Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Robaki

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 8 lis 2011, o 15:29

Ja poszukam w aptekach weterynaryjnych, bo u weta to jednak troche za drogo.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 11 paź 2012, o 21:48

Nie będę tworzyć nowego tematu, a mam pewne pytanie.
Otóż zawsze dawałam tabletki na odrobaczenie z karmą rano. Wtedy, kiedy jestem cały dzień w domu, np. niedziela. Tak jakoś sobie to ubzdurałam, bo wtedy pies nie trzyma w organiźmie np. 7godzin jak jestem w pracy tej trutki, tylko wychodzi częściej.
Co o tym sądzicie? Jest w tym sens, czy podajecie odrobaczenie 'jak leci'? :-) Dodam, że nigdy N pasażerów na gapę nie miał.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 11 paź 2012, o 23:19

Aga i N napisał(a):Nie będę tworzyć nowego tematu, a mam pewne pytanie.
Otóż zawsze dawałam tabletki na odrobaczenie z karmą rano. Wtedy, kiedy jestem cały dzień w domu, np. niedziela. Tak jakoś sobie to ubzdurałam, bo wtedy pies nie trzyma w organiźmie np. 7godzin jak jestem w pracy tej trutki, tylko wychodzi częściej.
Co o tym sądzicie? Jest w tym sens, czy podajecie odrobaczenie 'jak leci'? :-) Dodam, że nigdy N pasażerów na gapę nie miał.

Ja odrobaczam w inny sposób. Rano podaję tylko tabletkę, a ranny posilek przesówam na godzinę 13. Pózniej przez parę dni obserwuję qpki, jak cokolwiek znajdę to po dwóch tygodniach robię powtórkę z rozrywki.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 paź 2012, o 07:01

Szczerze powiem,że jakoś specjalnie się nie cackam z odrobaczaniem. Podaję tablety z reguły rano, na czczo. Następny posiłek dopiero dość późnym popołudniem. Fakt,że też staramy się żeby ktoś był w domku na wypadek wypadków ;)
W wydalanych "zasobach" intruzów nie zauważamy, choć, jak twierdzi wet- nie oznacza to,że ich tam nie ma .
Weterynarz mówił nam,że psiak może być ciut osowiały i mieć biegunkę. Figa z makiem. Osowiały nigdy nie był, wręcz przeciwnie :D
A może weterynarz się cały czas myli i zamiast środka na odrobaczenie daje młodemu jakiś dopalacz? :D :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata

Nieprzeczytany postprzez Zbychu » 12 paź 2012, o 09:01

vega_bw napisał(a):Weterynarz mówił nam,że psiak może być ciut osowiały i mieć biegunkę. Figa z makiem.

Nie do końca figa z makiem, wszystko jest zależne od typu tabletki i organizmu psa. U niektórych może wystąpić biegunka, a u innych odruch wymiotny.
Zbychu
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 12 paź 2012, o 09:22

Tak Zbychu, wszystko się zgadza. Tak mi się humorystycznie powiedziało. Mieliśmy nadzieję,że może będzie troszkę osowiały i sobie chłopaczysko pośpi.
A ta figa z makiem, to było to, że nie zrobiło to na nim żadnego, ale to żadnego wrażenia :) Brykał chyba bardziej niż zwykle. ;)
To nie jest mój pierwszy pies. Przy moim kaukazie np. zawsze była biegunka i lekko podwyższona temperatura, a wet postawiony w stan gotowości.
Cieszę się, że przy tym potworze wszytko tak przebiega.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata

Nieprzeczytany postprzez Dzida » 3 gru 2012, o 20:43

Właśnie przechodzimy pierwszą turę odrobaczania...straszne to...jak dla mnie-baby, nie do przejścia, mąż się wykazuje w sprzątaniu.
Tabletkę zamontował weterynarz, druga za tydzień.
Wychodzą straszne białe długie robale :przerażenie: błłłłeeee...biedna mała...
A na początku, w kupie przed tabletką, nie było żadnych robali.
Kupa luźna. Zauważyliśmy, że przez dzieńpo podaniu tabletki Kora była osowiała, dużo spała, teraz jest znacznie, znacznie lepiej.
No i pochwalę naszą psinę: sygnalizuje, że chce siu siu i kupę :ok:
Dzida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 3 gru 2012, o 20:56

Ola, myślę, że takiego "obrazu" wychodzących z psa robali jak ja, to nikt nie doświadczył. Po podaniu tabletki szczyl haftował robakami, a z otworu przeciwległego do gębowego wychodziły pękiem jeszcze wijące się białe paskudztwa. To było hiper mega gigantyczne zarobaczenie.
Szpak
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Pochwały: 13

Nieprzeczytany postprzez Dzida » 3 gru 2012, o 21:06

:przerażenie: :przerażenie: :przerażenie: O matko!!!! Chyba bym haftowała razem z psem! Biedna mała!
Dzida
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 3 gru 2012, o 22:19

Ja płaciłam za 4 tabletki 35 zł, ale różnie to bywa :p
Myślałam ,że jak pies ma robaki to chudnie, a nie przybiera na wadze.
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje