Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Prześwietlenie tylko Wrocław?

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 23 mar 2015, 23:19

chciałam zapytać czy prześwietlenie kręgosłupa i stawów biodrowych "robi" się tylko we wrocławiu? Ponieważ wdałam się w zawziętą dyskusję z moją znajomą, która twierdzi, że badanie takie aby było ważne (?) powinno być zrobione właśnie tam.
ojeja
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Re: prześwietlenie tylko wrocław?

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 24 mar 2015, 09:12

w Polsce masz chyba 10 weterynarzy upoważnionych przez zkwp do robienia rtg stawów łokciowych i biodrowych z wpisem do rodowodu.my Dantego wieźliśmy do Poznania.W Poznaniu są dwa gabinety wiem że jest we Wrocławiu i Warszawie i Lublinie,kiedyś na internecie znalazłam listę tych lekarzy.
http://www.novascotia.pl/index.php?mod= ... _dysplazja
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Prześwietlenie tylko Wrocław?

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 25 mar 2015, 11:25

Chodzi tylko zapewne o prześwietlenie do rodowodu. Normalne wykonujesz u każdego lekarza który się na tym zna i ma rtg. Warto szukać kogoś sprawdzonego :-)
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Prześwietlenie tylko Wrocław?

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 25 mar 2015, 13:05

nie, nawet nie chodzi o wpis do rodowodu. Chodzi tylko o prześwietlenie, w celu "sprawdzenia" czy ze stawami wszystko jest ok. ponieważ znajoma dopatrzyła się kulawizny u swojego psiaka - kundelka. I to samo jej mówiłam, że każdy znający się na rtg lekarz jej powie co z psiakiem :-).
ojeja
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 3
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Re: Prześwietlenie tylko Wrocław?

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 25 mar 2015, 18:33

a to jeśli nie chodzi nawet o wpis do rodowodu to można wszędzie zrobić takie rtg :)najlepiej u dobrego weterynarza :)
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 31
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 13
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Prześwietlenie tylko Wrocław?

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 26 mar 2015, 08:09

Bez wpisu do rodowodu można wszędzie, gdzie mają sprzęt, ale nie wszędzie zrobią to dobrze, a to może skutkować złą diagnozą, więc lepiej się wybrać do kogoś, kto się na tym zna.
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 23
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post