Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Przybieranie masy mieśniowej

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 6 maja 2018, o 20:20

Witam,może źla kategorie wybrałem ale nie wiedziałem.gdzie z resztą nie ważne
Mam 11 miesięczną suczke i do innych psinek jest ona strasznie chuda i nie ma wgl ona zadnej masy mieśniowej na początku myślałem ze z czasem to przyjdzie ale to tego mometu nic z tego waga może jest duża około 35 kg,ale nawet młodsze psiaki są bardziej masywane,może to wynika z jakieś.choroby mam w skrócie takie źle myśli zeby nie zdechła bo są rozmaite choroby a może to wynika z mojej winy ale to chyba wątpie ma ona cały czas jedzenie i wode i coś tam z rodziną jej dajemy kawałek kiełbasy itp-ale z tym uważamu co dajemy nie tam zadnej czekolady czy chleba bo podobno jest to bardzo szkodliwe
Pomoże mi ktoś z tym
Dzięki za wszytkie odpowiedzi,pozdro dla ciebie i pieska
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Re: Przybieranie masy mieśniowej

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 7 maja 2018, o 14:24

Owczarki "masywnieją" po drugim roku życia i nabierają "masy". Ważne jest karmienie produktami dobrej jakości, nie karmami marketowymi, sporo ruchu,ale tak,by nie przeciążyć stawów tak młodemu psu, wskazane jest pływanie.
Mój też był szczypiorkiem, zmieniło się to, kiedy skończył 2 lata- zaczął mężnieć i po zmianie diety, na chrupkach zamiast przytyć-chudł.
Pamiętaj też,że suczki są drobniejsze od samców,a w samej rasie jest dużo różnić jeżeli chodzi o budowę,czy wzrost.
Jeżeli sunia jest zdrowa, nie ma problemów z trzustką,czy innymi schorzeniami,to może przemyśl zmianę chrupek na lepiej odpowiadające jej temperamentowi,czy wiekowi. Każdemu psu służy co innego, podobnie,jak ludziom.

Autor postu otrzymał pochwałę
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Re: Przybieranie masy mieśniowej

Nieprzeczytany postprzez Soniaduża » 7 maja 2018, o 14:58

Dziękuje przemyśle to,narazie używam brity ale chyba się przezucze na coś innego
Soniaduża
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sonia
Imię: Gracjan

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje