Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Psie menu, przepisy dla gotujących :)

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 29 wrz 2011, o 20:58

KaMcIa21041991 - a dlaczego na sztucznej kostce rosołowej? toż to sama sól, gotuj bez żadnych przypraw, psy najlepiej tolerują surowe mięso lub gotowane bez niczego.
ja tam mojemu i ryby i kurczaki gotuję w samej wodzie, z ryżem i warzywami (chociaż najczęściej jest to sama marchewka bo najczęściej tylko ona znajduje się w lodówce ;) )

przepis na małe co nieco na śniadanie goto-wane dla nowych forumowiczy :-P jako jedna z wielu odskoczni od codziennego karmienia karmą:
wyjąć z szafy 2 puszki tuńczyka w sosie własnym (wodzie),
otworzyć dwie puszki tuńczyka,
wsypać do miski uprzednio odlewając połowę wody (daje ktoś z całą wodą?) i uważając na ślinotok psiura,
zanieść puszki tuńczyka do śmietnika,
i życzyć smacznego psu ;-)

ja preferuję minimum 2 posiłki dziennie, a Wy?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 30 wrz 2011, o 07:20

Aga i N napisał(a):
ja preferuję minimum 2 posiłki dziennie, a Wy?

mimo, że psom nie gotuję, i do jakiegoś czasu dawałam im raz dziennie, niedawni się przetrawiłam na 2 razy, i stwierdzam , że wcześniej chyba byłam jakimś tyranem aboco :roll: , jednak przy 2 posiłkach (mniejszych) lepiej funkcjonują :D
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 30 wrz 2011, o 12:36

Aga i N napisał(a):ja preferuję minimum 2 posiłki dziennie, a Wy?

ja słyszałam, że niby lepiej jak pies je raz dziennie i tak powinno się dawać. Staram się tego trzymać, ale wiadomo nie zawsze wychodzi ;(
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 30 wrz 2011, o 12:48

My też karmimy 2 razy dziennie + przy przygotowaniu obiadu jakieś skrawki spadną :whistle + pblizywanie wszystkich pudełeczek po smietanach jogurtach serkach (nie trzeba płukać przed segregacją :lool: )
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Amber » 22 maja 2013, o 10:45

Od jakiegoś czasu zaczęłam mojej Amber gotować nie ukrywam ,że mój pies jest niejadkiem :( wygląda czasami jakbym ją głodziła ogólnie próbowałyśmy wszystkiego chyba możliwego od suchej karmy ( jossera , royal, acanna, i purina) po barff i teraz gotowane a zapomniałam ze i puszki były. zupka jaką jej gotuje wygląda następująco :
2 kg ćwiartek z kurczaka
1 kg serduszek kurzych
1/2 kg wątróbki
pół woreczka włoszczyzny mrożonej
2 ząbki czosnku
na koniec dodaje płatki owsiane żeby to zagęścić i obieram i kroje te ugotowane ćwiartki z kości
taki ugotowany duzy garnek starcza nam na max 3 dni
czasami do tego dodaje łapki z kurki
A i mam pytanie ile wasze psiaki warzyły gdy miały rok ja cały czas mam wrażenie ze Amber jest za chuda
Agnieszka
Amber
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Agnieszka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 22 maja 2013, o 11:43

Przestawiamy się na gotowane. Menu wygląda tak:
-ryż gotowany z płuckami, tchawicami i co tam w pakiecie było(zmielone na dużych oczkach)+włoszczyzna
-makaron z mięskiem i warzywkami
-makaronik z podrobami i warzywami (żołądki, serduszka, płucka)
-ryż z jogurtem i tartym jabłkiem
-makaron z twarogiem
-ryż z rybką i warzywami
-makaron z rybką i warzywami
Rudemu bez różnicy, czy gotowane na wywarze, czy tylko zmieszane z gotowanym na wodzie.
Oprócz tego surowa marchew, jabłko, owoce wszelakie, pomidorek, rzodkiewka, czosneczku nieco, jogurty, jajeczko surowe i gotowane.
Wcześniej,na suchym, podchody do michy i wybrzydzanie,a teraz-micha tak czysta,że nie trzeba myć, dzika radość przed podaniem żarełka.
Waga w górę, muszę uważać,żeby gada nie zapaść.
Futro błyszczące :)
Pies wiecznie głodny :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 23 maja 2013, o 12:30

MY gotujemy w garnku zawsze jakieś mięsko, to kości, to żołądki, serduszka, czy jakaś gardziel, może kurze łapki. Do tego różnie albo kasza, albo makaron, czasem płatki owsiane. Zdarzy sie, że zostanie coś z obiadu to też psu wpadnie. Od czasu do czasu nawet chleb jak zostanie to pies zje. Kaja nie wybrzydza, jedynie co to zaczyna jedzenie od wyciągnięcia z garnka mięsa, ale wszystko jest zjedzone. Między tym miska suchej karmy. Każdy pies w naszej rodzinie był karmiony takimi mieszankami, i każdy był zdrowy. Żadnych problemów, żadnych chorób ;)
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 26 maja 2013, o 22:20

Chyba dołączymy do gotujących :) Wyszło przypadkiem...Sklep opóźnił dostawę karmy, a że trzeba było czymś nakarmić psiaki i nie chciałam kupować innej suchej, postanowiłam coś upichcić ;) Kupiłam wołowinkę ( jakiś rostbef, szponder) ze ścięgnami, ryż i marchew. Ugotowałam to wszystko i podaję od piątku z łyżką zmielonego siemienia lnianego. Psy wcinają, aż się uszy trzęsą :) Żadnych rewolucji, mało tego - qpki rzadko i...małe :)

Hmmm chyba zdradzimy TOTW ;)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 sie 2013, o 10:19

A czy do tego dawac suplementy? Ja narazie gotuje ryz plus piersi z kurczaka, marchew i jablko. Zeby zaczac od lekkostrawnej diety. Dodaje tez Canvit zielony. Zastanawiam się czy jak już dieta będzie bardziej urozmaicona to nadal stosować Canvit? Nowe mięsko i warzywa wprowadzam stopniowo. Teraz daję też jogurt i chudy twaróg i boję się o nadmiar wapnia przy jednoczesnym podawniu Canvitu... Co radzicie? Dasko m 6 mcy, więc rośnie...
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 9 sie 2013, o 10:22

Piersi kurczaka nie powinny być podstawowym pożywieniem psa. Dużo lepsze są "gorsze" kawałki mięsa, okrawki, chrząstki, tchawica itp.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje