Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

ranny owczarek

Nieprzeczytany postprzez joaska7 » 28 maja 2015, o 11:32

Witam,
Zwracam się do Was z bardzo pilna sprawą.
Chodzi o znalezienie tymczasu dla owczarka. Jestem osobą, która po przeprowadzce z Warszawy na wieś pomaga zwierzętom z tego terenu, a jest co robić. Dwie wsie ode mnie na praktycznie nieogrodzonej posesji znajduje się ok.5 letni owczarek. Pies jest bardzo przyjazny, każdego wpuści na posesję. Właściciele przyjeżdżają na działkę raz na tydzień lub rzadziej , a w zimie wcale. Szukając bezdomnej suni, która tam koczowała natknęłam się na tego właśnie owczarka. Pies ma dwie rany, jedna na piersi wygląda dramatycznie, kawał wyszarpanego mięśnia, prawie do kości.
Zawiadomiłam weterynarza z miasteczka żeby mu pomógł, jak następnego ranka tam pojechałam przejeżdżał obok Pan ze Straż Łowieckiej. zainteresował się co ja robię na obcej posesji. Okazało się, że on w imieniu właścicieli karmi tego psa.Dałam mu numer do weterynarza, weterynarz przyjechał zrobił zastrzyk z antybiotyku. W piątek objawili się właściciele. Nie kwapili się do poniesienia kosztów leczenia psa, zgodziłam się zapłacić z pienidęzy zebranych przeze mnie na bazarku. Właściciele ewidentnie kręcą, twierdzą, że psa pogryzły bezdomne psy ze wsi. Zgodziłabym się, że tak mogło być, w walce o suczkę w cieczce. Ale wierzyć mi się nie chce, aby potem w nocy wpadały na posesję i go gryzły, tak jak Pani twierdzi. Moim zdaniem mógł go pogryźć agresywny amstaff z ich rodzizny.,jak zrobili imprezę i pewno popili. Moim zdaniem rana powstała dawniej i doskonale o tym wiedzieli i nie udzielili psu pomocy. Weterynarz przyjżdżał 3 razy, koszt 200 zł, zapłacę ja.Rozmawiałam z właścicielami na temat zabezpieczenia tego psa. umieścili go w kojcu z siatki. Jak przyjechałam tam następnego dnia po ich wyjeździe to stwierdziłam, że pies bez trudu przechodzi pod siatką i biega po całej posesji. Posesja wielka, na pewno jej nie ogrodzą, bo nie mają kasy. Obejrzałam budę tego psa, jest tak mała, że chyba dla yorka, a nie owczarka. Przedstawiłam się jako osoba z Fundacji, chociaż jestem osobą prywatną, ludzie ewidentnie się wystraszyli. Mówią, że oni są przywiązani do tego psa i nie chcą go oddać.
Dzwoniłam do Pogotowia dla Zwierząt. Mówią, że interwencja nie jest problemem, ale wtedy jest założenie sprawy karnej i cywilnej, ściągnięcie od właścicieli kasy za leczenie i hotel. Ja tam mieszkam niedaleko, mam 5 psów, 3 swoje i dwa na tymczasie. Obawiam się, że nie miałabym tam życia i moje psy też mogłyby by otrute. Konkluzja!! Uważam, że owczarek nie może tam zostać ,nie jest bezpieczny. Sytuację widzę tak. Znaleźć psu tymczas i wtedy dopiero postraszyć właścicieli Interwencją Pogotowia, myślę ,że podpiszą zrzeczenie się psa. Wtedy natychmiast trzeba psa zabrać, bo jeszcze im "zginie". On tam nawet nie jest regularnie karmiony, ten facet ze Straży Łowieckiej jeździ tam ,ale co parę dni. Wszyscy w popłochu: właściciele, Facet ze Straży Łowieckiej i weterynarz, który chce dobrze żyć z tutejszymi mieszkańcami. Pomóżcie mi w tymczasie. Jeśli będą jakieś propozycje to podam na priv swój numer telefonu. Jestem w stanie sama dowieźć psiaka na Dt w granicach wielkiej Warszawy, a nawet dalej. Mam zdjęcia tego psa i jego ran. Opłacić hotelu nie dam już rady mam 3 psy w hoteliku, z Wydarzenia i bazarków, a 2 na tymczasie.
joaska7
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Joanna

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje