Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez tyllkaaa » 26 lip 2012, 19:47

Mam takie pytanie. Jesli szczeniek był odrobaczony jako 4tyg to teraz gdy ma 7 tyg moze znowu miec robaki ?? i jak je rozpoznac bo ja juz głupieje patrzac na jego kupki ;/
tyllkaaa
Losowy avatar

Re: pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 26 lip 2012, 19:56

Kał powinien być zbadany w laboratorium - jaj robali na pewno nie zauważymy sami.
O konieczności ponownego odrobaczenia powinien zdecydować lek. wet.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 72
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez tyllkaaa » 26 lip 2012, 20:00

kurcze, bo jak mały do nas trafil to kupka była ok. a jakos od 2,5 dnia widze w niej białe malutkie podłózne "cosie" i mysle czy to robale czy nie ;/ dodatkowo sprzatałam wieczorem kupki psiaka i widziałam w niej czarne łazace robaczki w srodku równiez i nie wiem co myslec
tyllkaaa
Losowy avatar

Re: pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 lip 2012, 20:03

Nie masz co się nad tym zastanawiać. 7 tyg. szczenię powinno być już trzy razy odrobaczone.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez tyllkaaa » 26 lip 2012, 20:08

yyyy jak to ??

tzn w jakim wieku powinno byc odrobaczenie

ps przepraszam ale jestem totalnie zielona :mur:
tyllkaaa
Losowy avatar

Re: pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 lip 2012, 20:14

A no tak to. Hodowca powinien o to zadbać, w drugim, czwartym i szóstym tygodniu życia malucha. Do ukończenia przez psa 6 miesięcy, kał sprawdzamy w laboratorium (po co truć psa jeśli nie trzeba) co miesiąc, potem co 3-6 miesięcy.

Czytać, czytać, czytać!

Pochwały przyznane za posta: 2
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez tyllkaaa » 26 lip 2012, 20:18

Hodowca mowił ze w 4 tyg dostał wiec jednym słowem jutro jak mi sie uda lece z Brunem do weter.
A moze jeszcze Tomku wiesz , czy jak piesek dostal pierwsze szczepienie to juz moze normalnie latac poza ogrodem czy nie koniecznie jeszcze i poczekac do kolejnego szczepienia ??
tyllkaaa
Losowy avatar

Re: Pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 26 lip 2012, 20:30

Koniecznie go odrobacz, po dwóch tygodniach kolejny raz.

Obowiązuje go kwarantanna do dwóch tygodni po trzecim szczepieniu - nie wezmę na siebie odpowiedzialności i nie będę doradzał co masz w tym przypadku zrobić. Mogę jednak napisać tyle, że Viggo miał pełną kwarantannę, czego żałuję (zaniedbany socjal) i obiecałem sobie już, że z kolejnym psem nie będę jej przestrzegał. Oczywiście trzeba mieć oczy dookoła głowy, trzymać się z dala od nieznajomych psów, kupowisk, czy okolic lecznic weterynaryjnych, a także np. sprawdzać buty aby zminimalizować ryzyko.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez tyllkaaa » 26 lip 2012, 20:37

tomku koniecznie odrobacze tak jak mowisz udam sie do weter. najszybciej jak bede mogła.

Jesi chodzi o szczepienie tzn 3 szczepienie... nie do konca załapała. On miał 1 szczepienie w wieku 6 tyg. 2 szczepionki.
Czyli najlepiej poczekac do 16 tyg ;/ to masakra jakas :diabeł:Myslałam ze juz po 2 bedzie mozna z nim połazic troche
tyllkaaa
Losowy avatar

Re: Pytanie o robaki

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 26 lip 2012, 21:27

Mój pies chodził po dworze między szczepieniami i był/jest zdrów jak ryba. Unikaliśmy tylko nieznajomych i zaniedbanych psów, brudnych, zanieczyszczonych miejsc itp. A kontakt z psiakami miał od malucha i teraz nie mamy problemów z socjalizacją.
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post