Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wszystko o wystawach i wystawianiu.

Pytania

Nieprzeczytany postprzez Rasty » 10 lip 2012, 22:11

Chcę wystawić swojego psa, i mam takie pytania.
- Czy wyrobienie mięśni psa jest ważne przy postawie?
- Czy miesiąc wystarczy na przygotowanie psa kondycyjnie i wyrobienie mu lepszego kłusu?
- Czy przy nawoływaniu postawa będzie lepsza?
- Czy można wyrobić kłąb dla lepszej postawy, czy po prostu pies taki ma i nic nie da się zrobić, (mój jest bardzo potężnej postawy, 46 kg, krótkowłosy, nie wygląda na otyłego)?
Pies ma rok i osiem miesięcy, było sporo problemów z łapami, powtarzająca się enostoza, dlatego jest bardzo słabo wyrobiony kondycyjnie i w kłusie, jak mu pomóc wyrobić ten kłus?
Rasty
Losowy avatar

Re: Pytania

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 11 lip 2012, 19:20

Jeśli postawa psu przychodzi trudno to wyrobione mięśnie pomogą, najlepiej zrobić tak aby pies w postawie przenosił ciężar ciała na przód a zdecydowanie pomaga w tym nawoływanie bądż też zainteresowaniem "czymś". Co do kondycji to w miesiąc powinna się poprawić ja zaleciłbym pływanie i jeszcze raz pływanie Co prawda pies ma już prawie 2 lata ale wzmocnienie mięśni piersiowych da efekt większej klatki piersiowej jak i ruch wysuwisty powinien się poprawić.

Autor postu otrzymał pochwałę
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 33
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Pytania

Nieprzeczytany postprzez Rasty » 11 lip 2012, 20:33

Niestety, nie mamy nazbyt zbiorników wodnych w pobliżu. Jest wolny od dysplazji, może rower, albo bieganie? Co o tym myślicie?
Rasty
Losowy avatar

Re: Pytania

Nieprzeczytany postprzez Szymon » 12 lip 2012, 20:14

Ja jednak dalej zostane przy pływaniu. Masz miesiąc Wydaje mi się że po tym jak został opisany pies to rowerem nic nie osiągniesz a tylko zniechęcisz psa do biegania.Chyba że zrobisz to w przemyślany sposób i stopniowo ale na to miesiąc za mało. Do wody-a nawet się nie spostrzeżesz jak wyrobi się psu kondycja:)
Szymon
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Imię: Szymon
Wiek: 33
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 mar 2012, 12:55

Re: Pytania

Nieprzeczytany postprzez Rasty » 15 lip 2012, 18:23

A czy wyrobione mięśnie pomagają psu lepiej ustawiać się podczas stania? (nie mam na myśli postawy, tylko prezentację).
Rasty
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post