Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Szkolenie, seminaria, zawody, filmy.

Re: Przygotowanie do egzaminu BH

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 9 wrz 2014, o 13:04

Cóż, fajna byłaby taka baza "suchych informacji" o szkoleniowcach - jakie psy mają, w czym się specjalizują, jakie metody stosują, jaką szkołę reprezentują i z jakiej się wywodzą, jakie patenty dopuszczają do użycia, do jakich egzaminów przygotowują, do kogo adresują swoje kursy itd. ale chyba to jest niewykonalne.

Co do kwiatków szkoleniowych, to spotykam takie w drugą stronę. Mam okazję obserwować pracę jednego z trenerów spod szyldu WŁ. I powiem tak - tak oryginalnego połączenia starej szkoły, wyłącznie pozytywnego w założeniu szkolenia, klikera i teorii dominacji to ja nigdy nie spotkałam ;)

Był też z wizytą i pan z młodym rottkiem, szukający kogoś kto poprowadziłby ich do IPO, bo przeprowadził się z Łodzi, tam ćwiczył w pewnej szkoke i teraz tutaj szuka - był zafascynowany metodami Scucki oraz Bellona. Jego pies oczywiście nosił OE - niestety właściciel używał jej w sposób nielogiczny i emocjonalny... pies wącha siuśki za długo? BZZZ. Chciałby żeby pies nauczył się pływać, ale jak podchodzi do stawu, to teraz nie chce by pies ubrudził mu samochód - BZZZZZ. Pies sie ekscytuje nowym miejscem za bardzo? BZZZZ. Na takim poziomie była obroża, że pies piszczał z bólu. Trudno powiedzieć czy to wina poprzedniej szkoły i czy własnie takie użycie promowali (jak miałam styczność z tą szkołą raz, to odniosłam wrażenie, że OE owszem - ale nie w taki sposób) - ale na pewno proponowanie klientom OE jako środka w pewnych przypadkach kończy się właśnie taka fatalna fascynacja.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 9 wrz 2014, o 21:54

Brawurka napisał(a):
gochadrozdek napisał(a):A ja myślę, że warto by było stworzyć taką bazę, gdzie szkoleniowcy organizują po zakończonym kursie dla swoich kursantów oficjalne egzaminy, które potwierdzają przygotowanie psa podczas takiego kursu.
Polecane szkoły i szkoleniowcy na forum już są w innym temacie. Brakuje moim zdaniem właśnie takich szkół, gdzie kurs kończy się egzaminem.

Gosia, a co to są oficjalne egzaminy? Wewnętrzne w szkole? Bo te ZKwP-owskie organizuje ZKwP, a nie żadna szkoła.

Nie, nie wewnętrzne, ale właśnie te ZKwP. Są prywatne szkoły (m.in. w Warszawie, Toruniu, Gościeńczyce), które po zakończeniu zorganizowanych przez siebie kursów, zapraszają sędziów związkowych na taki egzamin. Oczywiście te egzaminy są otwarte dla innych. Nie są to place ZKwP, nie prowadzą tam szkolenia instruktorzy ZKwP, ale jednak udaje się tym szkołom zorganizować takie egzaminy.
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 10 wrz 2014, o 08:26

Nanami napisał(a):Jego pies oczywiście nosił OE - niestety właściciel używał jej w sposób nielogiczny i emocjonalny... pies wącha siuśki za długo? BZZZ. Chciałby żeby pies nauczył się pływać, ale jak podchodzi do stawu, to teraz nie chce by pies ubrudził mu samochód - BZZZZZ. Pies sie ekscytuje nowym miejscem za bardzo? BZZZZ. Na takim poziomie była obroża, że pies piszczał z bólu.

Takiemu panu bym zafundowała podobną "szkołę" obroża na szyje i bym go waliła prądem wg własnego widzi mi się. Najpierw bym np. pozwoliła oglądać mecz w TV a następnym razem, BZZZZ bo nie ma czasu na mecz, jest inna rzecz do zrobienia. Za długo patrzy na wystawę sklepową czy jakiś ładny samochód BZZZZ. Zobaczymy co on by z tego zrozumiał. Psu współczuję...
Nie mam nic przeciw OE ale użycie jej musi być fair w stosunku do psa a nie wg tego jaki właściciel ma humor.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje