Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Refluks u psa

Nieprzeczytany postprzez karola » 18 paź 2016, 19:13

Witam,
Niedawno zdiagnozowano u mojej psicy refluks. Do diagnozy doszliśmy długą i krętą drogą.... Zeszłej zimy u Flower zaczęły się wymioty, psu na żołądku siedziało ciało obce (piłka gumowa). Piłka została całkowicie wydalona, ale szkód narobiła w organizmie. Przepisano leki, antybiotyki i przez ok. 2 miesiące było ok. Potem wymioty, najpierw sama ślina, następnie doszła krew. Usg, RTG, biochemia. Diagnoza: niedoleczone zapalenie żołądka. Do sierpnia pies nabrał ciała, wymiotów nie było. W sierpniu wróciły wraz z ostrą biegunką.
Inny wet. Poszła morflologia, badanie kału na robaki. Kiepskie wyniki trzustki. Przepisano AmylaDol. Przeszliśmy na gotowane jedzonko. Wyszła propozycja gastroskopii, jeśli wymioty będą się powtarzać. Koniec września-wróciły. Następne badania. I następna diagnoza-refluks, zapalenie żołądka. Wyszedł jeszcze płyn w jelitach. Na razie czekamy 2 tygodnie, dajemy leki i obserwujemy sytuację. Flower dostaje Controloc 40, Metoclopramidium 10 + antybiotyk Ospamox 750. Co dziwne, w nowej morflogii wyszło, że z trzustką jest OK :nea:
Wróciliśmy na suche:4 posiłki+ siemie lniane.

Przewertowałam neta i ciężko znaleźć informacje o refluksie u psów. Najczęściej występuje przy jakiś innych chorobach. Stąd moje pytanie. Czy spotkaliście się z refluksem? Jak to u Was wyglądało? Wet mówił, że Flo będzie na lekach z przerwami niestety całe życie :-(
karola
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Flower
Imię: Karolina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź/Bydgoszcz
Pochwały: 2
Dołączył(a): 23 lut 2011, 16:14

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ahrefs i 0 gości

Opcje