Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 20 lut 2016, 22:15

Wojna jak wojna, a dyskusja o inseminacji? Ze wszystkimi aspektami..... :roftl:
ulvhedinn
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Magda
Wiek: 37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 16
Dołączył(a): 27 lip 2014, 18:07

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 21 lut 2016, 12:35

Znaczy z jakimi aspektami? Jak ja bym to zrobił będąc na miejscu ... :roftl::roftl::roftl:

Wracając do tematu poradźcie jakieś przysmaki, dla których pies w głowę dostanie. Przysmaki brita nie zrobiły u nas szału. Na spotkaniach z psami dziś wzięłam pociętą na kawałeczki parówkę drobiową. Zajęcia trwają godzinę i pod koniec zajęć miałam wrażenie, że Hera się tą parówką najadła i miała mnie już w d.... Patrzyłam na te ciasteczka wątróbkowe do zrobienia, ale czy one są wystarczająco twarde? A z drugiej strony czy da się to na drobne pociąć, nie pokruszą się? Wolałabym jakiegoś gotowca jednak :ooops:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 21 lut 2016, 13:11

Zamierzam dzisiaj upiec te ciasteczka wątróbkowe. Wypchałem dzisiaj kongo gotowcami. Myślałem że mu trochę zajmie a tu po minucie było pozamiatane. Jak tak dalej pójdzie to mnie z torbami puści ;-)
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 21 lut 2016, 14:22

xxxkaluniaxxx napisał(a):U nas długo zajęła małą tchawica wołowa :Dtydzień ją męczyła :D

U mojego poszla w 5minut:P najdluzej mu sie schodzi z koscia z krowiej nogi.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 21 lut 2016, 14:38

Zgój jakbym mogła prosić Cię o ocenę tych ciasteczek. Czy twarde, czy raczej miękkawe, czy da się na drobne kawałeczki to pokroić, czy nada się na kawałeczki nagrodowe przy szkoleniu.
Byłabym wdzięczna za recenzję :lool:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 21 lut 2016, 14:42

Na pewno podzielę się swoimi uwagami. Na razie czekam na wątróbkę. Aaaaa że żona na shopingu to może to chwilę potrwać zanim ją dostanę. ;-)

P.S. Chciałem utworzyć galerią Zbójowi ale jeszcze nie do końca ogarniam jak wstawić zdjęcia (nie z sieci). Podpowie ktoś może być na prv. żeby nie mieszać w wątku.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 21 lut 2016, 17:29

Ja ze smakołykami świrowałam jak głupia :Dkosteczki macedowe, ciasteczka miętowe i inne bajery potem nie chciało mi się iść do zoologa to parówkę zaczełam kroić :DKiedyś parówki zabrakło bo brat wsie zjadł to stwierdziłam że karmę wezmę bo nic innego nie miałam :DJakie było moje zdziwienie że ta mała grymasząca przy misce małpa wcina kulki jak głupia :D
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 21 lut 2016, 17:42

Hera na swoją karmę się jakoś wybitnie nie rzuca, po za tym ona w ogóle mało na raz zje. Na godzinne zajęcia wzięłam pocięte 3 paróweczki. Po zjedzeniu myślę dwóch miała już dosyć i mnie zlała a była bez jedzenia od rana. Potrzebuję czegoś takiego od czego nosa nie będzie w stanie oderwać!
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 21 lut 2016, 17:48

Barca nie za bardzo jest chętna na jakieś smakołyki ale u nas czasami i tu nie śmiejcie się gruszka jabłko czasami parówka ale najlepiej serca drobiowe bo nie brudzą tak jak wątroba a najlepsza oczywiście jest piłeczka :mur:
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Przysmaki dla psa

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 21 lut 2016, 22:12

Właśnie wróciliśmy ze spaceru. Testowaliśmy nowe smaczki :lool:Zbój na szelest woreczka siedział przy nodze i czekał na kawałek moich wypocin jakby to był kawior :yahoo:Ale od początku:

Co do przygotowania:
* Przepis nie podaje jak ma być ustawiony piekarnik. Ja ustawiłem na grzanie z dołu i z góry (bez termoobiegu),
* konsystencja "gęstego jogurtu" to należny określić na oko i trudno opisać jak ma wyglądać. Wydaje mi się że to jest kwestia prób i błędów.
* nooo i ta bazylia i oregano... ja dodałem tylko oregano. Bazylia i oregano kojarzy mi się z pizzą więc podszedłem do tego sceptycznie dając tylko odrobinę. Myślę że można by tu pokombinować i zamiast przypraw dodać coś innego np. tuńczyka lub coś co nasz psiak lubi. Tu może się okazać że po upieczeniu nie będzie takie ciągliwe więc trzeba przetestować.
Co wyszło:
Wyszedł placek który wyglądem przypominał zakalec w cieście. Kolorystycznie podobny do pasztetu a jeśli chodzi twardość to można porównać z naleśnikiem (tylko mój miał 0,5 cm :roftl:). Bardzo łatwo się kroi. Ja kroiłem nożem do pizzy w paski a potem w mniejsze kostki. Nawet jak ukroiłem zbyt duży kawałek to potem łatwo go przerwać na pół i w ogóle się nie kruszył. Podzieliłem na porcje i część zamroziłem (kilka sztuk zostawiłem do wyschnięcia aby zobaczyć czy dalej będzie można je bez problemu dzielić).

Ogólnie uważam że warto spróbować. Koszt niewielki a przygotowanie to kilkanaście minut plus pieczenie. Następnym razem spróbuję dołożyć inne składniki aby wzmocnić zapach.

aha jeszcze jedno: zapach który się z tego unosi nie należy do przyjemnych. Wietrzenie chałupy musowe ;-)

P.S. Dajcie znać jak uda Wam się zmodyfikować przepis.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post