Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Napisz kilka słów o sobie.

Rex wita się

Nieprzeczytany postprzez BasiaS. » 30 paź 2015, o 16:55

Witamy się serdecznie :-)
Czy Rex jest owczarkiem? Być może, badań genetycznych nie było :lool:
W moim życiu psy właściwie były zawsze (fox terier, wyżeł niemiecki), ale jako dorosła były to tylko psie biedy. Nie były to decyzje przemyślane, oczytane, rozsądne czy też świadome wybieranie czteronogiego towarzysza, oj nie. Rex... Na pomorzu wtedy od kilku dni panował siarczysty mróz. 21 stycznia 2013 r, w obiadową porę zadzwoniła do mnie bratowa i opowiedziała, że była świadkiem jak poprzedniego dnia ktoś wyrzucił psa z samochodu. Była wtedy ze swoją Sendi-labradorką (obecną "ukochaną" Rexa), na porannym siusiu i zanim się zorientowała o co chodzi, to po czerwonym aucie nie było już śladu...no poza tym jednym. Małe, czarne, trzęsące się i przerażone chude psisko z wielkimi stojącymi uszami...Bratowa wzięła psiaka na noc, nakarmiła, ale nie ma takiej możliwości by biedną psią duszę zatrzymać, więc prosi bym go tylko zobaczyła... Przecież jak trafi do schroniska, to schowa sie w ciemny kąt i tak już pozostanie do końca swoich dni. Przerażony, smutny, głodny, czarny psiak z dużymi uszami... Więc umawiamy się, że idę go oglądać. W głowie już miłałam ułożony plan: zrobię zdjęcia, poślę ogłoszenia, jak najszybciej znajdę mu dom, dobry kochający dom. Jeszcze tylko miałam wziąć aparat i starą, kiedyś znalezioną obrożę by biedaka złapać...Okazało sie iż bratowa stoi pod klatką, a obok niej kręci się średni, czarny jak węgiel, okropnie chudy przedstawiciel psiej niedoli... Podszedł i spojrzał na mnie tymi swoimi bursztynowymi, przerażonymi ślepiami... Cóż było robić? Psiak ląduje u mnie w domu (mąż w pracy, dzieci w szkole, Czapi-wtedy 9 leni rezydent śpi smacznie na łóżku).
Obrazek
Więc robimy zdjęcia nieborakowi, szybko ląduje do miski coś małego do zjedzenia, no i wykąpać trzeba, bo psie nieszczęście pachnie jak stary garaż... I on znów tak na mnie patrzy, te jego oczy... Zapada decyzja, że dopóki czarnidło nie znajdzie domu, zostaje u mnie (dzieci sie ucieszą, a mąż mnie udusi, ale tym miałam się martwić później). Wykąpany i trochę podjedzony zasnął, więc ja lecę z ogłoszeniami, ale jakoś tak od niechcenia, wszystko krzyczy we mnie NIE! no ale przecież obiecałam, no i psiak musi mieć dom. Do tego czasu musimy go jakoś wołać...Dzieci zadecydowały, że będzie Rex (jak z serialu o "tym" owczarku). Wieczorem jeszcze szybka egzekucja od męża i dalej będzie z górki. Wieczorem wchodzi mąż, a nasz Rex jak stoi tak siusia...na sam środek mojego ulubionego dywanu, trzęsąc sie jak galareta...A więc pies był bity, pewnie przez "pana" jakiegoś... Na drugi dzień do weterynarza, trzeba zaszczepić zwierza, odrobaczyć i potwierdzić moje przypuszczenia, że psiak bardzo młody. Wet powiedziała, że ma rok i już nie urośnie (50cm/14kg). Czyżby? Przez dwa tygodnie czanidło siusiało na widok mojego męża. Na spacerach trząsł się na widok worka latającego na wietrze, chwiejącej się gałęzi, reklamy, samochodu, mężczyzn, kobiet w starszym wieku, bał się piłki, silnika, podniesionego głosu, witryn sklepowych, swojego cienia i wszystkiego innego... Nie miałam już odwagi szukać mu domu. I tak, zaraz po szczepieniu obowiązkowym, Rex dostał książeczkę, czip i swój kocyk, ale przede wszystkim moje serce. Przez pół roku urosło się chłopcu 12cm i przybrało na wadze drugie tyle, co ważył.
Obrazek
Mnóstwo problemów behawioralnych, socjalnych, przed którymi Rex bronił się ucieczką, czasem zębami, zaprowadziło mnie do trenera w szkole dla psów... Nie wiem kto wyrzadził czarnuli tyle krzywdy, kto go porzucił i dlaczego, ale mój Rex ukończył szkołę z posłuszeństwa podstawowego, wyższego i za dwa tygodnie kończy II stopień w tropieniu użytkowym, teraz zaczynamy posłuszeństwo perfekcyjne. Przed nami od wiosny, mam nadzieję, że i obrona. Mój mąż, który początkowo uważał iż wzięcie drugiego psa jest zdradą dokonaną na rezydencie Czapim, dzisiaj najpierw po powrocie z pracy, wita się z Rexem, potem ze mną i dzećmi. Ten porzucony pies wypełnił tą cząstkę mnie, której zawsze szukałam, a praca z nim daje ogromną satysfakcję nam obojgu, ale i całej rodzinie, która bywa niezbędna w szkoleniu :-)
Obrazek
Niestety część kłopotów nie została mimo wszystko rozwiązana i dlatego prosimy o radę, ale to już osobny rozdział
Obrazek
PER ASPERA AD ASTRA
BasiaS.
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: REX
Imię: Barbara

Re: Rex wita się

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 30 paź 2015, o 17:21

Cudne czarnidełko. Trzymam kciuki by wszystkie fobie udało się wyeliminować. ;)
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 30 paź 2015, o 20:00

Rex jest prześliczny...powodzenia życzymy wraz z moją 3 -letnią Korą.
danuta waniek
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez BasiaS. » 30 paź 2015, o 20:27

Dziękujemy za miłe przwitanie. Bedziemy śledzić wasze wątki jak tylko się połapię gdzie one są ;)
Czy dobrze widać zdjęcia, bo mi wyświetlają się tylko do połowy, chyba robię coś nie tak?
PER ASPERA AD ASTRA
BasiaS.
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 30 paź 2015, o 21:35

Witamy na forum DANTE i NIXI pozdrawiają :)
Paulina K.
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 31 paź 2015, o 12:59

Ja też widzę połowę :(
WItamy przystojnego czarnuszka i trzymamy za niego kciuki!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez becia » 31 paź 2015, o 18:18

:welcome:
becia
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hektor i Hela
Imię: Beata

Nieprzeczytany postprzez norineko » 1 lis 2015, o 22:21

Witamy się i tutaj!!! :)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez BasiaS. » 2 lis 2015, o 19:55

norineko napisał(a):Witamy się i tutaj!!! :)

Świat nawet w necie wydaje się być mały :lool:

Niestety nie mam pojęcia co zrobiłam źle z tymi zdjęciami, że widać ich połowę...Jak mogę to naprawić?
PER ASPERA AD ASTRA
BasiaS.
Świeżak

Nieprzeczytany postprzez Sanszajn » 3 lis 2015, o 14:57

Zdjęcia są dosyć szerokie, ale wystarczy zmienić rozmiar strony, dla przykładu u mnie na monitorze panoramicznym na 75% (w lewym dolnym rogu) i widzę całe fotki :)
Śliczny czarnulek :)

Opis chwyta za serce, tym bardziej szacunek za podjęcie tak odważnej decyzji jaką było wzięcie kolejnego psa, w dodatku z problemami. Jak widać ciężką pracą można wiele zdziałać, Wadera i Kafka są tu świetnym przykładem :)
A mąż, jak to mąż, przyzwyczai się ;) On jest głową rodziny, ale to kobieta jest szyją, która kręci tą głową w jaką stronę chce ;)

Pozdrawiamy z Dharmą i życzymy sukcesów w dalszej pracy :)
Sanszajn
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dharma :)
Imię: Hania
Pochwały: 6

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje