Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez emty13 » 22 lis 2012, 21:52

Witam! :)Jestem tu nowy, więc prosiłbym z góry o małą wyrozumiałość :)

Od dawna poszukuję długowłosego szczeniaka. Niestety nie mam dużo pieniędzy, aby kupić rasowego szczeniaka, więc pomyślałem, że zgłoszę się do Was.
Macie jakiegoś na oddanie? ewentualnie na sprzedanie? Cena do 250zł. Niestety więcej nie mam.. Obiecuję, że źle mu u mnie nie będzie :)
emty13
Losowy avatar

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez sylwia1231 » 22 lis 2012, 21:54

poszukaj po schroniskach ,tam jest bardzo dużo potrzebujących ,kochanych psów.Kture czekają na dom
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Wiek: 43
Lokalizacja: k-pomorskie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 20 sty 2012, 20:20

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez emty13 » 22 lis 2012, 21:58

Byłem już w 3 schroniskach, ale mieli tylko dorosłe psy. Szukam szczeniaka, chciałbym go wychować od małego
emty13
Losowy avatar

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez Aga i N » 22 lis 2012, 22:28

Witaj.
Chcesz przeznaczyć 250zł na zakup psa, a co dalej? Jeśli np. tego konkretnego psiaka [czego nie życzę] dopadnie jakaś typowa choroba dla tej rasy, np. dysplazja czy choroba układu trawiennego - to zdajesz sobie sprawę z tego że 250zł to i miesięcznie będzie mało na utrzymanie takiego psa w godziwych warunkach?
Samo szkolenie psa to koszt rzędu min. 400zł miesięcznie... a gdzie tu opieka weterynaryjna, jedzenie, suplementy, obroże antykleszczowe, akcesoria, zabawki, pokrycie wyrządzonych szkód jak obżarcie nowej skórzanej kanapy...?
Naprawdę "głupi" preparat do czyszczenia psich uszów przy zapaleniu ucha zewnętrznego to 65zł, antybiotyk drugie tyle i koszty dojazdu do weterynarza nie są małe przy obecnych cenach paliwa. A owczarek potrafi sobie zawiać uszy, oj potrafi....
Przemyśl jeszcze raz, czy aby na pewno jesteś w stanie poświęcić psu tyle uwagi ze swojej strony, kontaktu, aktywności ile ta rasa potrzebuje oraz czy jesteś w stanie w razie choroby leczyć swojego psiaka tak, aby był jak najszczęśliwszy u Twojego boku...
250zł to nawet nie minimum ile owczarkarz przeznacza średnio w miesiącu na utrzymanie swojego psa......
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez Szpak » 22 lis 2012, 22:48

Aga, utrzymanie psa kosztuje i chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę. To, że chce się kupić szczyla za niewielkie pieniądze nie oznacza, że nie będzie nas stać na jego utrzymanie. Jeden z moich psów kosztował więcej niż mój samochód :roftl:czy to oznacza, że będę w stanie zapewnić godne warunki zwierzakowi? W życiu pieniądze są ważne, ale nie najważniejsze.

Emty13 powodzenia w szukaniu, niedaleko od Ciebie są dwa psy rodowodowe niewystawowe do kupienia, cena nieco wyższa niż 250zł. Dzwoń, pytaj.
Szpak
Avatar użytkownika
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 13
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez Aga i N » 22 lis 2012, 23:13

Basia, nie mam złych intencji, po prostu mam zbyt wybujałą wyobraźnię i zaraz mam przed oczyma widoki smutnych psich oczu w kojcach których nikt nie kocha...
Oczywiście że pieniądze nie są żadną miarą w miłości. Przecież znam-y tyle wspaniałych właścicieli z owczarkami których adoptowali, przygarnęli i tworzą wspaniałą więź ze sobą aż serce się raduje. Także cena nie gra żadnej roli.
P.S. Kiedy płaciłam za Nazgula był również równowartością naszego ówczesnego samochodu. Taki fajny pełnoletni, zadbany na maxa i podobno do dzisiaj jeszcze jeździ :)O abs i wspomaganiu kierownicy można było sobie pomarzyć, a klimę włączało się poprzez majtanie wajchą przy oknach i na szyberdachu, tylko niewiedzieć czemu była w temperaturze powietrza z zewnątrz hihi :roftl:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez Bazooka » 23 lis 2012, 00:17

A ja uwazam ze Aga ma racje! bardzo szybko mozna sie przeliczyc z kosztami posiadajac psa...
Np mnie ostatni rozstroj zoladka Akkbara kosztowal tylko...380 Euro! W tym bylo badanie kalu i krwi w kierunku choroby trzustki... :nea:
I co? jesli mlody kupi psa za uzbierana kase a piesek zacznie chorowac...(nie daj Boze!)
Bazooka
Losowy avatar

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez Wadera » 23 lis 2012, 12:45

Dopiero co były dwa szczeniaki do adopcji (krótkowłose) - wystarczy dobrze poszukać.
Pytanie czy umiesz wychować psa, a jeśli nie masz doświadczenia skąd weźmiesz kasę na szkolenie? Przejrzyj działy na forum, a zobaczysz ile problemów jest z młodymi ON/DON - czy na pewno sobie z nimi poradzisz?
Miałam w swoim życiu sporo psów - jedne były od szczeniaka, inne przygarnięte w wieku dorosłym i nie ma żadnej różnicy jeśli chodzi o przywiązanie do właściciela. Czy te dorosłe psiaki ze schronów nie mają już szans? :(

Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez emty13 » 24 lis 2012, 16:53

Zwierze nie choruje tak często jak człowiek, więc nie przesadzajmy. Rozumiem, że wydatki na zwierze nie są małe bo sam mam dwa koniki polskie, koszatniczkę oraz 8 letniego white teriera.

Sprawa finansowa wygląda tak słabo u mnie, ponieważ ten pies ma być prezentem dla mojej mamy, która przepada za zwierzętami. Nie poproszę rodziców o pożyczkę na coś co mam im kupić. W skarbonce mam jedynie 250zl, ale udało mi się dziś kupić normalnego owczarka po kosztach weterynaryjnych z czego bardzo się cieszę.

Myślę, że temat jest do zamknięcia. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Pozdrawiam!
emty13
Losowy avatar

Re: Przyjmę długowłosego owczarka

Postprzez puma » 24 lis 2012, 16:58

Co to znaczy 'normalny owczarek po kosztach weterynaryjnych' ?
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 26
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post