Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Odkarmianie bardzo zabiedzonego psa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 cze 2015, o 16:16

i jakie wyniki badań?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 6 cze 2015, o 16:43

Anemia do potęgi i bardzo niskie leukocyty i trombocyty, ale organy w porządku. Psina pije, je i śpi. Już jest ciekawska, szuka kontaktu.
Już były z terrorystką na małym spacerku. Nawet zjechały razem windą. Wzorowo się ignorują, chociaż Bryza w korytarzu zaprosiła do zabawy. No ale to jeszcze za wcześnie.
Szukam imienia dla tej suńki, która ucieka śmierci. W październiku będzie miała trzy lata...
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 7 cze 2015, o 15:37

Jesli nie drażnią Cię imiona ludzkie - to może Renata, Reńka (Renata - odrodzona, czyż nie tak?)

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 7 cze 2015, o 16:34

Nie drażnią mnie ludzkie imiona. Tylko mam tu przyjaciółkę - sąsiadkę Renatę... :-P
Reńka będzie w sam raz. Dzięki!

P.S.
Albo Rena, czyli skrót o renascida, czyli odrodzona... i w zdrobnieniu Reńka...
Rena to po portugalsku karibu, tylko że oni to czasami wymawiają |hena| :lool: . A tak po prawdzie to ona z twarzy wygląda teraz jak koza, tylko różków jej brakuje. Luiz się śmieje i mówi do niej kabrita, czyli kózka, hahaha

Musi jeszcze wyjaśnić się jej sytuacja, bo ona niby ma właścicieli, ale nie może do nich wrócić, bo przecież oni ją prawie na śmierć zagłodzili.
Tymczasem jest tak:
Obrazek.

Reńka nie chce lub nie potrafi jeszcze załatwiać się na smyczy i jest za słaba, żebym spacerowała z nią do skutku. Wczoraj dopiero po 24 godzinach załatwiła się na spacerze, ale to już nie miała wyjścia. Kałuża wielkości oceanu była... W nocy natomiast umoczyła łapy na kafelkach na balkonie :-( , ale przed chwilą wycelowała zadkiem w doniczkę :yahoo: . Sałata mi już tam nie urośnie, ale co tam, przynajmniej nie muszę mopa brudzić :lool: . Inteligentna bestia :-) .

Zgodnie z Waszymi radami, gotuję jej mięsko, marchewkę, ziemniaki i słodkie bataty z odrobinką soli. dodałam dzisiaj kawałek wątróbki i siemię lniane (mączkę). W kolejce czekają płatki ryżowe, płatki owsiane, ryż, burak i później banan. Nie ma biegunki. W piątek u weta jeszcze miała, ale to raczej nerwowe było. Ciałko wygłodniałe wchłania te zupki niemal w stu procentach.

Nie nacierałam suczek kocykami (ryzykowne ze względów zdrowotnych), ale Reńka nosi sweterek Bryzy (u nas zimno - 20stopni i wietrznie :roftl:, do tego nie chcę sąsiadów straszyć tym kościotrupkiem ) i śpi na jej zapasowym łóżku, a Bryzie na spacerze założyłam kaganiec na obniżenie samooceny ;-). Pięknie się ignorują i obie CSują. Wykorzystujemy całą tę sytuację do treningu z Bryzą - ignorowanie psów i kontrola emocji. W mieszkaniu suńki są odseparowane.

Reńka odzyskuje pewność siebie, ogonek merda i szybuje do góry. Zobaczymy, co w niej siedzi... oprócz robali ;-)

Idziemy jutro na zastrzyki jakieś i po resztę wyników.
Trzymajcie kciuki.

Autor postu otrzymał pochwałę
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 cze 2015, o 04:57

Trzymam - także za to, aby nie było konfliktu między dziewczynami. Na fotce Bryza była w stanie lekko podwyższonej gotowości ze znakami zapytania w co przekierować tę gotowość. Reńka na razie tylko cichutko mówiła - pozwól mi żyć.
Wybierasz się z wizytką do Krakowa?

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 8 cze 2015, o 08:04

Tak mi się przypomniało, że warzywa i owoce najlepiej zblenderować na papkę, wtedy najlepiej jest przyswajalne dla organizmu :)

Trzymamy kciuki za Was :ok:
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 8 cze 2015, o 09:56

Kalyna, robimy papkę, ale Reńka i tak wybiera z talerza te większe kawałki, które umknęły blenderowi.
Jeśli chodzi o podwyższoną gotowość Bryzy, to ten stan, w którym ona się zastanawia, gdzie to przekierować jest ogromnym postępem :-P . Rok czy dwa lata temu nawarczałaby na koleżankę bez powodu i bez sekundy zastanowienia. Teraz natomiast patrzy na mnie pytającym wzrokiem, a ja ją chwalę za siad, za waruj, za odwrócenie głowy , za odejście od przestraszonej Reńki itd.
My mamy z Bryzą różne problemy, ale pewne sprawy są nienegocjowalne.
Nowa suńka w domu to nie jest dla niej komfortowa sytuacja, pojawienie się kota też takie nie było, ale musi terrierystka się dostosować. Bacznie ją obserwuję i nie stwarzam sytuacji konfliktowych.
Do Krakowa się wybieram, ale chyba raczej bez psów...
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 8 cze 2015, o 20:46

Pisz, co powiedzą weci, co Reńce jest - jakie szanse na wyleczenie.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 8 cze 2015, o 21:24

Przez 3 dni u nas już przybrała nieco na wadze. Ma lekką gorączkę. Badania krwi nie wykazały jednak żadnych szczególnych chorób ani pasożytów. Chociaż te niskie leukocyty mnie martwią... Dostała Reńka antybiotyk i suplementy przeróżne. Mamy wrócić do weta za 10 dni. Będziemy ponownie diagnozować, ale wet mówi, że będzie OK. :)
AnnaJagna
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 8 cze 2015, o 22:05

Mocno trzymamy kciuki!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje