Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Pytanie o karmienie (przyszła właścicielka owczarka) :)

Nieprzeczytany postprzez nat » 13 wrz 2012, o 11:09

Witam serdecznie

Zapewne moje pytania są podobne bądź takie same w stosunku do tych już się tutaj przewijających, ale jako, że jestem tu nowa i nikogo nie znam, pozwalam sobie na zadanie kilku pytań :)

przymierzam się do zakupienia owczarka długowłosego na przełomie wiosny / lata 2013 roku (zależy, kiedy urodzą się maluszki)

do tego czasu muszę się odpowiednio przygotować, a w tym celu czytam książki, koresponduję z hodowcą od którego pragnę kupić pieska no i oczywiście - od teraz, korzystam z Waszych osobistych doświadczeń.

Pytania dotyczą zatem dwóch spraw:

1. Zauważyłam, że hodowcy nigdy nie karmią swoich pupili karmami typu Pedigree i tym podobnymi

Czy to faktycznie ma tak kolosalne znaczenie? Jak miałam małego kundelka czasami dawałam mu te karmy, ale on był i tak wychowany na domowym dobrym jedzonku, także nie szkodziło mu to - przynajmniej tak mi się wydawało. Teraz podchodzę do sprawy nieco inaczej i chcę wszystkiego się dowiedzieć aby nie popełnić błędu. To jak to jest, jak sądzicie?

2. Jak wygląda zapotrzebowani dorosłego psa na jedzenie?

Tzn ile gramów / kg jedzenia dziennie?

3. Jak wygląda karmienie piesków?

Jak często karmicie dorosłego psa i czym? Załóżmy że jest to 3 razy dziennie - jak wygląda to konkretnie? Czy np rano dostaje suchą karmę, później trochę mokrej, a na 3 posiłek trochę mięska bądź coś z domowego jedzenia, tak zróżnicowanie? Chodzi mi o pewne konkrety, aby mieć się do czego odnieść - wiem, że nie można podawać ciągle tego samego.

Z poprzednim psem zrobiłam taki błąd, że nie był nauczony jeść o konkretnych porach i konkretne ilości, no ale człowiek uczy się na błędach, był to mój 1 pies a więc teraz może trochę przesadnie, próbuje do sprawy podejść nieco poważniej.

Z góry dziękuję za informację :)
nat
Losowy avatar

Re: pytanie o karmienie (przyszła właścicielka owczarka) :)

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 13 wrz 2012, o 11:17

Cześć. Nie ten dział. ;)

1. Pedigree to jest jedna z najgorszych karm na rynku. Czy jakość jedzenia ma kolosalne znaczenie? A chciałabyś wcinać trzy razy dziennie proso z kukurydzą i smalcem? ;)
2. Różnie, doprecyzuj pytanie.
3. 2-4 razy dziennie. Albo sucha karma, albo mokra, gotowane czy surowe jedzenie. Przejrzyj dział żywienie.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Re: pytanie o karmienie (przyszła właścicielka owczarka) :)

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 13 wrz 2012, o 11:23

Witamy Cię na forum :) poczujesz się u nas, jak wśród swoich :ok:

Z ciekawości chciałabym zapytać się z jakiej hodowli będzie maluszek,bo podejrzewam, że hodowla już wybrana :)

karma typu pedigree i innych które można kupić w markecie jest kiepska jakościowo.. ja też karmiłam mojego kundelka na początku takimi karmami, ale to był dodatek, bo on był na domowym jedzeniu. Zreszta jak wtedy także Barry i Dżeki.. żadnemu psiakowi nie działo się nic niepokojącego...

No , ale teraz w życiu nie podałabym im takiej karmy, bo jest tam bardzo mało mięsa, zaledwie 4%. A pies ma większe zapotrzebowania na mięso. Chce podawać psu to co najlepsze ;)

Dobre jakościowo karmy można kupić w zoologu, najczęściej jednak zamawia się przed internet, bo wychodzi chyba najtaniej.

To ile karmy się podaje, jest na każdym opakowaniu, wraz z wagą i wiekiem.

Hmm szczeniaka karmi się 3 razy dziennie, potem przechodzi się na dwa razy dziennie. Nie wiem jak u innych jest, ale u mnie docelowo psy dostają raz dziennie.

no i radziłabym trzymać się jednego typu jedzenia. Tzn. jak będziesz podawać suchą karmę to tylko ją, jeśli decydujesz się na gotowane/surowe to podawaj tylko to. Różnicowanie jedzenia, może skończyć się sracz** ale nie musi. Jest sporo osób, które mieszają, ale ja na to nie zdecydowałabym się ;)
kalyna
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Re: Pytanie o karmienie (przyszła właścicielka owczarka) :)

Nieprzeczytany postprzez nat » 13 wrz 2012, o 11:28

hm, no tak, przepraszam za pytanie w złym dziale Pani Tomku ;-)

1. No nie chciałabym, ale jak już pisałam - wiem, że jedzenie w ciągu dnia ma być zróżnicowane, tylko zastanawiało mnie jak to faktycznie jest.

2. Pies nie byłby psem pracującym - w grę wchodzą spacery + zabawy/ szkolenie na podwórku/spacerze. Ile orientacyjnie potrzebuje on zjeść dziennie w jednym posiłku?

Np ile karmy suchej w 1 posiłku, ile mokrej, ile mięsa?

PS. a co z gryzakami czy ciasteczkami Pedigree? Albo kupowaniem ciasteczek na wagę w zwykłych sklepach zoologicznych? Też lepiej to sobie darować i kupować produkty renomowanych firm? :)

-- 13 wrz 2012, o 12:37 --

Dziękuję za odpowiedź Asiu :)

PS. blisko siebie mieszkamy :)

hm, no tak, mój piesek też jadł karmę jako dodatek, ale w przypadku owczarków tyle się już naczytałam, jak to muszą mieć odpowiednio zbilansowane jedzenie, że aż się przestraszyłam jakie to skomplikowane :)

mówisz, że lepiej nie podawać różnych rodzajów karm.. ale to mówisz wciągu 1 dnia czy ogólnie? jak już wcześniej pisałam i jak wspomniał pan Tomek, zdaję sobie sprawę, że pies nie powinien jeść ciągle tego samego, to jak to w końcu jest? :)

wydaje mi się, że jak się go przyzwyczai że dostaje codziennie np karmę suchą + mokrą + coś dodatkowo to jego żołądek i jelita powinny się przyzwyczaić i pracować normalnie, no ale nie mam doświadczenia z tego typu psem stąd pytania - to pewnie też kwestia poznania psa i wypracowania sobie pewnego menu :)

-- 13 wrz 2012, o 14:38 --

ah, a co do hodowli to mam wstępnie zarezerwowanego pieska w hodowli Trojangold pod Warszawą :)

po tej piękne parce:

Yannick: http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7805_n.jpg
Miranda: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1677_n.jpg

:)
nat
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 13 wrz 2012, o 13:58

Witaj :-)

Ja odpowiem Ci na swoim przykładzie. Mojemu psu, który w tym tygodniu kończy 16 miesięcy, podaję suchą karmę firmy Brit przeznaczoną dla młodych psów dużych ras (http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dl ... -large/125). Według obliczeń ze strony internetowej firmy, powinnam dawać 294g dziennie. Daję mu jednak dwa posiłki dziennie po 120g, ponieważ mieszam mu suche z puszką firmy Animonda (Gran Carno). Niektóry twierdzą, że to nie zdrowe, ja osobiście nie wiem czy tak jest (mój wet nie miał nic przeciwko o ile qpki będą ok), ale mój mały nie ruszy samego suchego. Raz po raz dostaje też kurczaka, serek, żołądki, serca, wątroby gotowane. :-)

ps. A co do ciasteczek, to kupujemy mu te od pedigree jak i z zoologicznego.
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez nat » 13 wrz 2012, o 18:13

witaj :)

hm, "raz po raz dostaje kurczaka, serek żołądki, serca, wątroby gotowane" - raz po raz czyli jak często np ? i w jakich ilościach? :)

co do tych 2 posiłków dziennie, to dajesz mu po 120 gram karmy dziennie i nic więcej czy do tego coś jeszcze?:)
nat
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 13 wrz 2012, o 19:33

nat napisał(a):PS. a co z gryzakami czy ciasteczkami Pedigree? Albo kupowaniem ciasteczek na wagę w zwykłych sklepach zoologicznych? Też lepiej to sobie darować i kupować produkty renomowanych firm? :)

-- 13 wrz 2012, o 12:37 --

Dziękuję za odpowiedź Asiu :)

PS. blisko siebie mieszkamy :)

hm, no tak, mój piesek też jadł karmę jako dodatek, ale w przypadku owczarków tyle się już naczytałam, jak to muszą mieć odpowiednio zbilansowane jedzenie, że aż się przestraszyłam jakie to skomplikowane :)

mówisz, że lepiej nie podawać różnych rodzajów karm.. ale to mówisz wciągu 1 dnia czy ogólnie? jak już wcześniej pisałam i jak wspomniał pan Tomek, zdaję sobie sprawę, że pies nie powinien jeść ciągle tego samego, to jak to w końcu jest? :)

wydaje mi się, że jak się go przyzwyczai że dostaje codziennie np karmę suchą + mokrą + coś dodatkowo to jego żołądek i jelita powinny się przyzwyczaić i pracować normalnie, no ale nie mam doświadczenia z tego typu psem stąd pytania - to pewnie też kwestia poznania psa i wypracowania sobie pewnego menu :)

-- 13 wrz 2012, o 14:38 --

ah, a co do hodowli to mam wstępnie zarezerwowanego pieska w hodowli Trojangold pod Warszawą :)

po tej piękne parce:

Yannick: http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7805_n.jpg
Miranda: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 1677_n.jpg

:)

noo blisko :)
rodzice piękni :ok:

ja różne przysmaki daję psiakom i im smakuję, więc dostają czasami...

z tym jedzeniem, to jak kupisz jakąś dobrą karmę, która jest dobrze zbilansowana to nic więcej nie musisz podawać... oprócz jakiś preparatów na stawy, które każdy gorąco poleca.. jeśli chcesz sama gotować itp to musisz pamiętać o dodatkowych witaminach ;)

z tym, aby ciągle pies nie jadł tego samego to znaczy, aby przez całe życie pies nie jadł tylko suchej karmy jednego rodzaju, jednego producenta... aby co jakiś czas np. co roku itp zmieniać mu.. jeśli na gotowanym, aby ciągle nie dostawał jednego rodzaju jedzenia...

a mieszanie różnych rodzajów jedzenia w ciągu jednego dnia, dla mnie jest bezsensu...
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 14 wrz 2012, o 06:20

Tzn. tak... Na jeden posiłek 120g karmy suchej i 1/4 dużej puszki Animondy (czyli około 200g). I powiedzmy raz w tygodniu ryż z kurczakiem i marchewką, raz na dwa tygodnie sucha karma z białym serkiem. Acha, podajemy mu też witaminy CANVIT zielony. :-)
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 14 wrz 2012, o 08:46

A ja radzę, aby nie dosmaczać, nie mieszać itp w żadnym wypadku karmy...czyli jak podajesz suchą to tylko ą, a wszystkie dodatki takie jak jogurt, twarożek itp podawać oddzielnie, między posiłkami....
inaczej wychowasz sobie na własne życzenie niejadka.. tak mi polecił hodowca i tego się trzymałam..
kalyna
Moderator

Nieprzeczytany postprzez nat » 14 wrz 2012, o 09:24

rozumiem

pewnie spiszę sobie precyzyjne zasady od hodowcy i też się tego będę trzymać, no ale zawsze lepiej poznać też inne opinie :)

już nie mogę się doczekać mojego psiulka :)
nat
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje