Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Przyzwyczajenie do miejsca

Nieprzeczytany postprzez Letty » 31 sie 2012, o 17:59

No więc.. Mam duże podwórko, podzielone na dwie części. Lara ma otwartą bramę kiedy jestem w domu i chodzi sobie po całym podwórku, jednak gdy wszyscy jesteśmy poza domem zostawiam ją po drugiej stronie. Jednak wracam, a okazuje się, że Lara już na mnie czeka przy bramie wjazdowej.. ^^ Ogólnie problem tego rozwiązałam, za drzewem była niska siatka i ona przeskakiwała przez siatkę na działkę, a z działki na drugą stronę.. Zrobiłam już zabezpieczenia, ale nadal się obawiam, że zacznie przeskakiwać przez ten wyższy płot jeśli się nie przyzwyczai, tym bardziej, że niebawem nie będzie mnie w domu dłuższy czas niż 2-3h. Więc mam pytanie, może ktoś z Was miał podobną sytuację? Możecie mi doradzić co robić, żeby ona zrozumiała, że trochę posiedzi tam, ale w końcu wrócę i ją wypuszczę. Wiem, że nie może kojarzyć tego miejsca jako takiego, gdzie nie ma z nikim kontaktu. Dlatego chodzę do niej, bawię się z nią, nawet gdy biega po całym podwórko to szkolę ją tam, daję jej tam jeść, co jakiś czas kości itd. Jednak popełniłam już na samym początku błąd, mianowicie - dopiero teraz będzie miała budę -.- Wcześniej spała tak jakby pod drzwiami na takim tarasku na swoim posłaniu. Wiem, że powinnam już być przygotowana wcześniej na jej przybycie no, ale niestety, z pewnych względów, uwierzcie, nie dało rady. I pewnie teraz wyczuwa, że to właśnie TAM jest jej miejsce.. Poza tym zawsze więcej czasu spędza biegając po całym podwórku....
W każdym razie, jaką mogę zastosować 'taktykę', żeby ona w końcu skumała, że musi tam troche posiedzieć? Myślałam, że może dopóki jestem w domu, zamknąć ją tam na godzinkę i zanim jeszcze zacznie kombinować, piszczeć itd wypuścić, potem znowu na jakiś czas zamknąć i znowu jak będzie spokojna to wypuścić. Czy lepiej po prostu zamknąć i co jakiś czas wyglądać oknem, ewentualnie zwrócić uwagę, że ktoś ją obserwuje i ma nie kombinować :D aż w końcu załapie ten cykl dnia? Będę wdzięczna jak dacie mi jakieś rady, bo nie chce popełnić żadnego błędu.
No i niebawem pewnie pojawi się problem przyzwyczajenia do budy.. Już mam zamiar kupić jej od razu kość, zabawkę ( myślałam o kuli smakuli, może to będzie zabawka, która jej się po 5 minutach nie znudzi :p ), żeby kojarzyła te miejsce dobrze, ogólnie wiem jak powinno wyglądać te przyzwyczajanie, ale również nie pogardze jakimiś poradami z Waszej strony :) Z góry dziękuje :-)
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Re: Przyzwyczajenie do miejsca

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 31 sie 2012, o 18:11

Miałam dwa kundelki , które przeskakiwały i uciekały.Nie szło za chiny ich tego oduczyć.Są pewne rzeczy których ciężko psa oduczyć.Chyba najlepiej zrobić jej kojec z dachem lub bardzo wysokie ogrodzenie.
marta123456
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Letty » 31 sie 2012, o 18:14

No tego nie chcę ;) Jest jeszcze wystarczająco młoda, więc mam nadzieję, że ktoś pomoże mi znaleźć na to sposób. Tym bardziej, że tam ma tyyyle miejsca dla siebie, że powinna się cieszyć tym co ma i cierpliwie czekać. Ogólnie to wierzę również w to, że jak pojawi się tam buda (do której się przyzwyczai, a to też swoją drogą) to w końcu zrozumie, że tam jest jej prawdziwe miejsce.. Czekam na porady :)
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 31 sie 2012, o 19:14

Tak , tak , ale ja mówię to co moje psy robiły hehe
marta123456
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Letty » 31 sie 2012, o 19:15

Ok, ok :-)

-- 1 wrz 2012, o 16:12 --

Proszę o jakieś porady, bo jak pójde do szkoły to będzie już coraz trudniej ;<
ObrazekObrazek

Letty
Owczarkarz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje