Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 29 mar 2013, o 17:20

Ja dzisiaj upiekłam ciasteczka tylko zmniejszyłam porcję i trochę zmodyfikowałam przepis Ewy,
usmażyłam kurze serduszka i kilka okrawków mięsa cielęcego, które "wygospodarowałam" przy robieniu pasztetu ;-)
usmażone mięsko, zmieliłam na patelnię (zgodnie z sugestią Ewy) i dodawałam pozostałe składniki na tzw."oko", żeby masa związała się ale nie przylegała do rąk. Część mąki zastąpiłam mielonym siemieniem lnianym. Zagniotłam, pokroiłam, upiekłam i wyszło tak:

Obrazek

Odbyła się już degustacja :ok: i faktycznie łatwo można wyegzekwować każdą komendę :D

Następnym razem zrobię więcej ciasta i zamrożę na surowo w kilku porcjach. Jak się będą kończyły smakole to odmrożę i upiekę następne. Będzie pewność, że się nie popsują.
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Pochwały: 16

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 29 mar 2013, o 22:45

Mniam:) Wyglądają pysznie!!

Właśnie też skończyłam ciasteczka dla Huntka, te z wątróbką - chyba stały się specjalnością domu :roftl:
Hunt cierpiał i czatował na to, co spadło na podłogę :roftl: ale już większość bezpieczna w zamrażalniku :diabeł:
Ewa-Hunter
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez pupil » 2 kwi 2013, o 11:23

Ale frykasy:) Może spróbuję zrobić te ciasteczka:) gorzej jak pies nie będzie chciał jeść niczego innego:)
pupil
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 2 kwi 2013, o 17:17

Świetny przepis na kopytka wątróbkowe! Jak tylko Dasko podrośnie na tyle, żeby mógł je chrupać to napewno zrobię! :D
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 kwi 2013, o 14:01

Ja myślę, że już sobie znimi poradzi, skoro gryzie karmę ;p Często piekłam Norze ciasteczka wątróbkowe, ale potem się uczuliła na kurczaka i przestałam ;(
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 3 kwi 2013, o 18:46

Narazie karmę dostaje jeszcze namoczoną.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 kwi 2013, o 19:01

Ja myślę, że bez problemu sobie poradzi. Nora odkąd ko mnie trafiła jadła suchą karmę(namoczoną też) :D
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 4 kwi 2013, o 01:01

Tanorja napisał(a):Ja myślę, że już sobie znimi poradzi, skoro gryzie karmę ;p Często piekłam Norze ciasteczka wątróbkowe, ale potem się uczuliła na kurczaka i przestałam ;(

No to może warto spróbować upiec ciacha z wątróbki wołowej ?
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 4 kwi 2013, o 11:41

AnnaJagna napisał(a):
Tanorja napisał(a):Ja myślę, że już sobie znimi poradzi, skoro gryzie karmę ;p Często piekłam Norze ciasteczka wątróbkowe, ale potem się uczuliła na kurczaka i przestałam ;(

No to może warto spróbować upiec ciacha z wątróbki wołowej ?

Własnie ciągle się przymierzam. Ciasteczka piekłam zwykle przy okzaji, jak kupowałam watróbkę drobiową dla kotów :ooops:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 4 kwi 2013, o 21:42

Nie wiem jak z tą wątróbką wołową, ale z wieprzową ciastka są super. Zawsze robię z wieprzową, bo jakoś tak zaczęłam i tak mi zostało :lool:
Ewa-Hunter
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Pochwały: 7

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje