Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Onka » 06 mar 2012, 16:44

Cześć czy wasz pies je dużo domowego jedzenia bo mój tak. Jeśli chodzi o przepisy to dajcie jakie macie.
A TO MOJE PRZEPISY:

Ciasteczka pasztetowe
60 dkg pasztetowej
3 łyżki suszonego majeranku
2 jajka
2 szklanki mąki
Całość wymieszać do uzyskania konsystencji ciasta i piec na blasze ok. 20 min. w 200 stopniach.

Serowe kosteczki
2 szklanki mąki razowej
1 i 1/4 szklanki utartego żółtego sera
2 ząbki drobno pokrojonego czosnku
1/2 szklanki oleju roślinnego
5 łyżek stołowych wody
Mąke, ser, olej i czosnek wymieszać (można użyć miksera), stopniowo dodając wodę. Ciasto rozwałkować do grubości ok. 1 cm i używając foremki wyciąć kształt kości. Piec w temperaturze ok. 200 stopni C. przez 10-15 minut, aż ciasteczka się przyrumienią. Przechowywać w szczelnym pojemniku lub w lodówce.

Ciasteczka marchewkowe
szklanka ugotowanej i zmiażdżonej marchewki
2 jajka
2 łyżeczki czosnku
1 szklanka mąki
1/2 szklanki płatków owsianych
1/8 szklanki mąki ryżowej lub zarodków pszennych
Wszystkie składniki wymieszać i wyrobić ciasto. Rozwałkować i wykrawać ciasteczka. Piec około 45 minut aż zrobią się brązowe i chrupiące.

Tradycyjna kasza z kurczakiem.
Ryż z \marchewką i mięskiem.
Rosołek.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 09 mar 2012, 10:50

A to dla psa czy dla Twojego faceta ;-). Muszę to pokazać żonie, bo ja nie jadam takich frykasów :lool::lool::lool:

Krzysztof

Dla gotujacych fajna stronka
http://www.dogomania.pl/threads/67996-P ... ie-dla-psa
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Avatar użytkownika
Nadworny dietetyk
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Wiek: 62
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 21
Dołączył(a): 14 lut 2011, 12:56

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez niya » 09 mar 2012, 11:55

Krzysztof dziękuję, że to napisałeś bo poczułam głęboki wstyd, że ja tyle pracy nie wkładam w jedzenie dla rodziny, o psie nie wspominając :roftl:, niestety nie mam tyle czasu ile bym chciała spędzać w kuchni więc gotuję proste szybkie dania a najlepiej jednogarnkowe typu zapiekanki, bigos, makarony itd... zresztą my i tak jadamy poza domem głównie niestety .....
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 32
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Onka » 09 mar 2012, 19:40

Zdecydowanie dla psa, a co tak apetycznie brzmi????
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta
Lokalizacja: polska
Dołączył(a): 15 gru 2011, 17:57

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 04 lis 2012, 20:31

To ja się pochwalę...właśnie piecze się druga partia ciasteczek wątróbkowych :yahoo:
Pierwsza już wystygła. W paszczy Huntka znikają migiem, a w oczach zostaje żal, że tak mało :roftl:

Zmodyfikowałam przepis, a właściwie sposób wykonania.
Wszędzie czytałam, że szybko się psują, a poza tym potrzebne mi twarde ciasteczka-smaczki, które nie rozmaślą się w kieszeni i mogą trochę postać (na zapas? eeee...chyba nie da rady!)
A więc:

KOPYTKA WĄTRÓBKOWE
4 jaja
1/3 szklanki oleju
0,5 kg wątroby
1 łyżeczka czosnku granulowanego (miałam w domu tylko taki)
2 szklanki mąki

Wątróbkę pokroić w małe kawałki i obsmażyć na oleju (1/3 szklanki wg.przepisu) sprawdzić, czy nie są surowe w środku.
Zmielić usmażoną wątróbkę. Najlepiej nad patelnią, bo wtedy cały olej wcieknie w tę masę.
Ugnieść jak ciasto na kopytka z jajkami, mąką i czosnkiem. Musiałam dodać to czwarte jajko, bo masa była za sucha i kruszyła się.W normalnym przepisie są tylko 3 jajka.
Kroić kawałki tego"ciasta" i ręką rozwałkować je na rulonik grubości palca i pokroić je na cienkie kawałki o grubości 0,5 cm.
Wyjdą takie bardzo chude kopytka. Masa nie lepi się, więc nie trzeba obtaczać jej w mące.
Rozłożyć na blasze, najlepiej na papierze do pieczenia w małych odległościach, bo nie rosną w trakcie pieczenia i piec 25 minut w temperaturze 200 stopni.
Hm... każdy piekarnik jest inny więc lepiej pilnować.
Sprawdzałam rozłamując ciasteczko, jak środek był już w 1/2 taki jasny jak "skorupka" to wyjęłam.
Z tej ilości „ciasta” wyszło mi 0,70 kg ciastek, a na sztuki 403 (poilczyłam!)

Mam nadzieję, że ponieważ mięsko było wcześniej przesmażone, to nie będą się psuły :roftl:
Huntek cierpi, bo pachnie w całym domu :roftl:

Tak to wygląda przed upieczeniem
Obrazek

Tak już po...
Obrazek
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 57
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 lis 2012, 20:40

Ewa to jest myśl :brawo:

bo ja jak pieczę to robię placki na blasze, a to potem ciężko dzielić, jak ciut poleży...
A jak to to takie małe już jest to lepiej...

aaa jak skończą się te ciasta i zrobię im przerwę, w między czasie inne upiekę.....
to następnym razem jak będą wątróbkowe to zrobię takie kopytka :ok:

ale jeszcze raz gratuluję pomysłu :ok:
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 24
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 04 lis 2012, 20:44

Dzięki :roftl:Ja po prostu mam już dość kupowania smaczków! Z torbami przez tego psa pójdę :mur:
Nie wiem tylko po co w większości przepisów jest czosnek? Może żeby się nie psuło?
Jak już wykorzystamy wątróbkowe, to może poeksperymentuję z innym mięskiem, np. mielonym - żeby się nie narobić :diabeł:
Jak wyjdzie, to dam znać :-)
Później zapakuję te dzisiejsze w pudełka po smaczkach i zobaczę jak długo mogą postać w temperaturze pokojowej.
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 57
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 04 lis 2012, 20:53

no ja właśnie czosnku nie daję... za pierwszym razem nie dałam, psom smakowało... to potem było: nie mieszaj, bo jeszcze nie będzie im smakować :D:D:D

ale wydaje mi się, że czosnek nie ma nic wspólnego z ich długością przydatności.. ja trzymam w wiadereczku, które jest ciągle otwarte..w pokoju pachnie, a wytrzymały mi ponad tydzień.. stwardniały trochę, ale nie popsuły się.. w temp. pokojowej...

ja myślałam, aby zrobić z serduszkami kurzymi, ale w sumie to na końcu dałam i tak surowe, bo ciastek nie chciało mi się robić :D:D
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 24
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 13
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Ewa-Hunter » 04 lis 2012, 21:05

To następnym razem dam sobie spokój z tym czosnkiem. Za to warto spróbować z kurzą wątróbką :roftl:
Tylko że czytałam gdzieś, że pies nie powinien jeść wątróbki. Do tej pory mu nie dawałam.
Nie wiem już jak z tą wątróbką w końcu jest. Ale zdecydowanie ją uwielbia :roftl:

A ciasteczka się sprawdzają - właśnie Huntek robił slalom między moimi nogami. Wszystko za ciasteczko :yahoo:

Jak na smaczki są jednak ciut za duże, więc łamię je na pół - na razie nie rozpadają się. Zobaczymy jak to będzie, jak trochę postoją
Ewa-Hunter
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hunter
Imię: Ewa
Wiek: 57
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Dołączył(a): 31 maja 2012, 20:59

Re: Przepisy na domowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 05 lis 2012, 21:48

Podziwiam, po prostu podziwiam. :ooops:
Moje psy uwielbiają smaczki z kurzych serduszek.
A robi się je następująco:
1/2kg serduszek dzielimy na trzy mniej więcej równe porcje.
Dwie z nich pakujemy do woreczków, które następnie umieszczamy w zamrażalniku.
Trzecią część kroimy, każde serduszko na plasterki grubości ok. 1,5mm.
Wołamy psy, wydajemy im komendy (które w tym momencie są wykonywane błyskawicznie!), po czym nagradzamy psy plasterkami serduszek! :roftl:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 41
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 19
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post