Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Puszka mięsna Rokus - zna ktoś?

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 12 mar 2013, o 09:53

Moja babcia wybrała się do osiedlowego zoologicznego. Chciała kupić coś dla Sparrowka, a że się nie zna, to zapytała sprzedawcę. Facet ma DONka, który jest wielki jak niedźwiedź - normalnie dwa Sparrowy :lool: . W każdym razie, polecił jej puszki ROKUS. Ja nie wiem co to, składu nigdzie nie ma (% mięsa). Tylko coś takiego:

Kompletna karma dla psa
Witaminy: A 1600I.E./kg, D3 330I.E./kg, E 10mg/kg
Skład: mięso, kurczak i produkty pochodzenia zwierzęcego, zboża, białko roślinne, minerały.
Analiza: białko 10%, tłuszcz 6%, popioły 3%, włókno 1,5%, wilgotność 76%.
Karmienie: podawać w temperaturze pokojowej
Trwałość: zawartość i witaminy w zamkniętym opakowaniu są przydatne do spożycia do daty na wieczku. Otwartą puszkę przechowywać w lodówce.

Może ktoś z Was wie coś na ten temat? Mogę to dać Małemu?

Nie chciałabym zrobić babci przykrości :-( . Choć następnym razem pójdzie do innego zoologa u nas :-P , w którym Sparrow jest "sławny" i polecą jej naszą Animondę :ooops:
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Re: Puszka mięsna Rokus - zna ktoś?

Nieprzeczytany postprzez dariex » 12 mar 2013, o 09:58

Jak mu podasz jednorazowo to pewnie nic mu się nie stanie - my też czasem wcinamy Mc Donalda.
Chociaż dla mnie wszystkie puchy są po prostu - z puchy :-P
dariex
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 mar 2013, o 10:32

Dokładnie, puszka raz na ruski rok nie zaszkodzi. N jest na suchej karmie, jak mu raz kupiłam Butchers'a - odmiana z sosem - to przeleciał przez niego. Także jeśli już, to preferuje puszki pasztetowe - o zbitej konsystencji. Ale nurkuje po nie do szafy je tylko w razie "W" [chomikuję też puszki z tuńczykiem], jak mi się worek skończy a nie mam wtachanego do domu drugiego itd.
Teraz byłam w Łodzi,tam się rozkłada dostawczak ze świeżo wędzonymi kośćmi [mmm ten aromat wędzonego w aucie], zawsze brałam kości, ale ciągle ludzie wiedzę że kupują takie "pasztety"... dopytałam się co to jest [pomielone chrząstki i wszystkie takie różne mięsne rzeczy, myślę że jest w tym niemalże 100% "zwierzątek"] - jak N to poczuł!!! Myślałam że mu oczy na wierzch wyjdą :roftl: Śmierdzi jak flaki, ale jaki Nazgul szczęśliwy :przerażenie: . A mnie odrzuca na ten zapaszek, obrzydlistwo, nie chcę wiedzieć co oni w to wkręcili. :mur: . Ale sądząc po tym że się nie popsuło w lodówce po 3 dniach to mam nadzieję, że nie jakiś przeterminowany syf z "Wioli".
W markecie nawet na to nie patrzę, tfffffu, ale wielokrotnie kupowałam z tego dostawczaka kości i mam jakoś do nich zaufanie bo zawsze były świeżutkie. Także raz na pół roku jakieś urozmaicenia psu nie szkodzą, a wręcz takie "dziwne" jedzenie psa uszczęśliwia :roftl: :roftl: :roftl: . Byleby nie kupowanie z premedytacją tego, co ma 0,0004% mięsa, bo na to to szkoda kasy.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 12 mar 2013, o 10:46

No my zawsze kupujemy Animondę Gran Carno (pachnie lepiej niż ludzki gulasz ang :D ), bo Sparrow nie tknie samego suchego niestety. Sensacji żołądkowych nie ma, Młody to uwielbia, więc chyba ok. Tylko właśnie się tak zastanawiam, że skoro na tym Rokusie nie chwalą się ilością mięsa, to chyba taka wybitna karma nie jest (w Animondzie 80% mięsa)...
Obrazek
Aśś
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 mar 2013, o 10:59

Aśś napisał(a):No my zawsze kupujemy Animondę Gran Carno (pachnie lepiej niż ludzki gulasz ang :D ), bo Sparrow nie tknie samego suchego niestety. Sensacji żołądkowych nie ma, Młody to uwielbia, więc chyba ok. Tylko właśnie się tak zastanawiam, że skoro na tym Rokusie nie chwalą się ilością mięsa, to chyba taka wybitna karma nie jest (w Animondzie 80% mięsa)...

80% w puszcze to jest.....wody, nie mięsa :lool: .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 12 mar 2013, o 11:02

Wacha się w okolicach 70%. Pomyłka. Ale też nie wody.

GRANCARNO® Adult Mix różnych mięs
52 % wołowina (wątroba, płuca, mięso, nerki, serce, wymiona), 31 % rosół, 8 % kurczak (serce), 5 % indyk (serce), 4 % dziczyzna (mięso)

GRANCARNO® Adult węglan wapnia Wołowina + serca
52 % wołowina (wątroba, płuca, mięso, serce, nerki, wymiona), 31 % rosół, 16 % serca, węglan wapnia

GRANCARNO® Adult Wołowina + kurczak
57 % wołowina (wątroba, płuca, mięso, serce, nerki, wymiona), 31 % rosół, 11 % kurczak (mięso, serce, wątroba), węglan wapnia

GRANCARNO® Adult Wołowina + jagnięcina
53 % wołowina (mięso, serce, wątroba, nerki, wymiona), 31 % rosół, 15 % jagnięcina (płuca, wątroba), węglan wapnia

GRANCARNO® Adult Wołowina + indyk
48 % wołowina (mięso, płuca, nerki, serce, wymiona), 31 % rosół, 20 % indyk (wątroba, serce, mięso), węglan wapnia

GRANCARNO® Adult Wołowina
68 % wołowina (mięso, serce, nerki, płuca, wąatroba, wymiona), 31 % rosół, węglan wapnia

GRANCARNO® Adult Wołowina + dziczyzna
61 % wołowina (mięso, serce, płuca, wątroba, nerki), 31 % rosół, 7 % dziczyzna (mięso), węglan wapnia

GRANCARNO® Adult z indykiem + kaczka
52 % wołowina (płuca, wątroba,mięso, serce, nerki, wymiona), 31 % rosół, 8 % indyk (mięso, serce), 8 % kaczka (serce), węglan wapnia

z http://www.animonda.de/index.php?sid=13 ... kqHABn6ICq
Obrazek
Aśś
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 mar 2013, o 11:06

Ale te 80% czy też 70% mięsa należy liczyć od tych pozostałych po odliczeniu wody 20%, czyli w całości masy mięso (i inne odzwierzęcego pochodzenia produkty, na przykład dzioby, pazury, skóra, pióra) stanowi 14-16%.
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 12 mar 2013, o 11:11

Nie o Animondzie jest ten temat, ja myślę, że to dobra karma. Gwarantują, że jest produkowana ze świeżego mięsa, nie odpadków, czy np. pazurów i dziobów. Nie ma zbóż, barwników i konserwantów. WRACAJĄC ---> ROKUS.

P.S. Widziałam różne puszki i widzę między nimi różnice. Animonda nie ma żadnego sosu, nie jest wyjątkowo miękka, nawodniona. Wygląda jak nasz gulasz angielski, z tym, że lepiej pachnie.
Ostatnio edytowano 12 mar 2013, o 11:19 przez Aśś, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Aśś
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 12 mar 2013, o 11:13

Marzena, jak Ty to liczysz, bo ja się nie mogę połapać ;-)

Co do Rokusa, jeśli na pierwszym miejscu jest składnik którego jest najwięcej, to jakieś czapi to to nie jest. Tak mi się wydaje, ale widzę że Marzena jest specjalistką w obliczaniu ilości mięska w karmie. :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 12 mar 2013, o 11:47

Aga i N napisał(a):Tak mi się wydaje, ale widzę że Marzena jest specjalistką w obliczaniu ilości mięska w karmie. :)

Absolutnie nie :-) . I po bliższym przeanalizowaniu składu chemicznego, stwierdzam, że mniej więcej może się zgadzać zawartość tego mięsa.
Marzena Gałczyńska

www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje