielkością są w sam raz. No i od razu robi się ich więcej :lool: A jak pachną!!!! Poezja :lool:
A pies jakiś posłuszny i chętny do współpracy...jak nigdy :yahoo:
Ewa-Hunter
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 26 mar 2013, o 18:37

Ewa-Hunter napisał(a):Super :lool: Spróbuję, jak "wyjdą" już moje ciasteczka.

Aaa, po 2 dniach z kopytkami wątróbkowymi nic się złego nie dzieje. Zamknięte w pudełku są nadal chrupkie, można je przełamać na pół i wtedy wielkością są w sam raz. No i od razu robi się ich więcej :lool: A jak pachną!!!! Poezja :lool:
A pies jakiś posłuszny i chętny do współpracy...jak nigdy :yahoo:

Pani Ewo, powinna Pani dostać jakąś nagrodę za te ciastka :D Dzisiaj zrobiłam je dla mojej Arii, druga partia w piekarniku, Aria z pierwszej dostała kilka i teraz siedzi z nosem przy piekarniku i czeka na więcej :D
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 mar 2013, o 19:15

Czipsy kurczakowe

Znalazłam w sieci (tutaj [url]thehydrantblog.com/2012/10/24/recipe-easy-homemade-dog-treats/[/url]) bardzo fajny przepis na kurczakowe czipsy dla psa. Wystarczy pokroić na plastry kurzą pierś i podsuszyć w piekarniku około dwóch godzin w temperaturze ok. 100 st. C. Ja suszyłam w 160 przez 90 minut. Rewelacja! Mięso należy kroić z włóknem, żeby się fajnie żuło. Pełnia szczęścia, jak uda się znaleźć kurczaka nie nafaszerowanego hormonami i antybiotykami!
Tak mi wyszły te czipsy http://annajagna.blogspot.com.br/2012/10/pequenos-grandes-prazeres-parte-4.html

Kulki warzywne

Czasami, jak gotuję zupę, zostaje mi nadmiar warzyw takich jak marchewka czy ziemniaki i nikt ich, takich rozgotowanych, jeść nie chce. Mieszam je więc z jajkiem, mięsem mielonym (nie pierwszej jakości, może być też wątróbka lub serca) i odrobiną mąki lub bułki tartej. Formuję kuleczki lub małe sznycelki, które piekę jak ciasteczka i podaję psu albo w całości na deser, albo po kawałeczku na spacerze podczas ćwiczeń. Mąż się ostatnio pomylił, wyciągnął te łakocie z lodówki, polał sosem BBQ i pożarł na zimno. Dobrze, że tym razem nie dodałam jajka ze skorupką, bo czasem właśnie tak robię... .

Chrupiące ciasteczka tuńczykowe

1 puszka tuńczyka w oleju (a jeśli nie w oleju, to odcedzić i dodać oliwę czy jakiś inny zdrowy tłuszcz),
1 jajko
mąka, około 2 szklanek, tak żeby uformowało się ciasto

Wymieszać składniki, rozwałkować ciasto albo rozpłaszczyć dłońmi i wycinać kółeczka, półksiężyce, co kto lubi... .
Piec jak kruche ciasto, w 220 stopniach C przez około 30-40 minut.
Tak wyglądają moje http://annajagna.blogspot.com.br/2013/03/pequenos-grandes-prazeres-parte-5.html
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 26 mar 2013, o 21:03

Beata!!! Ja Ci chyba za tą Panią Ewą uszyska wytargam!!! :diabeł: No!

A jak się okazało w praktyce, kopytka wątróbkowe należy podzielić sobie na części i zamrozić, żeby się nie psuły :-(
Bo jednak przechowywane w zwykłych tworzywowych pojemnikach (takich, po innych psich łakociach ze sklepu) po 2-3 tygodniach w temperaturze pokojowej, miejscami łapały trochę pleśni. To cena za produkty bez konserwantów.
Zresztą po odmrożeniu są w miarę miękkie i można je łatwo pokroić na pół i wytrzymują do tygodnia całkiem świeże :-)
Boże, właśnie uprzytomniłam sobie, że wczoraj kupiłam całe pół kilo wątróbki i...ono czeka w lodówce :mur:

Aniu
:roftl: :mur: :roftl: :roftl: :roftl: :mur: :roftl:
.....numer z sosem BBQ jest rewelacyjny!!! ale chyba nie powiedziałaś mężowi co tak smacznie wcinał? Smakowało mu?

Idą święta...wezmę się za czipsy kurczakowe i te ciastka z tuńczyka.
A co! Niech pies tez coś z tych świąt ma. Przecież nie dam mu zająca z czekolady :-(
Ewa-Hunter
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 mar 2013, o 21:43

Ależ oczywiście, że powiedziałam mężowi, co je. Jedzonko było przygotowane zgodnie ze standardami domowej higieny kuchennej, żadnych okropności w środku... .
No śmiał się i jak zwykle narzekał, że niesłone. :lool:

Dodam, że chipsy można kroić również w poprzek włókień i wtedy się ładnie kruszą i można odłamywać kawałeczki podczas ćwiczeń. No i na ludzkim party też będą przebojem, jeśli tylko je posolić :-P .
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 26 mar 2013, o 22:42

Biorąc pod uwagę fakt, że mój syn zawsze sprawdzał smak nowej karmy, to wcale nie zdziwiłabym się, gdyby wziął takie czipsy na imprezę.
Ale nie pozwolę objadać psa!!! Jemu też się coś należy :roftl:
Ewa-Hunter
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 28 mar 2013, o 18:43

Upiekłyście już coś dla psów, czy tylko mazurki?
Pochwalicie się?
AnnaJagna
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje