Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Rex albo Reksio albo Fluk

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 4 paź 2014, o 16:32

Witamy :yahoo:
Jeśli się uda wstawić fotki to będzie super pokazać się wszystkim
Dwa tygodnie po przybyciu do nas. Po odkarmieniu ,odpchleniu i szczepieniach
Wiek 2 i pół miesiąca
Obrazek

Obrazek
Obrazek
trochę większy. wiek 5 miesięcy
Obrazek

Najlepsza zabawa-w pogoni za piłką
Obrazek
Obrazek

pomoc przy obiedzie-rwanie sałaty
Obrazek

Za jakiś czas znów się pokarzę, na razie. Pozdrawiamy.
trebor03
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Rex
Imię: Robert
Pochwały: 1

Re: Rex albo Reksio albo Fluk

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 4 paź 2014, o 20:15

Witamy przystojniaka!
Skąd masz psiaczka, że musiał być "odkarmiony i odpchlony"? :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez magda » 5 paź 2014, o 11:44

Witamy!
Piękny chłopak :)
magda
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ajra(*) i Fanta
Imię: Magda

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 5 paź 2014, o 12:35

Witam!
Reksio, że tak powiem został uratowany od śmierci . Od początku i w miarę krótko żeby Was nie zanudzić.
Jesteśmy w IE.prawie 10 lat. Do ubiegłego roku pracowałem, a więc nie było mowy o jakimkolwiek psiaku. Niestety ,w tamtym roku wysiadł mi kręgosłup i do dnia dzisiejszego , i zdaniem mojego lekarza do końca moich dni raczej nie wrócę do pracy. A, że w Polsce mieliśmy kilka psów ( 3 owczarki niemieckie, boksera i kilka kundelków ) , z czego większość była przygarnięta z ulicy , lub tak zwane niechciane prezenty , chcieliśmy i tym razem pomóc . Padło na DON-ka .Mieliśmy krótkowłose , teraz chciałem z długowłosego. Zawsze mieliśmy suki i tym razem padł wybór na Aiszę zwaną Zosią z Fundacji Skrzydlaty Pies .Niestety, nie udało się.
Trochę poszperałem w internecie na terenie IE. i mieliśmy upatrzoną DON-kę , kiedy pewnego razu , przy lużnej gadce , mój znajomy napomknął że jego pracodawca trzyma na farmie sukę długowłosą, która ma dwa szczeniaki i są na sprzedaż. Tak prawdę mówiąc , nie do końca byłem przekonany , co do jego zapewnień , że jest to DON. Pojechaliśmy i ...... oczy wylazły mi jak u żaby. Piękna ,a zarazem zaniedbana i bardzo agresywna DON-ka , oraz dwa zalęknione, dziamgające szczeniaczki pochowane po jakiś dziurach w oborze. Zamiar był kupna suczki , ale jak dowiedzieliśmy się ( w trakcie rozmowy z Irlandczykiem) , że piesek będzie zabity ze względu na jego chorobę ,(a raczej brak wykształconej cewki moczowej , zbyt kosztowne leczenie i brak zainteresowania kupujących ) i jak spojrzałem na niego :pomocy: postanowiliśmy kupić jego, choć szkoda było nam też i suni, ale Ona miała większe szanse na znalezienie domu. I w ten oto sposób mamy Reksia , który za miesiąc zmieni płeć i będzie Reksią. Zabieg będzie polegał na odszukaniu cewki , wyprowadzeniu jej na zewnątrz, wycięciu prącia ,które jest bezużyteczne ,mocz wydostaje się trzema dziurkami , które ( jak stwierdziła wetka) zrobił sam , oraz kastracji. Ma również problem z lewym stawem biodrowym. Wetka powiedziała że mógł być to uraz , lub początki dysplazji , ale z trafną diagnozą trzeba poczekać ,aż Fluk bardziej się rozwinie.
To tak w skrócie ta historyja.
Od kilku dni psica zaczął wariować na spacerach. Wyrywa się za samochodami i do niektórych człowieków ,o psach nie wspomnę, ale do innych czworonogów zawsze miał niechęć. Zapewne to moja wina , ponieważ kolega ma amstaff-kę , dla której jedyną zabawą jest gryzienie. Na początku takiej zabawy jest w miarę, ale im dłużej , to zabawa przeradza się w złość , wręcz agresję , która również udzielała się Reksowi. Możliwe że te spotkania tak żle wpłynęły na jego agresję wobec innych psów , jak również brak bezpośredniej z innymi psami. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
trebor03
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 paź 2014, o 13:06

Ogromny szacunek za danie psiakowi szansy! :brawo:

Co do agresji - to po trochę wzorce z domu na pewno, po trochę błędy w socjalizacji. Dorosły amstaff waży koło 30 kg, a przy tym jego styl zabawy bardzo różni się od ONkowego. Nie pozwalałabym, na długie zabawy z psami takich ras, a jeśli suka wykazuje agresje do szczeniaka darowałby psu taką znajomość.
Psiak wymaga szkolenia, zobojętniania zwierząt i zjawisk. Watro przeczytać bloga Pani Zofii Mrzewińskiej "Szczeniak w domu" i Jej najnowszą książkę "Zwykły niezwykły przyjaciel" i zacząć psiaka wychowywać już dziś! Trzymam kciuki za małego!
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 5 paź 2014, o 20:41

Na początek wielki szacun dla Ciebie za tak wielkie serducho dla psiaka,niech chowa się zdrowo i rośnie ku Twojej uciesze.Pozdrawiamy Ja wraz z prawie 2-letnią krótkowłosą Korą.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 5 paź 2014, o 22:52

Wielkie dzięki za uznanie, choć myślę że każdy z Was przygarnął by te ślepka wołające o pomoc. Przeczytałem jeszcze raz swój post i nie pisząc wieku Beli-amstaf-ki . niechcący wprowadziłem małe nieporozumienie.Jest ona tylko miesiąc starsza od naszego Fluka , jednak nie zmienia to faktu , że znajomy w przyszłości ( jeśli nie zmieni swego podejścia do tematu agresji) będzie miał kłopoty , a co najgorsze to najbardziej ucierpi psina , która po ugryzieniu nawet innego psa( nie mówiąc o człowieku ), natychmiast zostanie uśpiona . Takie tu prawo . Reksio od tygodnia nie widzi koleżanki ,a ja na spacerach jak widzę że szykuje się na jakikolwiek ruch w kierunku nadjeżdżającego auta ( począwszy od smaczków,skakaniu , głaskaniu ,Reksianiu ...) staram się odwrócić jego uwagę. Nie zawsze jestem lepszy od samochodów, ale widzę poprawę. Gorzej jest z psami . Co najgorsze , trasa naszych spacerów , to wąski chodnik z którego trudno gdziekolwiek odejść w bok. Nawrotka w tył nie da rady , bo Rex ciągnie w stronę obcego , a ja w swoją , że aż charczy. trochę wtedy robię zamieszania na jezdni . Wbiegam na nią i jak mogę najszybciej przebiegamy obok psa. Dobrze że wcześniej nauczyłem komendy -bieg-po której Reksio wyrywa do przodu . Gorzej jak trafi się kiedyś kilka psów z rzędu , to nie wiem czy wytrzymają moje płuca :przerażenie: . A znów tak do końca nie mogę Go izolować od świata zewnętrznego. Ciąganie się z Nim też nie należy do najprzyjemniejszych , bo wcale taki malutki nie jest -26 kg i 57 cm. Myślę jednak , że jakoś damy radę.
Trzymajcie kciuki.
Pozdrawiamy.
trebor03
Losowy avatar
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 5 paź 2014, o 23:12

Jeszcze raz bardzo, bardzo polecam najnowszą książkę Pani Zofii :) Skupiamy uwagę psa na sobie ZANIM zainteresuje się psem - to naprawdę działa!
Przerabiałam to z moją psicą, która rzucała się na ludzi (dzieci! :/) i dałyśmy radę. Powodzenia :)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 6 paź 2014, o 02:14

Zobojętnianie samochodów proponuję zacząć na parkingu trenując i nagradzając posłuszeństwo - chodzenie przy nodze, siadanie - obok samochodu kogos znajomego, kto najpierw posiedzi w aucie, potem tylko włączy silnik, potem ruszy powoli, przejedzie dwa metry, potem ruszy szybciej - aby stopniowo szczeniaka przyzwyczajać do reagowania na polecenia przy jadącym aucie. Podobnie z innymi psami - konieczny jest trening w obecności innych psów.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez trebor03 » 9 lis 2014, o 21:10

Witam. :-)
Dziękuję Wszystkim za rady odnośnie zachowania Reksia. Bardzo się przydały. Teraz jesteśmy na etapie łagodzenia agresji wobec innych psiaków. Zauważyłem że Rex bardziej bojowy jest do mniejszych piesków.Jednak jest i tak duży postęp.Co do samochodów , to najzwyczajniej olewa je ;-) . Nie raz , jak przejeżdża duży ciężarowy, to zrobi taką jakby kiwkę w jego stronę. Jestem zadowolony z postępów , a przede wszystkim z Reksia. Jeszcze raz dziękujemy i Pozdrawiamy :hi:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47b ... 83dba.html
trebor03
Losowy avatar
Świeżak

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje