Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Psy rasowe - cała prawda

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 23 paź 2014, o 14:48

W końcu pojawił się w Internecie ten film z polskim lektorem. Do tej pory widziałam tylko anglojęzyczną wersję.
Z ogromną przykrością się go ogląda. A podejście hodowców do tematu poraża. Szczerze wątpię, by ludzie mieli się ogarnąć, pójść po rozum do głowy i zawrócić z tej ścieżki, bo niezmiennie prestiż, pieniądze i władza są najważniejsze dla człowieka, jako gatunku. :-(

http://video.anyfiles.pl/videos.jsp?id=118881
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Re: Psy rasowe - cała prawda

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 23 paź 2014, o 16:01

Nabywca ma w ręce bat - i tylko nabywca. W wielu krajach wystawy nie są obowiązującą kwalifikacją do hodowli. Tylko nabywca decyduje, czy chce kupic normalnie zbudowanego - na przykład owczarka niemieckiego z linii użytkowej o prostej linii grzbietu i normalnym kątowaniu, czy kalekę tejże rasy, za to z szansami na wystawowe medale. Gdyby ten film dotarł do każdego przyszłego nabywcy, w hodowli psów wróciloby się do podstawy - użytkowości, zdrowia fizycznego i psychicznego.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 23 paź 2014, o 21:08

Ma Pani 100% rację.Pozdrawiam.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 24 paź 2014, o 17:57

Mnie najbardziej oburzyły wypowiedzi hodowców rhodesianów :głupol: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 24 paź 2014, o 22:37

Jest już druga część tego dokumentu. Została nakręcona rok później i pokazuje pewne zmiany w zasadach wystawiania i kwalifikacji hodowlanej w UK. Dużo jeszcze trzeba zrobić, ale pierwsze kroku już są. A wszystko to dzięki autorce bloga, która zdecydowała się obnażyć te okropności. Czasami wystarczy jedna odważna osoba.
Linki do bloga i filmów publikowałam tutaj już w zeszłym roku (bez lektora, ale chyba z napisami...), ale nie pamiętam gdzie dokładnie. Może komuś uda się znaleźć i wyrzuci link na ten wątek.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 paź 2014, o 22:47

Zauważyłam, że tylko hodowcy takich psów i sędziowie nie widzą problemu. No, ale reszta się "nie zna", "nie ma pojęcia o czym mówi" itp. Po wrzuceniu filmiku z suką z iksowatymi łapami (w ruchu!) usłyszałam, że "przed komputerem" nie da się ocenić jej budowy i jako dowód, że użytki też ciągną tyłki po ziemi wrzucono film z burkiem idącym w przykucu na kontakcie. :mur:

A ja zawsze powtarzam, że cieszę się, że mam kundla i jak to będzie dalej zmierzać w tym kierunku to nigdy nie będę mieć psa z hodowli... :on:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 paź 2014, o 07:09

Do znudzenia będę powtarzać, że nabywca ma w ręce bat. Nie kupować ze złych warunków, nie kupować po niezrównoważonych sukach, nie kupować kicających jak zajączki szczeniaków, ani takich, z których rodowodu wynika, że tatuś pokrył córkę a brat siostrę; i sami hodowcy wymogą zmiany regulaminu hodowlanego także w Polsce.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 paź 2014, o 10:58

Niedawno na jednej grupie wystawowej FCI była dyskusja o ON i ludzie byli zaskoczeni, że dawne burki w ogóle ktoś jeszcze hoduje i można je w Polsce kupić.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 25 paź 2014, o 12:15

Obejrzałam i byłam zszokowana podejściem Kennel Clubu i hodowców. Skóra cierpnie.Zgroza.
Mam nadzieję,że w Polsce nie dojdziemy aż tak do takiego momentu,że zacznie to dążyć w przeciwnym kierunku.
...I coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że jak w przyszłości będzie następny owczarek,to użytek z prostym grzbietem i normalnym zakresem ruchu.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 paź 2014, o 15:09

Dziś trafiłam na te filmy i jestem w szoku. W jaki sposób wybiera się psy do pracy w policji? Ktoś wie?

Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje